Křišťálová noc a historie Židů v Karlovarském kraji

Křišťálová noc a historie Židů v Karlovarském kraji https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399090/bmid_kristalova-noc-a-historie-zidu-v-ka-LHD-399090.jpg 3 2 2

Kniha, vydaná karlovarským Muzeem u příležitosti osmdesátého výročí Křišťálové noci, obsahuje, kromě úvodu, slovníčku odborných výrazů, seznamu literatury a doplňující mapky, ve čtyřech kapitolách - Historie Židů v Karlovarském kraji, Než nastala noc, Křišťálová noc v Karlovarském kraji a Historie Židů ve 47 obcích Karlovarského kraje, dále rozdělené na podkapitoly Osm významných Židovských náboženských obcí v Karlovarském kraji a Stručná historie Židů v 39 obcích Karlovarského kraje - komplexní sumář informací o daném tématu. Kniha byla vydána za finanční podpory Karlovarského kraje.... celý text

lilly1
11.01.2024 4 z 5

Karlovarský kraj a jeho židovští obyvatelé.Jak dopadly synagogy v různých městech našeho kraje během Křišťálové noci?To a mnoho dalších informací se dočteme v této knížce

Bája89
14.07.2020 2 z 5

Knížka je plná zajímavých informací, které člověka často překvapí. Zároveň nabízí vzhled do života v našem kraji v době, kdy se začal měnit a hroutit civilizovaný svět. Nešlo o zrovna lehké čtení, ale v knihovně ji mám.

Židé

Lukáš Svoboda