Křišťálová noc

Křišťálová noc https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28872/bmid_kristalova-noc-F2q-28872.jpg 4 10 1

Divadelní hra, která víc než dějem, celkem nepodstatným, má k diváku hovořit zachycováním duševních pochodů a citových vztahů hrdinů, kteří se prodírají k pravdě života a poznávají, že je to v "námaze, s níž člověka ze sebedobýváme." Edice Divadlo svazek 16. Vydavatel: Orbis - Praha, 1961.

Mr.Fox
29.01.2024 2 z 5

Tři čtvrtě knihy jsem přemýšlel, proč jsem se ji vlastně rozhodl číst. Teď při psaní komentáře vidím hodnocení a již jsem si to uvědomil. Každopádně jsem měl chuť ji několikrát odložit a nedočíst. Byť je krátká, příběh se tak nějak vleče, nijak negraduje, žádná z postav nezaujme natolik, aby alespoň kvůli některé z nich to měl člověk chuť se zájmem číst. Téměř ke konci konečně nastane první, ale také poslední zvrat, který ovšem není nijak ukončen a tak jaksi vyšumí do ztracena. Kdyby závěr skončil tragicky, dal bych hvězdičku navíc, ale takto ne. Závěrečný doslov a režijní poznámka sice podají určitý nový vhled na celou hru a autorovu původní myšlenku, ale můj dojem už bohužel nevylepšili.