Kriminální příběhy ze staré Šumavy

Kriminální příběhy ze staré Šumavy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246083/bmid_kriminalni-pribehy-ze-stare-sumavy-246083.jpg 4 21 5

Snad každý člověk si pod pojmem Šumava představí něco jiného. Někdo si vybaví zelené kopce šumavských lesů, jiný zase třeba pěknou zimní dovolenou na lyžích. Ale život na Šumavě v minulosti nebyl snadný. Podmínky zde byly drsné a stejně drsní byli i někteří místní lidé, kteří občas nebrali ohledy na cizí majetek nebo život. Jak prosté tu bylo živobytí, tak prostý byl i zdejší zločin. Rána ostrým nožem vyřešila spor dvou mladíků o dívku, máchnutí těžkou sekerou umožnilo pachateli loupežné vraždy přivlastnit si majetek oběti a děcko utopené v řece mělo zachránit nedobré rodinné vztahy rodičů. Tyto případy se udály už před dávnými lety, většinou v 18. a 19. století, ale čas nedokázal ani přes nános prachu zakrýt mnohou tragédii lidského osudu. Všechny zde popsané příběhy starých šumavských zločinů jsou skutečné a udály se tak, jak je autor objevil v jihočeských archivech. Nebylo třeba na nich nic měnit. Napsal je sám život.... celý text

bazyk21
12.10.2022 5 z 5

Kniha je čtivá, má spád, určitě stojí za přečtení. Doporučuji zejména v letních měsících, neboť při četbě příběhů, jež napsal život sám, běhá mráz po zádech

Iki1
26.08.2021 4 z 5

Vyzdvihl bych hlavně autorovu práci s archiváliemi. Krása je v tom, že kostru příběhu obalil nádherou šumavské přírody a popisem tehdejšího života v šumavských vesničkách. Vzniklo tak hodně pohodové čtení.

Formicka93
31.01.2021 4 z 5

Mám ráda Šumavu a tento soubor kriminálních případů z historie mohu doporučit.

Primán
15.12.2016 5 z 5

Nádherná kniha.
Sice mi přijde, že před začátkem případu je moc dlouhý úvod do děje.
ALE MŮŽU JEN DOPORUČIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cérka
30.09.2015 5 z 5

Mám moc ráda přírodu, hory, historii a v této knize bylo všechno. Ač tyto příběhy byly vesměs "krvavé" a smutné, nesmírně mě zaujaly a v mnohém i poučily. Mohu jen doporučit.

2001  86%Cesta na popraviště
2004  82%Paměti pražského kata