Kriminalistický archiv

Kriminalistický archiv https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170559/bmid_kriminalisticky-archiv-170559.jpg 4 9 2

11 kriminálních případů,které se skutečně odehrály,vybraných z pražského kriminalistického archivu.S fotodokumentací a odbornými komentáři Jaroslava Soukupa

h2220
20.07.2016

Zajímavé kriminalistické příběhy, bez politického pozadí, věcné a otřesné v tom , co jednotlivec dokáže spáchat v honbě za penězi či drogami, jímž byly např. tehdy dostupné léky. Nejsilnější je podle mě příběh Vrah, kdy odsouzený vypráví svůj příběh - při vyjíždění ze dvora zajel ženu, která je po nehodě trvale upoutána na lůžko. Jako zaměstanec nemocnice plánuje nekalý čin, při kterém ženě podá otrávenou slepici, která pozřela brouka, který způsobuje smrt člověka. Příběh Potrat zase ukazuje na dobu, kdy žena nemohla samostatně rozhodovat o tom, zda donosí "nechtěné" dítě, a musela se uchýlit k "pomoci" šarlatána, který ji zbaví nechtěného těhotenství... v tomto příběhu však zbaví života i ženu, a to poměrně zvláštním způsobem .. jedem , který podá zcela atypickým způsobem... více v knize

hopla
14.10.2014 4 z 5

Tehdejší populární publicisté nás provázejí ukázkovými kriminálními případy z jednotlivých oborů té doby (Kasař - Kapsář - Přepadení - Automobilová nehoda - Rozkrádači - Potrat - Bytaři - Podvodníci - Pašeráci - Maniaci - Vrah). Spousta dobových zajímavostí, obrazové přílohy, prakticky bez politiky. Zajímavé čtení i v dnešní době.

kriminalistika archivy skutečné kriminální případy podle skutečných událostí

Autoři knihy

Jaroslav Šikl