Křídla

Křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94947/bmid_kridla-kridla-URK-94947.jpg 4 460 100

Křídla série

Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Wings , 2009

pajka0071
28.08.2014 4 z 5

No, nečekala jsem něco takového, připadalo mi to trochu vtipné, to s těmi vílami, ale děj se mi líbil. Krásná kniha! :)

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Už od prvního dílu jsem si tuhle sérii oblíbila. Překvapilo mě, že mě bavil fantasy příběh - myslela jsem si, že na to moc nejsem. :) Tamani je prostě jednička! :D Skvělé, doporučuji. :)

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Nadchla mě knížka, série i postavy - zejména tedy Tamani :) :* Doporučuji!

knihomolka12
19.07.2014 2 z 5

Bohužel mě neoslovila, styl psaní mi nevyhovoval a chování postav také ne, vzhledem k jejich věku se jejich chování zdá dosti nepřiměřené. Příběh je možná sice originální, ale zpracování se mi nelíbilo víly co jsou vlastně rostliny a nemají křídla, ale květ a ta věc s Kamelotem. Tak proč se ta knížka sakra jmenuje křídla? jediný co se mi líbilo bylo, že se jim oči a kořínky vlasů zbarví podle toho co jedí, ale to je asi tak všechno. Kdybych si druhý a třetí díl nekoupila, tak bych s touto sérií nepokračovala. Takže za mě bohužel ne, možná pro mladší čtenáře.

rockverun
16.07.2014 4 z 5

Kniha mě zaujala nejdříve tím, že na obálce je "doporučení" S. Meyerové. Příběh o vílách je asi mezi všemi upířími vyjímečný. Četlo se mi to celkem hezky až na pár věcí, které mi trochu kazily celkový dojem. Pak jsem se ale začetla a už to šlo samo. Konec prvního dílu mě dost překvapil :-) V dobrém. Najednou taková surovost, když celý příběh je vlastně pohádka.

Kyta
12.07.2014 4 z 5

Krásná kniha vílí tématiky, která je podle mě naprosto jedinečná!
Na začátku si mě kniha moc nezískala; měla jsem pocit, že knihu píše někdo, kdo má velice nízkou slovní zásobu. Dějově to taky nebylo nějak zvlášť okouzlující; připadalo mi to nudné a nesmyslné. Už jsem jí chtěla odložit, ale neměla jsem k tomu odhodlání, protože něco mě nutilo číst dál. Jako bych tušila, že kniha skrývá tak krásný příběh. Teprve až poté, co jsem se pořádně začetla, jsem zjistila, jak moc jsem se spletla. Ta kniha je nádherná! Ze začátku mě asi moc neupoutal styl psaní. Všechno mi připadalo málo rozvinuté; ani postavy nebyly moc propracované. Podle mě by bylo záživnější a čtivější, kdyby kniha byla napsaná ich-formou. Zanedlouho jsem si ale zvykla. Už jsem na to nebrala takový ohled a od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

Děj byl naprosto úchvatný, námět originální a postavy mi připadaly svými charaktery přímo pohádkové. Celý příběh mě moc bavil. Florely, florové; jejich pravidla, povinnosti a tajemství - všechno mi připadalo úžasné. Přestože mě kniha nejdřív nezaujala, jsem ráda, že jsem jí vzala do ruky. Moc se těším na další díly!! :)

Pavlína 13
08.07.2014 4 z 5

Celkem dobrá kniha,i když jsem se parkrát zamotala v ději. :)

Karoli282
12.06.2014 5 z 5

Skvělá kniha, dobře se četla. Samozřejmě žádný trhák to nebyl, ale mně se to líbilo. :D

angelbooks
06.04.2014 5 z 5

Bezvadná kniha. Četla se jedním dechem :). Nemám ani co vytknout díky tomu že jsem si z knihovny půjčila první i druhý díl této série jsem ráda že hned po tomto díle můžu jít číst druhý :D. Hodně se mi líbila postava Tamanina ( snad jsem to napsala dobře ) :D. Určitě ji doporučuju :).

kacenkarihova
10.02.2014 4 z 5

Knihu jsem měla přečtenou během dvou dnů , jelikož se mi dobře četla a také líbila ale občas mě zklamala přehnanost děje. Jinak doporučuji :)

lola 1999
04.01.2014

Kniha je opravdu zajímavá. Takový román pro dívky, ale místy už mi to připadalo jako blbost a takový přehnaný. Ale jinak doporučuji je to skvělá kniha

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Moderní a originální příběh o vílách

TerkaM
14.12.2013 5 z 5

Četla jsem všechny díly, teda až na ten poslední, který jsem nenašla v knihovně vlastně ani teď, po necelém roce, kdy jsem tuto sérii četla.. a přečetla jsem ji jedním dechem, to je vlastně tak jediné co si pamatuji - asi si budu muset osvěžit paměť a přečíst si ji znovu :)

Nelin
09.11.2013 4 z 5

Kniha je to úžasná.

amellia
19.09.2013 4 z 5

Je to originální příběh.Styl knihy je takový nezvyklý.
Všude se píší knihy o upírech, o dracích, o vlkodlacích...., ale o florelách ne. JEDINEČNÁ KNIHA !

Knihomolka Rů
14.09.2013 2 z 5

Pro mne velké zklamání, hrdinka je naivní a dětská, chová se sobecky, děj je hrozně utahaný a mě obecně nějak nesedl autorčin styl psaní ani postavy, které mi přišly hodně umělé.

Yanna0
14.09.2013 3 z 5

Líbí se mi myšlenka tajemného světa florel.
Příběh byl, ale málo propracovaný. Pointa možná dobrá, ale ten styl psaní má jisté mezery.
Ráda bych se při takové pohádce zeptala sama sebe, jestli florely opravdu třeba existují. To mám na pohádkách nejraději - ta absurdní věrohodnost, která zde naprosto chybí.
Nelíbilo se mi, že pokaždé, když přišla jakákoliv relativně důležitá akce, tak byla uspěchaná.
V podstatě čtete deset stránek o tom, jaké to je být florelou a pak zničeho nic jsou tři stránky o neskutečném akčním boji, kde si říkáte: "Ježiši marja, nepřehání to tak Aprilynne už trochu? Proč tohle všechno nacpe tak pitomě do třech stran???" a to mě zkrátka vadí. Nic-Akce-Nic-Akce. Při čtení mě to rozčilovalo.
Autorka si mohla tedy dát více záležet a děj lépe rozpracovat/rozvést.
Postavy jsou navíc na svůj věk dost dětské a naivní.

bonniessi
08.09.2013 5 z 5

Velmi pěkná kniha, moc mě zajuala, dokonce jsem na ní napsala recenzi - http://bonniessi.blogspot.cz/2013/09/recenze-na-knihu-kridla.html ...

nezdula
31.08.2013 3 z 5

kniha mě zaujala jak obálkou tak anotací. ze začátku jsem si říkala co to bude zač,ale překvapila mě. neočekávala jsem žádnou extra akci a tak jsem nebyla zklamaná. Kniha se mi četla parádně a námět je originální...nechápu proč to furt někdo přirovnává k twilight- největší hovadina. Jakmile je něco o dívce a dvou klukách tak hned někdo napíše pokus o Twilight....taká blbost...asi ten dotyčný nečetl(a) nic jiného jen knihy po Twilight...bo by věděl(a),že takové situace se odehrávaly už dááááááávno předtím.
Prostě a jednoduše kniha mě zaujala a byla jsem spokojená...určitě budu číst další díly :-)

Anne Leyyd
12.08.2013 3 z 5

Na knihu mě navnadil pochvalný komentář Stephenie Meyer. Musím říct, že pokud bych byla mladší a ještě nečetla moc příběhů s tématem, kdy se hlavní hrdinka či hrdina stane něčím nadpřirozeným, asi bych si tuhle knihu zamilovala. Jenže už jsem starší a podobných příběhů jsem četla více, tudíž můžu více srovnávat – takže z mého pohledu:

námět to byl ZAJÍMAVÝ, ale byla jsem poněkud zklamaná z velmi lehkého stylu psaní autorky. Ocenila bych hlubší úvahy a více rozvité (nebo propracovanější) postavy.

Hlavně co se týče Davida – to je opravdu do slova a do písmene ZLATÝ HOCH. Jestli takoví kluci ještě existují… tak by to bylo super! :-) Lezlo mi na nervy, jak se pořád červenal :D A pak taky naprosté zbožňování Laurell. Já chápu, že ji má hooodně rád, ale taky občas by si mohl dupnout, protože takhle se z něho stává hadr na holi. Pevně doufám, že se v dalších dílech trochu vzpamatuje.

Jinak jsem měla pocit, že se tam tak nějak všechno plácalo dohromady. Artuš a víly… no, nevím no :/

Příběh to byl pěkný, takový odpočinkový. Pokud jste mladší, pak si to určitě přečtete, jste-li už starší, pak nečekejte nic světoborného…

Zkrátka – být mladší, tak jsem z toho asi na větvi, ovšem za moje „nynější já“ je to za 3,5. Další díl si přečtu, ale spíš jen proto, že nemám ráda neuzavřené série, do kterých se pustím.

vegetariánství nebezpečí střední škola víly, rusalky podzim trollové Avalon

Aprilynne Pike
americká, 1981