Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135781/bmid_kridla-iluze-MIL-135781.jpg 4 253 42

Křídla série

Po avalonských novoročních oslavách požádá naštvaná Laurel Tamaniho, aby zmizel z jejího života. Tajuplná lovkyně trollů Klea sice zbavila Laurel zákeřného Barnese, ale nebezpečí stále není zažehnáno. A ještě ke všemu nikdo neví, kdo Klea ve skutečnosti vlastně je a zda je jí možné věřit. Na začátku nového školního roku Klea poprosí Laurel, aby dohlédla na Yuki, kterou údajně zachránila z rukou trollů v Japonsku. Jakou roli vlastně Yuki hraje? Laurel je nedůvěřivá. Zdá se, že se bez Tamaniho pomoci neobejde. Před Laurel, kterou čtenáři znají z knih Křídla a Kouzlení, stojí nelehké úkoly: musí obstát v tajuplném světě víl a přitom pokračovat ve studiu na střední škole jako každý jiný student.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Illusions , 2011

vlkove
11.08.2021 2 z 5

Dámy a pánové, představuji Vám nejtypičtější ukázku vycpávkového dílu knižní série.
Naprosto zbytečný díl bez jakéhokoliv děje. Necelých 400 stran o ničem.
S klidným svědomím doporučím každému čtenáři aby tento díl série vynechal. Po předchozích dvou dílech, které byly dobré, přichází tato vycpávka. Prostě a jednoduše autorka slíbila, že napíše sérii o čtyřech dílech, a tak ji napsala za každou cenu.
Já budu dělat, že tento díl neexistuje a s ledovým klidem přeskočím k poslednímu dílu.

Luigi1
07.11.2020 5 z 5

Jsem unešen a spokojen,že jsem se pustil do četby.Doporučuji.

DreamerX9
30.03.2020 4 z 5

Milostný trojúhelník jak ze stmívání :D ale každý díl je lepší a lepší. Jsem zvědavá jak tohle všechno dopadne

Andynka
30.11.2019 3 z 5

Tahle je série je prostě milá. V tomhle díle jsme se toho moc nového o Florelach nedozvěděli, což mě docela mrzí . Větší část knihy je věnována problémům s láskou. Do koho je tedy Laurel zamilovaná... A jak kluci David a Tam bojují o její srdce.
Zároveň tedy v pozadí probíhá spiknutí trollu, které se snaží vyřešit.
Škoda, že se kniha nevěnuje víc říši Florel. Dost mi to v tomhle díle chybělo. ????‍♀️ Avalon mě zajímá nejvíc, ale zůstává pro mě stále tajemstvím.

anibeni
14.04.2019 3 z 5

No,čekala jsem, že třetí díl nabere na obrátkách a konečně se bude něco pořádného dít.. Tak že by snad ve čtvrtém díle..?

rampapa
07.01.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a velmi jí DOPORUČUJI.

SknihouVrukách
27.07.2018 4 z 5

Táto kniha bola fakt super,ale našli sa tu tri veci, ktoré mi dosť vadili. 1. Milostný trojuholník. Hlavná hrdinka bola nerozhodná a stále sa tam riešilo to isté. V prvých dvoch dieloch mi to nevadilo,ale tu mi to strašne vadilo. Celkovo sa správala nelogicky. 2. Vyváženie deje. Milostný trohuholník mal byť na dotvorenie deje a nie to hlavné. To čo by sa mala v knihe riešiť je iba okrajové. Stále sme sa nedozvedeli kto je Klea. Myslím si, že už to autorka mohla vyriešiť. 3.Otvorený koniec. Ten koniec bol taký otvorený. Skončilo to v tom najlepšom. Prakticky čitateľ si môže domyslieť čo objavili.

Záver: Kniha sa mi aj napriek tomuto veľmi páčili. Autorka dobre píše. Niekedy by mohol byť dej napínavejší a nudné kapitoly skrátené. Som zvedavá ako sa autorke podaril štvrtý diel a či v ňom vyrieši všetko čo by mala.

dogiska
12.03.2018 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Většina knížky byla o dohadování dvou kohoutů, ale konec měl nečekaný spád, který mě naprosto dostal. Škoda, že tam nebyla víc rozebraná Yuky, ale třeba to bude v dalším díle.

katee21
20.08.2017 5 z 5

Čím dál tím lepší :)

hellena1523
15.07.2017 3 z 5

Zatím nejslabší díl. U Laurel jsem čekala nějaký vývoj, ale mám pocit, že od prvního dílu z ní je větší a větší husička. Tamani - rádoby sekáč s dobrými úmysly a David - takový ten hodný hoch od vedle, s kterým si husička vytře zadek a ještě ho blokuje. Trochu tristní milostný trojúhelník.
Ostatní postavy mi přišly dost ploché. Matka Laurel měla nějaký ten světlý moment, ale pak ho zabila křečovitým postojem "máma/kamarádka". Nová postava Yuki měla silný potenciál, ale nějak nebyl moc rozvinutý. Škoda.
Tentokrát jsem se dost nudila, a tak se těším, až sérii dočtu. Bohužel ne proto, že bych byla nadšená, ale spíš naopak - abych to už měla za sebou a abych zjistila, jestli aspoň z posledního dílu budu tak nadšená jako z prvního, který byl pro mne překvapivý a především v záplavě upírských románků vítanou změnou.

dancadragneel
07.03.2017 5 z 5

No popravdě tento díl byl ze všech asi nejslabší. Yuki jsem moc nemusela a přišla mi divná a vadilo mi chování k Taminovi, kterého jsem si vážně zalíbila. No konec byl ale přesto nejkrásnější.

ketvin
07.12.2016 2 z 5

Vůbec nevím, jak tuto sérii ohodnotit, ale asi moc dobře ne... Hlavní hrdinka je mi vrcholně nesympatická, každou chvíli jsem si říkala "bože to je taková kravka", ale naopak Tamani je úžasná postava, do které jsem se zamilovala na první pohled. První kniha byla naprosto nudná a bez jakéhokoliv vzrušení, či zápletky. Úplně zbytečně je to samostatný díl, dalo se to shrnout do pár kapitol druhého dílu. Vlastně když se nad tím tak zamyslím, tak něco se dělo až v posledním dílu, ale tam toho bylo zase pro změnu "moc najednou". Kdyby trochu té akce rozdělila i dalším dílům.... Ale aspoň ten poslední stál za přečtení, to předtím je prostě předehra a k hezkému a napínavému konci... Doporučuji spíše jiné knihy, tato série mi za ten čas nestála. (Například mnohem lepší je série o andělech - Svůdná trilogie... ;))

Paja58
30.10.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Moc se těším až si přečtu pokračování.

AnykaLovesBooks
24.09.2016 3 z 5

Není tak čtivá jako první dva díly, i když ke konci se to rozjelo. Četla jsem jí hrozně dlouho, říkala jsem si, že na další díl už kašlu, ale otevřený konec vám nedovolí jen tak se další díl vykašlat. Tamani byl opět hrozný a celou knihu mi kazil. Laurel to samé. SPOILER! Nechápu, jak se mohla s Davidem rozejít, měli takový krásný vztah, jako z pohádky (možná proto, že byl moc pohádkový, se autorka rozhodla ho ukončit). Upřímně doufám, že tohle byl jen slabý předchod dobrého finále. Křídla jsem přečetla za jedno odpoledne, další díl už mi trval trochu dýl, a tady u této knihy jsem se nehorázně zasekla na poměrně dlouhou dobu. Těším se na poslední díl, tedy pokud mě nezklame ještě víc.

RiverSong
26.06.2016 5 z 5

Úžasné! Není co víc dodat.

MájaM.
08.03.2016 4 z 5

Tenhle díl byl lépe napsaný než předešlí a dobře se mi četl.
SPOILER!
Ke konci mě docela Laurel naštvala. Jak se jí Chelsea zeptala,jestli by jí vadilo,kdyby Davida na ten ples pozvala a Laurel se hned šla zeptat Davida,jestli nepůjde s ní... To jako nepochopila,že ho Chelsea chtěla na ten ples pozvat doopravdy,že to nebyla jen hypotetická otázka?!
Teď se jen vrhnout na další díl:)

Laughtubbe
27.12.2015 5 z 5

Třetí díl byl plný akce,napětí a emocí. Měla jsem ho přečtený za dva dny. Nemohla jsem od příběhu odtrhnout oči a myšlenkami jsem byla v knize. A věřte mi, že Vás mnoho v té knize překvapí a né vše je tak jak to vidíme. Proto se přece kniha jmenuje ILUZE, že?

petrzel
22.12.2015 4 z 5

A otevřený konec ,aby člověk hned sahal po dalším dílu.

julliette
14.05.2015 5 z 5

Nádherné pokračování. To jsem ted netušila, že se Laurel s Davidem rozejde, a pak se vrhne na Tamaniho. :D
Zajímavé taky bylo, jak se tam objevila Yuki, o které Laurel na první pohled zjistila, že je florela, ale Yuki dělá, jako že to neví. Mají plán. Tamani, jakož to Jarní flor, který vládne kouzlem pokoušení, má svést Yuki, aby se dozvěděl, do jaké kasty patří, jaký je druh florely. A jako b toho nebylo málo, to kouzlo fakt fungovalo a ona se do něj zamiloval, až ji dostal do chatrče, kde na ni čekala past, kterou připravili Shar a David s Chelsea, ale Shar použil zakázanou zapomenutou magii. Připoutali Yuki ke kovové židli a okolo byl utvořený kruh ze soli, který jí nedovolí kruh opustit, protože když bude bojovat, kruh jí to vrátí v bolestivé podobě. Chelsea jí rozřízla zezadu šaty a co objevila. Čtyřcípí bílý květ, Yuki je Zimní florela, tedy nejmocnější a nejsilnější ze všech druhů florel, je taky hodně vzácná.
PS: Já kráva, že jsem si nepůjčila i další díl, když tento skončil tam otevřeně a napjatě, že jsem málem vyletěla z kůže.

Starková
24.01.2015 5 z 5

Ze všech čtyř můj nejoblíbenější díl.
Co je zvláštní- vůbec nevím, proč tomu tak je.

víly, rusalky trollové Avalon

Aprilynne Pike