Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135781/bmid_kridla-iluze-MIL-135781.jpg 4 253 42

Křídla série

Po avalonských novoročních oslavách požádá naštvaná Laurel Tamaniho, aby zmizel z jejího života. Tajuplná lovkyně trollů Klea sice zbavila Laurel zákeřného Barnese, ale nebezpečí stále není zažehnáno. A ještě ke všemu nikdo neví, kdo Klea ve skutečnosti vlastně je a zda je jí možné věřit. Na začátku nového školního roku Klea poprosí Laurel, aby dohlédla na Yuki, kterou údajně zachránila z rukou trollů v Japonsku. Jakou roli vlastně Yuki hraje? Laurel je nedůvěřivá. Zdá se, že se bez Tamaniho pomoci neobejde. Před Laurel, kterou čtenáři znají z knih Křídla a Kouzlení, stojí nelehké úkoly: musí obstát v tajuplném světě víl a přitom pokračovat ve studiu na střední škole jako každý jiný student.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Illusions , 2011

králíček79
22.11.2014 5 z 5

Hrozně mě zajímá jak to skončí kniha osud .

angelbooks
18.11.2014 4 z 5

3 díl je rozhodně lepší než druhý tak o 0,5 bodů ( takže kdyby šlo dám 4,5* ), ale je naopak horší než ten 1 díl.

Nevím proč, i když jsem knihu přečetla docela rychle, něco mi tam chybělo...

A teď trocha toho slovního hodnocení:
Nelíbilo se mi jak Laurel dělala ( v některých chvílích mi to tak připadalo ) z Davida blbce.
A to plus, že tam bylo víc částí s Tamanim. I když, když byl s Tamani s Yuki nelíbilo se mi to, stejně jako se mi nelíbilo, že se Laurel furt nedokázala rozhodnout, i když si myslím, že je to předem jasný.

Chápu, chápu. Ne každému se to hodnocení nemusí líbit, ale každý, když něco hodnotí, nebo o něčem mluví, by měl mluvit sám za sebe ne :))).

Jinak kniha není špatný, to opravdu ne, jen si prostě těch 5* nezaslouží.
(PS: už čtu 4 díl, tak snad bude mít tentokrát tenhle díl 5* :) ).

Nicol González
27.10.2014 3 z 5

Třetí knížka je podle mě mírně lepší než předchozí, protože je příběh i z Tammaniho pohledu. Ale bohužel to na **** nestačí. Je to příliš roztahané, mohlo by to být kratší, ale to je jen můj názor, třeba vám se bude víc líbit :)

--nora--
30.09.2014 2 z 5

Zatim nejhorsi dil v serii.cele to bylo jen o milostnem trojuhelniku . Ten tam mel byt postrani a ne hlavni dej knizky.zklamala , ale dokopu se i k poslednimu dilu.mozna...

Pedruska01
19.08.2014 5 z 5

Tuhle sérii a především díl jsem si oblíbila. :) Krásně a, bohužel, rychle se čte, člověk jí nemůže odložit. Jsem fanda Tamaniho, občas mi ho bylo líto. :( Rozhodně se mi líbilo, jak se do knihy dostal i pohled na věc z Tamaniny strany. Nic nového, když řeknu, že mě Laurel občas pěkně štvala! :D Mimo jiné, celá tahle série má přímo nádherné obálky! :)

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Skvělá :)

Desire_Lydon
30.07.2014 2 z 5

Proč mám pocit, že tato série míří do horoucích pekel? S každým dílem je to o něco horší a horší. V tomto dílu se vůbec nic nedělo. Přijde mi to jako nastavovaná kaše. Řeší se jenom vztahy týkající se milostného trojúhelníku + něco o Yuki. Což mi ale, na druhou stranu, přišlo jako zajímavá zápletka. Musím říct, že kniha je hodně čtivá a napsaná velmi lehkým stylem, který se dobře čte. Sice mně přestala štvát Laurel, ale oba kluci se chovají jako pitomci. Tamani především. Ale Davida taky nemám ráda. Přijde mi to celé takové o ničem. Doufám, že poslední díl bude, alespoň v rámci možností, akčnější a všechno se to nějak zakončí.

Kyta
19.07.2014 4 z 5

Třetí díl mě bavil asi nejvíc, protože se tam objevily nové postavy, které přidaly knize na zajímavosti. Přesto mám ale pocit, že se tam jedná pořád o to samé; jako u předchozích dvou dílů. Potěšilo mě ale, že se autorka nezaměřovala jenom na hlavní hrdinku Laurel, ale i na Tamaniho - připadalo mi zajímavé dozvědět se taky něco o jeho pocitech a pohledech na různé situace. Iluze mě zaujala víc i z toho důvodu, že to bylo o hodně čtivější a dějově se tam taky stále něco dělo; jen málokdy jsem nacházela momenty, které by v knize mohly být vynechány.

Přes to všechno jsem zvědavá na rozuzlení série. :)

amalkapinkasova
25.05.2014 1 z 5

nenávidim Tamaniho a on se jí dostává na kobylku !!! nenávidim ... nebyla jsem to ani schopná dočíst kvůli tomu k*******i

*-Ell-*
16.05.2014

Už mě to moc nebavilo -.- Už je to vlastně o ničem mám poslední díl a vůbec nemám chuť pokračovat.

TereZz24
29.12.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla čtivá a originální. Člověk se u ní nenudí!

Nelin
27.12.2013 5 z 5

Nic tomu nechybí. Autorka umí překvapit. Věřím, že Osud bude ještě lepší.

TerkaM
14.12.2013 5 z 5

Určitě si celou tu sérii budu muset přečíst znovu a musím někde sehnat i poslední díl, protože si už pořádně po tom roce nepamatuji o čem to vlastně je, ale vím, že se mi to četlo dobře, takže toho určitě nebudu litovat, když si to přečtu znovu :)

Kiana
04.12.2013 5 z 5

Samotny dej za vela nestoji, ale kedze je tam Tam... Super!

bookcase
25.10.2013 4 z 5

Další díl ságy o vílách...pořád čtivé.

RosMeggie
17.10.2013 5 z 5

Super díl.. Líbil se mi Tamaniho pohled a vyprávění, je to prostě boží série.. :) ... Moc se těším, až si přečtu Osud...

melaficent
10.10.2013 5 z 5

konečne Laurel možno dostáva rozum :3

Dandulka
16.08.2013 5 z 5

Tak je za mnou i třetí díl a je to moc milé a hezké čtení, na léto je to akorát!

Mi.Mlc
15.06.2013 4 z 5

Strašně jsem si tuhle sérii zamilovala. Už od prvního dílu mi to přirostlo k srdci. Iluze se mi četly strašně dobře. Líbí se mi to, miluji to. Akorát je pravda, že tam bylo až moc toho obkecávání, ale mě se to líbilo. Trochu ale lituji Tamaniho, protože .. ach ta Laurel. Těším se na další (a zároveň i poslední) díl!

Ell Amaterasu
08.06.2013 3 z 5

Přečteno jedním dechem (jako i druhý díl Kouzlení), ale bylo to v podstatě to samé. V podstatě se tam nic moc nestalo. Laurel mě už celkem štve s tou svou dětinskostí. Pořád mi připadá, že si připadá jako ta největší chudinka, ale co třeba Tamani? Jednu chvíli se s ním líbá a pak na něj kašle a je radši s Davidem. Začínám Tamaniho litovat, protože Laurel mu způsobila (a jistě ještě způsobí, protože je mi vcelku jasné, jak to skončí) hodně bolesti. Je sice pravda, že se Tamani občas chová jako blbec, ale tohle by mu nemusela dělat. A David ho ještě provokuje.
Nevím, co si mám o tomhle díle myslet... Ale vcelku ušel, až na to zbytečné obkecávání.

víly, rusalky trollové Avalon

Aprilynne Pike