Operace Králíček

Operace Králíček https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193235/mid_kridla-spol-operace-kralicek-IkK-193235.jpg 4 32 11

Křídla & spol. série

První případ vílí detektivní kanceláře. Emily je sirotek, jako miminko ji našli v krabici na klobouky na nádraží. Od té doby vyrůstá v rodině zbohatlíků, kteří ji mají spíš za služku. Jednoho dne se však v životě Emily všechno změní. Zdědí tajuplný opuštěný obchod a rázem se jí odhalí magický svět kouzel a víl, o kterém dosud neměla ani ponětí. Zlá čarodějnice, neposlušné klíče a vlak plný růžových králíčků – to jsou jen některá z překvapení, která ji čekají. A jak se zdá, i Emily má kouzelné schopnosti. S pomocí mluvícího kocoura Šídla a mrzutého vílího detektiva Bustera se Emily pokusí přijít na kloub svému prvnímu případu. Zlá čarodějnice Harpyjona totiž všechny víly zaklela a své nepřátele proměňuje v pestrobarevné králíky!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

Wings & Co. - Operation Bunny , 2012

Alíša236
06.05.2021 4 z 5

Děti bavilo. Mě přišlo, že je mnoho situací a výrazů mimo jejich pochopení, ale zdá se, že jim to nevadilo a kniha je i tak bavila - chtějí si půjčit druhý díl.

Aninka36
09.08.2020 5 z 5

Hrozně pěkná kniha se zajímavými obrázky. Hezky se čte a má pěkný děj. Doporučuji.

marketa6511
31.08.2019 5 z 5

Originální, napínavé, tak akorát dobrodružné pro menší děti. A mě jako dospělou velmi bavilo jim knížku číst. Paráda.

Elulilinka1
01.05.2019 4 z 5

Velmi zábavná kniha, hodně rychle se četla a strašně jsem se u ní zasmála. Zajímavý děj a opravdu DOPORUČUJI.

klodnerovic
09.06.2017

Tak takhle jsem se u knížku už dlouho nenasmála. Nalezené dítě, z něhož si adoptivní rodiče udělají služku, tajemstvím obestřený dům v sousedství a jeho pozoruhodní obyvatelé, ultramoderně oháklá čarodějnice, mluvící kocour, chodící klíče a obchod, víly a vílové a růžovící králíčci... to vše a mnohem víc na pouhých 175 stranách. Vřele dopouručuji. Dětem i jejich, dospělým, na víly nevěřícím rodičům ;-).

Samira
09.07.2016 5 z 5

Dobrodružné, originální, vtipné a prostě úžasné čtení, nejen pro děti. Doplněné stejně kvalitními a půvabnými ilustracemi.
První případ firmy Křídla a spol., doporučujeme s dcerou všem bez rozdílu a už se moc těšíme na ten další!

zuzana13
25.08.2015 5 z 5

Pěkně psaná kniha. Pěkné ilustrace. Doporučuji.

brčko-A
20.05.2014 5 z 5

Napínavá knížka a dobrodružná.

Tydvik
15.04.2014 4 z 5

Kniha mi byla předčítána mou osmiletou dcerou a líbila se jak jí, tak mně.
Anglické výrazy jsou pro dítě trochu bojovka, to je pravda, ale třeba z toho něco pochytí :-).
A na druhý díl se opravdu moc těší.

Brambram
26.02.2014 4 z 5

Pro mě jasná volba na koupi pro mou čerstvě devítiletou dceru. Miluje fantasy, víly, čarodějnice atd. Pochopitelně jsem si jí přečetla taky. Osnova příběhu není překvapivá - hodný versus zlý, příběh je pro dospělé předvídatelný. Přesto je to příjemná, odpočinková četba. Dceři se hodně líbila, obzvláště králíčci jí nutili k smíchu. Důvodem proč nedám pět hvězd jsou jména. Každá postava má anglické jméno i příjmení,mnohdy velmi obtížně vyslovitelné. Vzhledem k tomu, že je kniha pro děti od osmi let, tedy ve věku, kdy s angličtinou ještě většinou nepřišly do styku,docela to čtení komplikuje a ze zkušenosti dceřiny spolužačky od čtení dokonce odradí. Možná by nebylo od věci zvážit "počeštění" jmen. Na druhý díl, který má vyjít v květnu se přesto obě velmi těšíme.

JanaDor
05.02.2014 5 z 5