Kříďák

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct.
Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390150/kridak-hrk-390150.jpg 3.7976
Literatura světová, Detektivky

ISBN:978-80-7549-997-4

Kniha Kříďák

mandari
dnes

Velice čtivé, ale čekala jsem od toho trochu víc. Přesto tam pár zajímavých momentů bylo.

Kačaba79
dnes

neoslnil, neurazil. Rychlé čtení.

kalache
včera

...což zkusit bílá písmena na černém podkladě...

Iworri
včera

To se celkem moc nepovedlo.

Vilma232

Jedna z mnoha slušných detektivek.

muchomurka

Na to, že to má být debut roku, jsem zklamaná. Za mě je to obyčejná detektivka, která nenadchne, ale ani neurazí. Hlavní hrdina mi sympatický nebyl. Některé události mi přišly odbyté, některé nevysvětlené. A hlavně mi vadilo, že autorka se kolikrát v něčem pitvala, ale pak to bylo k ničemu, žádné vysvětlení, nebo užitečný detail pro pokračující příběh. Třeba celá linie s Nicky byla hodně divná. A kdo sebral hlavu, to jsem si tipla hned na začátku knihy - správně. Škoda, nějak jsem od toho čekala podstatně víc.

Derishi

nenudila jsem se u ni, zvladla sem si ji precist celkem rychle, bavila me

sun.from.ibiza

Kniha byla fajn, nenudila jsem se, děj hezky plynul. Bohužel nějaké větší nadšení se nekoná. Můj vztah k postavám byl spíše povrchní, nedokázala jsem k nim pořádně přilnout. Děsně mě mrzelo, že Kříďák jako takový, tam vlastně skoro vůbec nebyl.