Cena krve

Cena krve https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23020/cena-krve-23020.jpg 4 187 33

Krevní pouta série

První kniha série Krevní pouta. Na počátku byla vražda. Smrt, krev, brutálně rozsápané tělo oběti. Vicki Nelsonová, bývalá policistka, v současnosti soukromý detektiv, zaslechla křik v metru, ale nestačila přiběhnout včas. Mohla jen nešťastníkovo tělo ukrýt vlastním pláštěm. Toto lidské gesto ji zatáhlo do smrtelně nebezpečného pátrání po sériovém vrahovi, posedlému nelidskou touhou zabíjet. Také osoba, která může Vicki pomoci, není úplně lidská. Avšak proti děsivému zlu ukrývajícímu se v ulicích Toronta jí nezbývá, než spojit síly s Henrym Fitzroyem, nemanželským synem Jindřicha VIII., čtyřsetpadesátiletým upírem.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Brokilon

Blood Price , 1991

evineckY
evineckY
03.03.2024 4 z 5

Kniha mi přijde jako klasická detektivka, kde vrah je démon,
Vicky jako policistka, které pomáhá s vyšetřováním 450- ti letý upír.
Nebylo to špatné.

danielosbourne
danielosbourne
28.05.2023 4 z 5

Po čtrnácti letech jsem si dal re-reading, a jak jsem předpokládal, líbilo se mi to pořád stejně, jako kdysi. Příběh jsem si skvěle užil a nejednou mě autorka donutila k tomu, abych se nad určitými situacemi od srdce zasmál. I po tolika letech tahle série funguje a já si jí budu muset přečíst znovu celou. :)

26.04.2021 3 z 5

Jestli mě tam něco opravdu nebavilo, byli to ty Henryho flashbacky. Ty mi tam přišli naprosto zbytečné. Jinak byl příběh fajn. Jsem divná, když shipuju Vicky s Mikem a ne s Henrym, když je očividné, že spolu nakonec skončí? Mně se prostě strašně líbí vztah mezi Vic a Mikem. I když kdo ví, třeba se můj názor změní.
Oddechovka, průměrná.

Nikidree
Nikidree
26.10.2020 2 z 5

Nemohu se rozhodnout, zda se mi kniha líbila či nikoliv. Asi bych ji zaškatulkovala do totálního průměru kdy nenadchne ale ani nezklame.
Mezi prvními bych vytknula mluvení pro sebe. Že to dělá jedna postava budiž, ale že všichni a není to v myšlenkách nýbrž nahlas, to si mě zrovna nezískalo. Dialogy a celkově popis špatný není, avšak jsou tam slabší místa a právě většinou v myšlenkách postav. I když neustále popostrkování brýlí, mi už potom taky lezlo trošku krkem..
Autorčina verze upíra je taková zvláštní. Oceňuji, že to není "Pan Dokonalý" (ti jsou poslední dobou všude), na druhou stranu na mě Henry dělal chvílemi dojem, že je to upíří zelenáč a ne někdo, kdo má na kontě téměř půl století. Když to připočtu k faktu, že je věřící (?) a až moc toho ví o démonech avšak doposud se s nimi nedostal do křížku, působí to zvláštně.
Žádnou z postav jsem si, alespoň prozatím, neoblíbila ale dalším dílům dám šanci, třeba se vše zlepší.
Ačkoliv knihu hodnotím spíše negativně, rozhodně nelze říct, že by byla špatná. Spíš jsem asi zmlsaná novějšími knihami, kde jsou zajímavěji vykreslené charaktery.

Petra38
Petra38
24.01.2020 3 z 5

jelikoz je starsiho vydání tak mi vadi to,ze nemaji takovy prenos informaci jako v teto dobe. už jsem knihu kdysi dávno četla a myslim,ze teprv ted jsem ji cetla s chutí

Izabell
Izabell
26.08.2019 2 z 5

Viděla jsem seriál a až po hodně dlouhé době zjistila, že jsou i knihy. Několikrát jsem se pokoušela začíst, ale nedařilo se. Teď jsem konečně překonala samu sebe a knihu přelouskala. Je tam spousta odlišností a v konečném výsledku nevím, zda je lepší kniha či seriál. Zatím mi je ale asi sympatičtější seriál, protože byl svižnější.

Metla
Metla
16.10.2018 4 z 5

Seriál neznám, ke knižní sérii jsem se dostala díky vítězství v soutěži. Příběh mě zavedl zhruba čtvrt století do minulosti, do Toronta, kde se schyluje k těžkému průseru s nedozírnými následky pro celý svět. Naštěstí pro lidstvo obývá tohle kanadské velkoměsto Vicki Nelsonová, bývalá policistka s onemocněním zraku a sklonem strkat rypák tam, kde o něj může přijít. Když se stane svědkyní brutálního zločinu, nevyslyší hlas rozumu ani varování někdejších kolegů a pouští se do vyšetřování na vlastní pěst. Pátrání po masovém vrahovi ve ztemnělých ulicích přivede Vicki nejen k poznání „věcí mezi nebem a zemí“, získává také nečekaného a velmi cenného spojence.
Takhle banálně se dá shrnout děj románu, kolísajícího na pomezí detektivky, thrilleru, hororu a romantické fantasy. Lze namítnout, že na poctivou detektivku je v tom příliš intuitivních postupů „nějak věděla/nějak tušila“, na horor či thriller to dostatečně neděsí a v posledním bodě by leckdo (já ne:-)) mohl vytknout nedostatek techtlí i mechtlí. Pro mladší čtenáře možná bude nezvyklá (pro mě milá) obstarožnost: žádné mobily, žádný internet, počítače v plenkách. Ve výsledku však jde o poutavý, vcelku vyvážený mix napětí, vztahů a jemné dávky humoru. Sice mi žádný z hrdinů vyloženě nepřirostl k srdci tolik, aby mi jeho/její případný skon vyhnal slzy z očí a soply z nosu, nicméně nešlo ani o postavy nesympatické – identifikovalo se s nimi snadno, po stránce psychologie odvedla autorka obstojnou práci.
Úvodní díl „Krevních pout“ do puntíku splnil má nepříliš vysoká očekávání a celkem navnadil na pokračování. Brokilonu patří dík nejen za vydání série, ale také za odvahu nenechat se zviklat fanoušky seriálu a vypustit knihy do světa v jiném, vkusnějším grafickém kabátku, než jakým se „pyšnily“ originály. Slabší 4*.

Laughtubbe
Laughtubbe
16.05.2018 3 z 5

Myslím si, že si knihu už víckrát číst nemusím. Příběh nebyl špatný, ale neoslovil mě. S odstupem času se mi zcela vypařil z hlavy. K dalšímu dílu jsem se nedostala, třeba časem :D

Svářeč
Svářeč
02.01.2018 3 z 5

Z nudy jsem se pustil do druhého čtení a po dočtení musím hodnocení trochu zvýšit. Je to prostě dobře odvedené řemeslo, které pobaví, ale nic víc. Žádné kdovíjak originální nápady ani dějové kličky v knize nenajdete. Tahle kniha má za hlavní účel pobavit, nic jiného ani nečekejte.

OldřichHanton
OldřichHanton
06.11.2017 3 z 5

Thriller, ve kterém mladá detektivka společně se čtyřistapadesátlet starým upírem pátrá po pachateli záhadných vražd. I když anotace zní trochu šíleně, Cena krve není vůbec špatná oddechová literatura. Děj má spád a dobře graduje, postavy jsou sympatické a celý příběh se nebere nijak vážně. Podle této knižní série vznikl i vcelku úspěšný seriál Blood ties
o kterém jsem ale do teď nevěděl, takže nemohu být ovlivněn.
Knížka opravdu nemá žádné velké umělecké ambice a je plná všemožných žánrových klišé, upírskou erotiku nevyjímaje. Může být problém i zbytečně dlouhá expozice, trvá třetinu knihy, než se hlavní postavy vůbec potkají, přesto si dokáži snadno představit, jak si další díl vezmu v létě na dovolenou.

Romžiry
Romžiry
11.08.2017 3 z 5

Uf, dočteno. Kniha není špatná, ale moc mě nezaujala. Nerada nechávám knihy nedočtené, tak jsem se chvílema musela nutit čist.

Mark.
Mark.
12.07.2017 3 z 5

Mnohé knihy jsou takové, že se musím nutit a prokousat začátkem. Tady jsem se musela nutit trošku víc. Pak ani nevím kdy, jsem se začetla. Líbilo se mi problematika a diskuse postav.

20.05.2017 3 z 5

Začátek byl nudný......ale pak se to rozjelo a fakt mě to chytlo ... strašně se mi líbilo jak se furt hádala s Cellucim toho jsem si zamilovala hned ze začátku a Henry mě nijak neokouzlil podle mě stejně skončí s Cellucim . Ale kniha mě bavila a líbilo se mi to
VELICE DOPORUČUJI !!!!!

Jass
Jass
19.11.2016 3 z 5

Na začátku jsem vážně uvažovala, že knížku odložím. Vážně to znělo jako něco, co už jsem četla (asi tak milionkrát) a vůbec mě to nedostávalo. Potom se to ale začalo lámat a vážně mě to chytlo. Pořád to nebylo nic extra, ale věřím, že v dalších dílech se to zlepší.

Kralicekusacek
Kralicekusacek
24.05.2016 2 z 5

Knižní série ani vzdáleně nedosahuje kvalit televizního seriálu, který téma přepracoval a vylepšil, ovšem bráno jako doplněk k onomu seriálu to není až tak špatné.

Andvejka
Andvejka
02.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila :)

Elfinka_
Elfinka_
25.11.2015 3 z 5

Knihu jsem dočetla, ale začala mě bavit až tak od poloviny. V první části jsem stále přemýšlela, jestli to vzdám nebo ne. Postavy mi byly nesympatické, trochu mi vadilo i málo okolních postav, které by vykreslovaly okolí běžného života. Příběh mi přišel zprvu potlačován detektivním způsobem psaní a pak jsem zjistila, že to je asi to, co mi vadí. Postava upíra byla přijata stylem "ty jo, fakt opravdovej upír existuje, dobrý, tak jo" a jede se dál. Přišlo mi to vcelku takové naivní až jalové. Možná že další díly by mi sedly více, jak autorka děj rozpracovává, nicméně v zástupu jiných knih, na které jsem natěšená, jsem se nakonec rozhodla s tímto nepokračovat. Dávám 2,5 hvězdy.

renefer
renefer
13.11.2015 3 z 5

Tohle jsem začala číst až potom co jsem viděla seriál a tady vyjímečně platí, že seriál je lepší. Ale kniha také není k zahození, takové detektivní fantazy:)

julliette
julliette
13.04.2015 5 z 5

Je to krásná kniha. Přečetla jsem ji za pět hodin. Má to nádech detektivky. No jo, vždycky se nějakej ten blázen najde, a tady ten zrovna vyvolává démony. Už se těším na další díl, jak to bude pokračovat mezi upírem Henrym a Viky.

minimonisek
minimonisek
12.04.2015 3 z 5

Kniha mě až tak moc nezaujala, čekala jsem, že děj bude trochu svižnější. Nicméně jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

upíři démoni

Sue Tanya Huff