Vendeta

Vendeta https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344257/bmid_vendeta-gAT-344257.jpg 4 568 124

Krev za krev série

Pro Sofii to mělo být jen další léto v Cedar Hill, kde pracuje v rodinném bistru a vídá se s kamarádkou Millie. Jenže potom se do opuštěného sídla nastěhuje italská rodina s pěti přitažlivými bratry. Jednomu z nich Sofie nedokáže odolat – a varovných znamení si nevšímá. Proč má Nicoli pořád odřené klouby na rukou? Proč s sebou všude nosí vystřelovací nůž s vyřezávanou rukojetí? A proč jí jeho arogantní a nesnesitelný bratr Luca nechce dovolit, aby se s ním vídala? Brzy začnou tajemství rodiny vycházet na světlo a Sofie tak nedobrovolně odhalí i palčivou pravdu o vlastní rodině. Náhle se ocitá ve válce dvou dynastií a brzy si bude muset vybrat, zda dá přednost loajalitě, nebo lásce. A až se tak stane, nic nebude jako dřív – protože v tomhle temném světě je čest to jediné, co stojí mezi životem a smrtí.... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Baronet

Vendetta , 2015

Ivča39
24.10.2017

Mně se to líbilo, možná trošku naivní, zřejmě moderní červená knihovna. I když mám raději červenou knihovnu bez vražd a zabíjení.

LilianaFalcon
19.10.2017 1 z 5

Tak tohle jsem ani nedocetla... Resp. fakt jsem se snazila dlouho zacist, pak jsem to ale vzdala a precetla si jen konec.

helena19
13.10.2017 4 z 5

Původně jsem byla přesvědčená, že si to zaslouží jen tři hvězdičky. Ale díky napínavému konci a taky tomu, že konečně všechno začalo dávat smysl, jsem to přehodnotila na čtyři hvězdičky.

Ditules
04.10.2017 2 z 5

Tak to se nepovedlo. Vůbec mě to nevtáhlo do děje...

tess.de.veles
25.09.2017 1 z 5

Jako vazne? To uz spis verim na upiry ze Stmivani....

Petra.M
24.09.2017 3 z 5

Přidávám se, s Royalovou sérií to má společného docela dost, a s tématem italské mafie zase připomíná Sempre. Docela by mě zajímalo, jak se stalo hitem zapojovat do děje bohatou rodinu plnou sexy kluků společně s italskou mafií, ale budiž, prostě pokus o něco nového. Neříkám, že je ten pokus neúspěšný, ale osobně tomu moc nefandím. Každopádně samotná kniha je napsána dobře, má spád i jakousi zápletku.

maya.mm
24.09.2017 4 z 5

Tak trochu jak Royalovic story :-D
Ale bavilo me to,tesim se na dalsi dil :)

Channach
23.09.2017 5 z 5

Všichni milují Royaly, ale já miluji Vendetu (i Royaly). Nenechte se zmást, originál Vendetta je o rok starší než Papírová princezna. Více v mé recenzi v záložkách.

milunka21
09.09.2017 5 z 5

Naprostá pecka ze světa mafie. Úplně jsem knihu zhltla. :-)

sona8058
06.09.2017 5 z 5

Za mě jednoznačně palec nahoru! Tohle je přesně to pravé letní čtení, které je pro mě přímo balzámem na duši. Jasně, klišé scény se objevují, ale myslím, že neotřelé zápletka s mafiány vše skvělé vyrovnává. Já jsem byla opravdu spokojená a nedočkavě vyhlížím další díly této série!

Justme3
03.09.2017 1 z 5

Nerada píšu negativní recenze. Je i možné, že si to tato kniha nezaslouží a v jiné době bych na ni měla rozdílný názor. Možná jsem pro ni sáhla v nesprávný čas, a mé "čtecí krizi a pauze" vůbec nepomohla. Ovšem i tak svůj názor zveřejním.
Čteno v angličtině.
Prvně co bych knize vytkla byl věk postav. Začínat děj s hlavní hrdinkou, kterou teprve čekají 17. narozeniny bylo opravdu riskantní a pokus se vůbec nevydařil. Být jí už přes dvacet, věřím, že bych se na to dívala trochu jinak.
Dále se mi vůbec nelíbila interakce mezi Sophie a dvěma bratry. Už od první chvíle, kdy Nico promluvil jsem ho neměla ráda. Vůbec mi k němu jeho způsob vyjadřování neseděl (přišlo mi, že autorka vůbec netrefila mluvu mafiánů, to je ale dle mého problém většiny knih s touto tématikou). A že ji Luca okamžitě nenáviděl a odstrkoval? Hmmmm, všichni víme, kam to v dalších dílech povede.
Knihu jsem bohužel nedočetla. Prostě mi to chování hlavních postav nedovolilo. Zbytek stránek jsem jen prolistovala a četla pouze, pokud mě něco zaujalo /a toho moc nebylo/.

Hvězdičku dávám za zajímavý nápad, ovšem zpracování bylo žalostné.

Elčokča
22.08.2017 4 z 5

Tak na to už jsem asi vážně stará. Nejprve jsem byla nadšená, ale pak... Já nevím. Vymyšleno je to velmi čtivě a svým způsobem netradičně (když opomenu bohaté a krásné bratry), takže hodnotím vysoko. Ale jestliže jsem Ellu z Royals přirovnala k Semiru Gerkhanovi, musím Sofii přirovnat k Chucku Norisovi. Prostě jsem se ke konci cítila jak ve špatném vtipu - tohle že dokáže sedmnáctiletá holka? Každopádně pokračování si přečtu už jen proto, abych se dozvěděla, jak z téhle "války" autorka vybruslí a jestli vyhraje Luco.

Blaufik
21.08.2017 4 z 5

Autorka mě opravdu mile překvapila. Kniha svým námětem sice jede podle zažitého schématu - drsný a bohatý - zranitelná a přežívající - nicméně i tak se jedná o povedený kousek, který vás rozhodně bude bavit.
Potřebuji další díl!
Více v mé recenzi v záložkách.

JanaJane
16.08.2017 2 z 5

Příliš vleklý děj.

Klára16
14.08.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, jediné co bych vytkla je věk postav... Pro mně by to bylo zajímavější, kdyby byly postavy starší :)

Samira
13.08.2017 5 z 5

Ač jsem se těšila, musím po přečtení knihu označit za obrovské, obrovské překvapení.
Vím, že jde pouze o rozjezdový díl, přesto však přinesl mnoho zvratů a děje, který by se s přehledem vešel do delší knihy.
Inspirace dílem Romeo a Julie je patrná, avšak ne doslovná a právě vlastní pravidla, knihu dělají tak zábavnou. Stejně jako druhá inspirace v mafiánském Kmotrovi.
Svěží, místy lehce drsné, vtipné, napínavé, nejednoznačné a přesto žánrové.
Výborné, doporučuji!!!

Kristyna.20
12.08.2017 5 z 5

Jsem nadšená! Skvěle napsaná a čtivá kniha. Navíc se mi líbí, jak je Sofie silná a odhodlaná a jen tak se nedá ničím/někým zastrašit. Po dlouhé době moc sympatická hlavní postava. Moc se těším na pokračování. A na závěr si neodpustím... Team Luca :)

mobelka
11.08.2017 4 z 5

Doufám,že nastavené tempo zůstane a nespadne.
Vítaná změna od středoškolských témat (jako děj odehrávající se ve škole, školním prostředí atd)...

DariDerek
11.08.2017 5 z 5

naprosto skvělé, já nemám slov. Falconeovi + Roaylové - tohle je just perfect!

mmmisulka.r
11.08.2017 5 z 5

No za mě je to jasné, další skvělá série. Falconeovi dýchají chlapcům Royalovým slušně na paty!
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.