Vendeta

Vendeta https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344257/bmid_vendeta-gAT-344257.jpg 4 568 124

Krev za krev série

Pro Sofii to mělo být jen další léto v Cedar Hill, kde pracuje v rodinném bistru a vídá se s kamarádkou Millie. Jenže potom se do opuštěného sídla nastěhuje italská rodina s pěti přitažlivými bratry. Jednomu z nich Sofie nedokáže odolat – a varovných znamení si nevšímá. Proč má Nicoli pořád odřené klouby na rukou? Proč s sebou všude nosí vystřelovací nůž s vyřezávanou rukojetí? A proč jí jeho arogantní a nesnesitelný bratr Luca nechce dovolit, aby se s ním vídala? Brzy začnou tajemství rodiny vycházet na světlo a Sofie tak nedobrovolně odhalí i palčivou pravdu o vlastní rodině. Náhle se ocitá ve válce dvou dynastií a brzy si bude muset vybrat, zda dá přednost loajalitě, nebo lásce. A až se tak stane, nic nebude jako dřív – protože v tomhle temném světě je čest to jediné, co stojí mezi životem a smrtí.... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Baronet

Vendetta , 2015

Ketfl
10.07.2020 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy vůbec nemohla odtrhnout. Až tak, že jsem málem nešla ani spát, a to ráno vstávám do práce. Mě se to prostě moc líbilo. Hlavní postavy mi přišly sympatické. Jediné co, tak nechápu to zařazení do knih pro ženy. Spíš je to pro mladší čtenáře. Ale knize nemohu jinak nic vytknout. Tak šup na další díl :-)

Lalia261
06.07.2020 odpad!

Kniha plná klišé, trochu akčnosti a niekedy nepochopiteľného správania postáv.
Ak máte radi keď vám spisovateľka prezradí dopredu čo sa stane formou názvu kapitoly tak smelo do toho. Pre mňa tam neboli žiadne prekvapenia.
Odporúčam pre začínajúcich čitateľov.

Cress
29.06.2020 3 z 5

(SPOILER) U téhle knihy jsem rozhodně nečekala tak pomalý rozjezd a tak málo romantiky. Ze začátku se mi Nico a Luco trochu pletli, ale po cca 50 stranách jsem konečně dokázala rozlišit, kdo je kdo. Hlavní hrdinka mě kupodivu neštvala, štvala mě její nejlepší kamarádka Millie. Od 200. strany se to zlepšilo, ale stejně jsem si s tou holkou moc nesedla. Sem tam mi přišlo, že postavy nepoužívají mozek a některé části byly hodně naivní, to se asi dalo čekat.
Chvílemi jsem se i nudila ale od 150. strany se to rozjelo a až do konce se pořád něco dělo. Celkově byla kniha hodně čtivá, ale taky hodně klišé. I když tohle jsem u této knihy hledala. Oddechovou, čtivou knihu plnou klišé. V několika ohledech byla i hodně originální. U téhle knihy prostě nesmíte přemýšlet a užijete si to. Musím říct, že autorka si celkem dobře našlápla na druhý díl.
A když už jsme u toho dalšího dílu, tak sem hodím jednu moji předpověď. A to na milostný trojúhelník. Víte od začátku mi přišlo, že nám autorka cpala do hlavy jednoho kluka, který by měl být její love interest, ale psala to, jako by to byl jiný kluk. No a po poslední kapitole jsem si celkem hodně jistá, že v druhém díle vznikne mezi hlavní hrdinkou a těma dvěma kluky milostný trojúhelník. Což samozřejmě nemusí být špatné, ale uvidíme jak se s tím autorka popere, nebo jestli se moje předpověď nenaplní.
Celkově to byla prostě průměrná oddechová knížka.

Ivet1990
03.06.2020 4 z 5

Knihu bych určitě řadila mezi knihy pro mladší ročníky, ale i tak mě to bavilo číst.

Karolin77
22.05.2020 5 z 5

Úžasná série plná akce, lásky,napětí a čtivosti.
Úžasné doporučuji.
5/5*

Janík511
26.03.2020 4 z 5

Zajímavá série knih. Čte se téměř sama, jen mi trochu vadí, že mafiány jsou sotva zletilé děti, čemuž se dá těžko věřit. Každopádně jdu na další díl.

V.Vendulii
23.03.2020 4 z 5

Trvalo mi poměrně dlouho se začíst. Nejdřív jsem knihu každou kapitolu odkládala, ale potom jsem tomu přišla na chuť a víc než půlku přečetla na jeden zátah. Teď už hltám druhý díl. Pravdou je, že jsem čekala více romantiky, ale i tak musím říct, že moje oblíbené téma mafie, drogy atd. opět nezklamalo. Druhá věc je, jak moc reálné to asi je. Nad tím při čtení dost často přemýšlím, protože mi přijdou některé scény příliš naivní. Jako že by členové mafiánské rodiny tak často polevovali a porušovali svá pravidla, tomu prostě nevěřím. Ale samozřejmě, že je mi jasné, že toto není naučná kniha, ale román a pokud chci fakta musím je hledat jinde než v románu pro teenagery. :)

venacava
21.03.2020 5 z 5

Opravdu, ale opravdu neuvěřitelné překvapení!

Tesset
16.02.2020 3 z 5

Něco tomu chybělo. Takový dost pomalý rozjezd a nic moc se tam nedělo až pak ke konci. Uvidíme, co daší díly.

Market116
29.01.2020 5 z 5

První díl...úplná bomba. Absolutně není nic, co bych vytkla. Hned první kapitola mě vtáhla do příběhu, ze kterého se mi vůbec nechtělo odcházet...možná to bude tím, že mafiány jsem si vždycky představovala jako oplzlý, namyšlený a dost při těle starý chlápky a ne jako sexy kluky :)
Sof je skvělá a bez její naivity ani bez Mil by to nešlo...jen s těmi kluky to nemá lehké...taky bych byla na vážkách jestli si zvolit prince z pohádky Nicoliho, který bohužel celkem lže a nebo pana tajemného Gianluca, který je někdy až moc arogantní a hrubý...ale co kecám, mě hned zaujal Luco...
Co se týče děje, tak jsem nějak hned věděla, kdo oni tajemní kluci jsou...dalo se to předpokládat...ale kdo je jejich boss bylo příjemným zjištěním...
Prostě vše bylo dokonalý, pořád se něco dělo a vůbec jsem se nenudila...rozhodně jsem netušila, že mě prostředí mafie, tak zaujme...takže se rovnou pouštím do dalšího dílu. Vážně moc doporučuji.

vlkove
27.01.2020 5 z 5

Tohle bylo skvělé. Láska a trocha tajemství a akce. Chápu, že toto není nejlepší literatura století ale opravdu mě to bavilo, nepustilo mě to a přečetla jsem knihu na dva zátahy. Skvělé a jsem moc ráda, že jsem si koupila všechny díly najednou!

jinbr
18.10.2019 4 z 5

Kniha má určitě svůj náboj, nezvyklé je určitě rozuzlení až ve třetím dílu, je to takové jako seriál na pokračování. Na druhou stranu to bylo pro mě jako celek trochu neuspořádané, což neměnilo nic na tom, že to bylo čtivé. Jako když vidíte pokoj tak trochu bez ladu a skladu.

JanaSustr
22.09.2019 5 z 5

Mafiáni a italové to je moje takže mě se to líbí.

cukrovka
10.08.2019 3 z 5

Kniha je čtivá, téma mafiánů zajímavé. Začátek byl takový pomalý a nudný. Konec už byl akčnější. Hlavní hrdinka mi přišla dost naivní. Asi bych byla radši pokud by hrdinové byli starší. Takhle mi to přišlo zvláštní.

Pohodarka84
07.03.2019 5 z 5

Wow.. Strhující příběh, ktery obcas prekvapil, přečetla jsem jedním dechem. Místy nutí k zamyšlení..

tteerriinnaa
23.02.2019 4 z 5

Kniha pro mladší čtenářky. Prostředí italské mafie je ovšem velmi zajímavé. Italské dialogy a slova tomu dodávají šmrnc. Ráda si přečtu celou trilogii

Xena011
06.02.2019 5 z 5

Miluji tuto trilogii - zasadí se mezi knihy mému srdcí co nejblíže.

Peti
21.01.2019

Kniha o sedmnáctileté Sofii, která zjišťuje, že strýc není takový, jaký se zdá a díky tomu ji mafie vstoupí do života. Čtivé, ale dle mého názoru by se postavy měli držet více své role - například Nicoll prozdradí Sofii o jejich rodině věci, které by fakt říkat neměl..

DomenicaRisa
04.01.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nespadám úplně do cílové skupiny čtenářů.
Přečetla jsem celou sérii, zvrat z druhého dílu mě překvapil, ale vracet se k těmto knihám už asi nebudu.

iška
02.01.2019 3 z 5

Kniha je asi určena spíše náctiletým. Je tu romantika i napětí, ale pro mne průměr.