Vendeta

Vendeta https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344257/bmid_vendeta-gAT-344257.jpg 4 568 124

Krev za krev série

Pro Sofii to mělo být jen další léto v Cedar Hill, kde pracuje v rodinném bistru a vídá se s kamarádkou Millie. Jenže potom se do opuštěného sídla nastěhuje italská rodina s pěti přitažlivými bratry. Jednomu z nich Sofie nedokáže odolat – a varovných znamení si nevšímá. Proč má Nicoli pořád odřené klouby na rukou? Proč s sebou všude nosí vystřelovací nůž s vyřezávanou rukojetí? A proč jí jeho arogantní a nesnesitelný bratr Luca nechce dovolit, aby se s ním vídala? Brzy začnou tajemství rodiny vycházet na světlo a Sofie tak nedobrovolně odhalí i palčivou pravdu o vlastní rodině. Náhle se ocitá ve válce dvou dynastií a brzy si bude muset vybrat, zda dá přednost loajalitě, nebo lásce. A až se tak stane, nic nebude jako dřív – protože v tomhle temném světě je čest to jediné, co stojí mezi životem a smrtí.... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Baronet

Vendetta , 2015

ÁňazLabyrintu
30.06.2021 3 z 5

Od téhle knížky jsem neměla moc vysoká očekávání. Chtěla jsem jen nenáročnou romanci v mafiánském prostředí. Musím říct, že ze začátku jsem se docela nudila a nepřišlo mi to moc originální. Hlavní hrdinka působila lehce naivně a občas jsem si říkala, kde nechala mozek. Pak se to ale rozjelo, začalo se všechno rozuzlovat a přišla akce. Jen té romantiky na mě bylo trochu málo a přišlo mi, že to pouto mezi Sofií a Nicem je takové...prvoplánové a nedotažené? Možná. Co se ale musí nechat, je fakt, že autorka si koncem slibně nakročila k druhému dílu, který by podle mě mohl být daleko zajímavější, proto se do něj pustím.

novi74
24.04.2021 4 z 5

Vendeta je příběhem 17leté naivní středoškolačky, kterou nejenom v tomto, ale hlavně ve dvou navazujících dílech potkává jedna katastrofa za druhou, a shodou okolností se ocitne uprostřed mafiánské vendety. Příběh je čtivý, hlavně pro mladší čtenářky, ale pokud nemáte čas číst celou trilogii, ani se do prvního dílu nepouštějte :-)

Miška935
10.03.2021 5 z 5

Me de tato kniha moc líbila, nedokázala jsem přestat číst a dost me bavila.

anna7852
12.02.2021 2 z 5

takové nemastné neslané,je to asi pro velmi nižší věkovou hranici :-)
Mě to nic nedalo a nevím zda se chci pouštět do pokračování abych měla sérii dočtenou :(

Alnima
08.02.2021 4 z 5

Knížka se mi celkem líbila, ale je spíše opravdu pro mladší čtenářky.

Calwen89
04.02.2021 4 z 5

Mafiánské prostředí bylo vítanou změnou. Hlavní postavy jsou sympatické, děj je čtivý, celkem předvídatelný stejně jako milostná dějová linka. Nicméně jako oddechovku jsem si to opravdu užila, nebýt té naprosto příšerné obálky hodnocení by bylo jistě vyšší.

Witness
31.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Super začátek serie. Ze začátku se to trochu táhlo, čekal jsem spíš, že bude taky z Mafiánské rodiny, tohle je lepší.. Oblíbil jsem si spíš Lucu než Nica... uvidíme jak to dopadne

Adriana21
23.01.2021 5 z 5

Tak jo, tahle knížka se mi fakt líbila. Okamžitě jsem se začetla. Bratři Falcone jsou prostě parádní. Nico se mi od začátku zamlouval, ale postupně už jsem z něj začala mít smíšené pocity. Zato Luca, při prvním setkání se Sof jsem si říkala, že se chová jako idiot, ale uculovala jsem se u toho. Sakra Lucu jsem si vlastně zamilovala hned od začátku. Co se týče ostatních tří bratrů, škoda, že tam pro ně nebylo více prostoru.

adela_02
13.01.2021 5 z 5

Kniha mě vážně dostala! Super postavy a děj :). Hned jsem si musela přečíst další díl. Knihu jsem četla několikrát a vím, že se k ní ještě vrátím. Můžu jen doporučit.

Emma046
08.10.2020

(SPOILER) Začátek trošku nudnější,ale pokračování bylo super.Vtahlo mě do děje.A musela jsem přečíst další dva díly.Pro mě podařená trilogie.Az mi bylo líto že už to skončilo.Za mě moc pěkné čtení.

Toledo
07.10.2020 5 z 5

Výborné čtení, děj ubíhá velmi rychle a úplně mě to vtáhlo do děje - přečteno jedním dechem. Ze začátku jsem se také obávala nižšího věku hlavních představitelů, ale nakonec to ničemu nevadilo. Samozřejmě je to trochu přitažené za vlasy, ale já si to i přes to užila a těším se na další díly.

vivalamuff
07.10.2020 5 z 5

Bomba. Začátek pomalejší, až uprostřed knihy se to začalo rozjíždět a konec vás úplně rozseká :-D Ten věk hlavních hrdinů mi dělal trochu "potíže", ale nakonec jsem si to devedla představit... za mě palec nahoru.

Jeninas
20.09.2020 5 z 5

Znovu se na něj podíval tím zvláštním pohledem, který jako by říkal: "Nevěřím ti a možná tě chci zabít."
Výborně vykreslená atmosféra a prostředí, vtáhne to do děje. Bylo osvěžující, že hlavní hrdina nebyl žádný klaďas, naopak uměl nahnat strach, a nakonec možná ani nebyl hlavním hrdinou? Sofie byla sympaťačka, na konci neuvěřitelně statečná (nebo pitomá). Pořád jsem čekala, kdy mi ten mafiánský příběh začne připadat přitažený za vlasy, ale to se nestalo. Knihu bych postavila na roveň Papírové princezně, byla ovšem o maličko zajímavější díky italskému prvku ;-)

lusitta05
07.09.2020 4 z 5

Konečne som po dlhej dobe dočítala. Nebolo to zlé, taký jednoduchý akože "mafiánsky" príbeh pre mladé dievčatá.

JitulHa
19.08.2020 3 z 5

Vendeta, coby první díl série nebyl špatný, ale možná byl až moc přitažený za vlasy! Celé to působí trochu strojeně až neskutečně. Např. chování hrdinů, Sofiina bojovnost a síla, konečný obrat... Nešťastné byly hlavně samotné názvy kapitol, jelikož pokaždé jaksi prozradily, co se asi v následujících řádkách odehraje. Autorka jakoby lavírovala mezi tím, aby příběh působil mladistvě a křehce, ale zároveň drsně a násilně, z čehož vyšla taková nesourodá směsice, a vy jste najednou nevěděli, kam knihu přesně zařadit. Potenciál, jinak určitě zajímavý, i proto doufám, že v dalších pokračováních bude využit na maximum a vyprávění tak získá větší jiskru a tvář.

wielka
29.07.2020 5 z 5

Paaaani, to bola jazda... Nebudem hodnotit kazdu knihu zvlast, pretoze je to jeden celok rozseknuty na tri casti. Kategoria "young adult", do ktorej uz davno nepatrim :-D Sofie, Nico, Luca, Millie... neda sa neoblubit si tieto postavy. Putave citanie, vystavany pribeh, vykreslene postavy a casto prekvapenie, ake som nepredvidala. Miestami mi styl pisania, ci skor Sofinho uvazovania pripominal Bellu z Twilight. Velmi som postavam fandila. A taliancina k tomu :-) Trosku mi vsak na konci chybal rozpisanejsi zaver, mozno na styl, co bolo o par rokov. Davno ma ziadna kniha takto nevtiahla do seba.

KnihomolkaKatka
28.07.2020 4 z 5

Tahle kniha je skvělá! Dostala jsem na ni chuť díky filmu 365 dní. Musím říct, že mě neskutečně baví i vývoj postav - ze začátku mi někteří moc neseděli (Luka), ale postupem času jsem si je celkem oblíbila. Jsem strašně zvědavá, co se stane v průběhu dalších dvou dílů. Chvílemi mi to přišlo, že to malinko zavánělo i lehkým thrillerem, což bylo taky super. Vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetla během dvou dnů. tak rozhodně doporučuju! Myslím, že každý si tam najde to své...
PS. Hězdičky si šetřím na další díly. :)

hana1039
16.07.2020 5 z 5

Nedávno jsem narazila na tuto trilogii, a jelikož mám ráda knihy z mafiánského prostředí, tak jsem po ní hrála všemi deseti, a udělala jsem moc dobře.Nemohla jsem se odtrhnout, napínavé až do konce celé trilogie, připadala jsem si jako v nějakém filmovém maratónu, hltala jsem každou stránku,děj vás nenechá ani na chvíli vydechnout, mluvím o celé trilogii,prostě skvělé čtení pro ty, kteří mají rádi tenhle žánr...

Zuzana207
15.07.2020 5 z 5

Táto séria ma úplne pohltila! Knihu som prečítala takpovediac jedným dychom. Začiatok sa mi zdal trošku rozpačitý, ale dej sa onedlho slušne rozbehol. Je pravdou, že vzhľadom na vek hlavných postáv, by kniha patrila skôr do kategórie "young adult." No príbeh bol tak pútavý, že mi to vôbec nevadilo. Hlavné postavy boli sympatické, kniha je plná neočakávaných situácií a tajomstiev z minulosti, ktoré treba odhaliť. Vrhám sa na ďalší diel! :-)

warca
13.07.2020 5 z 5

Už mám načteno pěkných pár stovek knih. A několik desítek knih tohoto typu. Ale přesto mě právě tato vtáhla do děje, zaujala, bavila.
Z počátku tedy chvíli trvalo, než jsem se začetla. Ve skutečnosti jsem knihu po první kapitole na pěkně dlouho odložila.
A udělala jsem chybu!
Lehké rozhovory, nečekané zvraty, poutavý děj, humor, čtivost...
Po romantické stránce dost předvídatelné (i v dalších dílech), postavy malinko plytké, nechyběla klišé.
Rozhodně nevynechám další díly!