Mafiosa

Mafiosa https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344262/bmid_mafiosa-5xK-344262.jpeg 5 450 84

Krev za krev série

< 3. díl

Sofie žije v nebezpečné lži – pod ochranou obávaného mafiánského klanu se snaží vést normální život. Taková přetvářka však nemůže trvat navěky. Její srdce patří muži, jenž má na rukou krev, a Sofie se stává terčem znepřátelené rodiny. Chce se pomstít těm, kteří jí nejvíc ublížili, dokáže za to však zaplatit cenu a stát se mafiánkou?... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Baronet

Mafiossa , 2017

Lorej
19.10.2018 4 z 5

Poměrně strhující závěr mafiánské trilogie, od kterého budete mít nervy k prasknutí.
Jsem už docela ráda, že už není další díl, protože kdybych musela strávit byť jen jedinou další kapitolu se slečnou Persefonou, tak se asi teleportuji do knížky a osobně ji zastřelím tou její milovanou pistolí! Myslím si, že to s ní bylo díl od dílu horší, každé třetí slovo, co jí vypadlo z úst byl blábol, z kterého jsem se občas cítila dost trapně. A o té naivitě nemluvím...
Konec stěžování si na hlavní hrdinku a teď něco o příběhu.
Děj byl svižný, plný překvapení a poměrně nečekaných scén, takže se četlo jako po másle.
V souhrnu jsem ráda, že jsem si celou sérii přečetla, ale v budoucnu se k ní pravděpodobně nevrátím.

katslana
10.09.2018 5 z 5

Víte, je mi 25 a asi jak jsem stará tak jsem blbá a přecitlivělá :-D U prvního dílu jsem si říkala,že to není nic pro mě. Druhý díl už byl dobrý a ten 3. ? Tam už to jelo jedno po druhém. Překážka za překážkou. Upřímně konec mě mírně překvapil ;-) Triologii doporučuji i starším ročníkům :-)

Pedruska01
09.09.2018 5 z 5

Pořádně nevím, co k tomu říct. Právě jsem dočetla a všechno ve mě ještě silně doznívá. Kniha se samozřejmě neskutečně dobře a rychle četla. Autorka nepolevila z nastavení výše své laťky ani z toho tempa, švihu, akce a napětí jako u předešlých dílů - prostě mě to nutilo číst stále dál. Tenhle díl byl nejvíc prošpikovaný emocemi a stálo to za to. Znovu jsem naskočila na horskou dráhu a vystoupila jsem naprosto vyfluslá, ale spokojená. Dokázalo mě to rozohnit, rozesmát i rozplakat.
Hlavní hrdinka Sofie mě tentokrát trochu mátla. Nemohla jsem s ní vůbec souhlasit na 100 %. Chtěla se pomstít, myslela si, že je o tom přesvědčená, naučila se střílet, ale ve finále to nedokázala? Takže co? Je to sebelhář nebo prostě zbabělec? Vyčítala toho dost svému otci, chtěla ho potrestat a co se stalo nakonec? Plakala pro něj. Asi se k němu nezachovala hezky. Ta holka sama sobě i svému okolí neskutečně lhala. V tom světě temného podsvětí neuměla chodit, jednoznačně tam nepatřila - a Luca to moc dobře věděl. Jen toužila někam patřit, protože o všechno přišla. Byla zlomená a toužila se spravit. Chtěla v tom proplout, ale topila se. To prostě nejde hned.
Lucu jsem si neskonale zamilovala a ty jeho jasně modré oči :), a jak jsem si přála v prvním díle, tak se tak stalo - byl to on, Sofiina a mého srdce šampion. :D Fandila jsem mu, měla ho moc ráda a společně se Sofií jsem viděla tu jeho odlišnost, nutkání být jinde a dělat něco jiného. Cítila jsem tu bolest a touhu. Svou vlastní bezmocnost, když jsem mu nemohla pomoci. Choval se k Sofii tak nádherně, že jsem jí to i záviděla. :)
Jeho dvojčete, bratra Valentina mi bylo hrozně líto - autorka mě neskutečně šokovala. Taky jsem se konečně dočkala i menší rošády mezi Lucou a Nicem. Nicoli byl složitější, i když se jevil právě jako jednoduchá postava. Ten kluk měl něco do sebe, proto mě ve finále moc nepřekvapilo, jakou pozici měl na samém konci u své rodiny. A Millie? Naprosto zlatá holka! Víc takových.
Celkově jsem si rodinu Falconeových oblíbila, což bych ještě tak v polovině posledního dílu netvrdila. Nezdálo se to, ale přirostli mi k srdci - i otravný Dom s Ginem a Elena. Mám dojem, když jsem na konci, že mi tahle parta mafiánů o především pěti bratrech pod jednou střechou, tenhle svět bude chybět. Skvěle jsem si jejich společnost užívala. Prožívala jsem každý zvrat nejen ten na život a na smrt, ale i ten romantický. Autorka mě překvapovala snad na každé stránce. Ten příběh není možné předvídat, protože se to každým řádkem mění. Mělo to krásné, leč trochu bolestné zakončení série. Byl to pro mě skvělý čtenářský zážitek, mohu jen a jen doporučit dál! :)

AniDi
22.08.2018 5 z 5

Děj mě pohltil, ikdyž jsem knihu odložila, znovu mě vtáhla, prostě nezapomenete co se stalo, což se mi občas stává. Je to napínavé ale hezkým způsobem. Chápu Sof, že se chtěla pomstít a chápu Lucu. Očekávala jsem tento konec ale stejně mě to nezklamalo. Klidně bych si přečetla co se s nimi stalo dál. Kéž bych celou sérii mohla přečíst znovu poprvé :)

Monika82
03.08.2018 5 z 5

Nejlepší díl. Prostě bomba. Celá serie je prostě boží :) :)

Janika2013
30.07.2018 5 z 5

Nooo, a je to za mnou. Nemůžu říct, která kniha byla nejlepší, každá je svým způsobem úžasná. Samozřejmě se autorka zlepšovala, ale naivitu ten příběh ztrácel hlavně proto, že Sofie už není naivní. Vůbec jsem netušila, co od trojky čekat a upřímně, víc překvapená bych být ani nemohla. Myslela jsem, že vztah s Lucou bude od začátku perfektní a všechno ostatní bude samý problém, a ono je to naopak. První půlka knihy byla naprosto báječná, nejlepší část celé série. Sofie se sžívala s "Mafiánovými", vývoj všech postav byl působivý, znovu jsem si oblíbila Nica a vlastně všechny Falcony, i toho zmetka Feliceho, polovinu času se příběh zamotával, připravoval na nějaký zvrat a řešil to, co se už stalo a druhou polovinu to tam Luca nebo Millie něčím rozráželi - jejich sarkasmus to tam držel. V půlce knihy první velký zvrat, díky kterému se více sblížily Sofie s Millie. Pak už napětí, ve tři čtvrtě naprostá bomba LUCA, a pak... to začalo jít všechno z kopce, hodně to ovlivnilo i moji náladu. Vypadalo to všechno čím dál víc beznadějně a jen jsem se hrozila, že to nebude happyend a budu mít po veškeré radosti, byla jsem zoufalá a netušila co dál. Během loučení jsem dokonce brečela, víc než na konci Inferna. A pak mě autorka naprosto zabila svým finále. Takový konec jsem snad ještě nezažila... Ale žádné spoilery :)
Celá trilogie je suprová a rozhodně patří mezi mé oblíbené, Luca je jedna z mých největších fiktivních lásek :D

pajka0071
12.07.2018 5 z 5

Já jsem naprosto nadšená z posledního dílu. Autorka dokáže skvěle popsat situaci a děj se čte úplně sám. Byla jsem překvapena, jak rychle mi stránky utíkají... Na každé kapitole je něco zajímavého, takže jsem ani nepostřehla, že bych se nudila. Hlavní hrdinka mi perfektně sedla. V prvním díle jsem s ní sice měla menší problém, ale druhý a třetí díl můj názor změnil, i co se týče ostatních postav. Do příběhu jsme se ponořila a s hlavní hrdinkou soucítila. Nemám, co bych k tomu vytkla. Takže tleskám autorce za skvělý příběh, který mě doprovázel na dovolené.
P.S. Strašně se mi líbilo, že v knize autorka uvedla muzikál Fantom opery. (Jsem veliká fanynka muzikálů a oper), udělalo mi to radost.
Prostě: BRAVO! BRAVO!

Terr_y
09.07.2018 5 z 5

Tato série je prostě bomba! Od prvního dílu do posledního mě děj pohltil a nepustil. S každou knihou napětí stoupalo. Nic mi tam zbytečně nepřekáželo a děj ubíhal svižně. A Postavy si prostě zamilujete!

Evka3814
04.06.2018 5 z 5

Moc povedená série,od prvního dílu napínavé. Přelouskala jsem tuto serii za dva dny,uplně mě vtáhlo to prostředí a vývoj,také mě potěšilo zakončení:) Obálka je také povedená a perfektně vystihuje knihu

anishta
23.05.2018 5 z 5

Tak to je krásné. Takový hodně hořký happy end. Cela kniha napínavá, brečela jsem, smála se, lapala po dechu. Dokonalé zakončení.

ketvin
09.05.2018 5 z 5

Dobrý závěrečný díl, nejlepší ze série, ALE mohlo to být o krapet lepší :) Luca a Sofie - fandila jsem jim od začátku, takže super - vše. Ale Sofie se sice učila střílet a byla tedy asi dobrá, ale to nikoho nenapadlo, že by se měla umět bránit i bez pistole...? Čekala jsem, že jí prostě nějak vycvičí... A opět ta otázka věku - všichni měli být starší. Také bych čekala více Nica a více bratrů, když spolu bydleli. Ale dobrý - kniha se mi líbila, série byla hezká, ale stačilo jednou :)

Abnička
09.05.2018 5 z 5

A třetí díl, vyvrcholení celé série je zkrátka bomba. Chytne vás na první stránce a na konci už vás pustit ani nechce. Jedná se o nejpovedenější díl z celé série, a já si troufám říct, že Luca je ten, který toto vybojoval. «Protože holky, mezi náma.. Která z nás by nechtěla Lucu, že jo?»
Tento díl je více romantičtější a také se tam neustále něco děje. Děj nestojí a hlavní hrdina je k sežrání.
Už se tady hrdinové nechovají jako malé děti a je to mnohem lepší!
__
Tento díl stoprocentně doporučuji, ale obávám se, že k tomu budou třeba i dva díly předešlé (které nehodnotím nějak světa borně.) Ale tento je bezkonkurenční!

milunka21
25.04.2018 5 z 5

Skvělý závěr série. Oproti Předchozím dílům je trojka více krvavější, napínavější a ve všem prostě naprosto nejlepší. Jen je mi líto, že už je konec. sand se od autorky dočkáme další skvělé série. :-)

tessinaknihovna
15.04.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Ze všech tří dílů byl tento nejlepší! Už tam tolik nebyla znát ta naivita a opakující se výroky byly trošku snesitelné, proto byl možná děj tak strhující. Jen těžko hledáte chvilku oddechu, protože napětí se zde dá krájet. A to rozuzlení...!!!! No paráda!!! Tento díl zachránil celou sérii, jinak bych ji hodnotila jako průměrnou. Po dočtení jsem však hrdá, že ji mohu mít ve své knihovně! Takže doporučuji!

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Tak poslední díl ze série Krev za krev neměl opět chybu .Tuto sérii jsem si zamilovala .Bylo to čtivé , akční ,nechyběla tam láska , přátelství vše co si člověk od takové série může přát .Celou sérii jsem četla jako eknihy , ale určitě si je koupím i v knižní formě , protože tohle musím mít ve své knihovně .

kalinkacz
06.04.2018 3 z 5

Ach jo, tohle pro mě bylo jako poslední díl Papírové princezny... Prost poslední díl shodil trošku celou sérii... Neříkám, že to nebylo čtivé, to bylo a hodně... Ale dějově a akcí se to nevyrovnalo předchozím dílům, které nasadily opravdu vysokou laťku... Pokud autorka zase něco napíše, tak si to určitě přečtu, jen se budu bát závěru, který prostě tady pokulhával....

jani.ruzicko
02.04.2018 5 z 5

Vážně smekám před autorkou! Tohle bylo naprosto skvělé! Téma Mafie mě hodně zajímá a mám ho ráda v jakékoliv podobě a tato série byla výborná. =)

Poslední díl už je rozjetý vlak na nejvyšší rychlosti, je zde nejvíce akce ze všech dílů, děj je hodně svižný, fakt se nenudíte, je zde hodně napětí a očekávání, všechno okořeněné komplikovanou láskou Sofiie a Luca. A Bože, fakt díky za ten konec.. měla jsem nahnáno, že to dopadne mnohem hůř.

Vůbec nechápu, jak jsem jen mohla sérii tak dlouho odkládat! Mohu 100% doporučit. Určitě jsem všechny tři díly nečetla naposled. Fakt to stojí za to a plný počet je naprosto zasloužený! =)

TerkaM
01.04.2018 5 z 5

Za mě nejlepší kniha ze série a ode mě má zasloužený plný počet hvězd. Jednak má tento díl nejúchvatnější obálku, jednak má i nejzajímavější děj, všechno už je v tomhle díle jaksepatří rozjeté, takže už jen čtete a čekáte, jak to všechno dopadne. A doufáte, že pro Gianlucu a Sofii to dopadne dobře a že nakonec budou doopravdy spolu. Pořád se tam autorka snaží malinko procpat milostný trojúhelník, ale už je vám jasné, že pouze Luca je ten pravý. (A co je lepší, než knihu začít začíst na Gianlucovi narozeniny? :D)

Líbí se mi, že se v tomhle díle rodina Falconových objevuje daleko víc než v předchozích dílech - už jen díky tomu, že u nich Sofie bydlí. Každopádně to ale znamená víc testosteronu v knihách a to je jedině dobře.

Za sebe jsem vážně ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a že konečně alespoň tomu závěrečnému dílu ze série můžu dát pět těch krásných pět hvězdiček. Navíc tu získáváme i krásné ponaučení - že každá pomsta něco stojí.

Blaufik
20.03.2018 5 z 5

Myslím si, že autorka nemohla tuto sérii opravdu zakončit lépe. Věřte mi, že je pro mě hodně těžké o této sérii napsat něco kloudného, já jsem se do ní prostě a jednoduše zamilovala. Mrzí mě, že nemohu najít ta správná slova a vychválit ji až do nebes, ale jedno vím jistě. Určitě tuto sérii doporučím všem, kteří touží po akci a krvi, která je zjemněná romantikou a láskou, kde nechybí krásní a mladí hoši z mafiánské rodiny.

EssieNusl
17.03.2018 5 z 5

Neuvěřitelná kniha plná zvratů lásky a odvahy. Opravdu chci najít svého Lucu

láska smrt italská mafie

Catherine Doyle