Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344259/bmid_inferno-OBT-344259.jpg 4 467 81

Krev za krev série

Sofie si není jistá, co vlastně k Nicolimu cítí. O to víc ji to táhne k Lucovi, jenž jí podle všeho rozumí. A když Sofie odhalí tajemství vlastní rodiny, upne se právě k staršímu z bratrů. Dokáže jí ale Luca skutečně pomoct? Nebo se postaví na stranu své rodiny? Sofii se obrátil život vzhůru nohama a nyní je odhodlaná vše napravit. Jenže Nicoli Falcone, na nějž se Sofie snaží zapomenout, se jí nechce vzdát – Sofie však pro útěchu svírá nůž jeho bratra. Křehký mír brzy naruší příchod dalšího mafiánského klanu a Sofie, již její srdce táhne jinam než její krev, se propadá stále hlouběji do temnoty podsvětí…... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Baronet

Inferno , 2016

vivalamuff
15.10.2020 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Obvykle to bývá naopak, ale v tomhle případě to neplatí. Víc akce, více zvratů a několik dalších překvapení.

Toledo
08.10.2020 5 z 5

Opět jízda, stejně jako první díl. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Jeninas
23.09.2020 5 z 5

"Rozpolcený, plný snů, ale navěky uvězněný." Má nejmodřejší oči na světě, nelže a trhá fialky. Lucu musíte mít rádi, v rámci nastolené situace je to nejlepší možný hlavní hrdina. Akorát o jeho snech stále nevíme nic konkrétního, že? Snad příště! Sofiina matka byla dost mimo a Jack se proměnil v ultra zlouna, což byla trochu škoda. Ale vzhledem k žánru to beru. Tento díl byl hodně akční. Líbilo se mi, že Sofie neměla tajnosti před svojí nejlepší kamarádkou, jak to v případě YA bývá, přestože to nedává smysl. Nejlepší kamarádka totiž je od toho, abyste jí vyklopili VŠECHNO! A Milliina filozofie delfínů mě mega pobavila :-D

hana1039
16.07.2020 5 z 5

Už jsem psala komentář u prvního dílu, takže už nemám moc co dodat, jen to, že co díl to ještě větší napětí, prostě autorce tleskám...

Zuzana207
15.07.2020 5 z 5

Pre mňa aj druhý diel na plný počet hviezdičiek. Hlavní hrdinovia opäť čelia nepredvídateľným situáciám, mafiánskej krutosti a snovajú plány na pomstu. Správanie Sofie treba vnímať trochu s nadhľadom, v niektorých situáciách vystupuje ako Xena bojovnica, realita by bola úplne iná. Ale tým, že príbeh je z prostredia talianskej mafie, mi to nijako neprekážalo. Aj napriek zmätku a bezohľadnosti, s ktorými sa Sofia musí pasovať, vstupuje do jej života neistými krokmi láska. Dokáže sa úprimný cit rozvinúť aj v temnote znepriatelených mafiánskych klanov? Odpoveď idem nájsť v ďalšom dieli tejto serie. :-)

Ketfl
14.07.2020 5 z 5

Jedním slovem: Skvělý! Kniha byla totálně nabitá akcí, takže jsem ji doslova zhltla. Hlavní postavy jsou parádní. I ty záporné. Musím jít číst dál, ať vím, jak to dopadne :-)

warca
13.07.2020 5 z 5

Druhý díl nezklamal.
Čtivé, vtipné, lehké, napínavé, plné klišé, předvídatelné, ale přes to všechno perfekní.

Ivet1990
03.06.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil víc jak první.

Janík511
27.03.2020 4 z 5

Tento díl už se mi líbil o trochu méně než první. Jdu si přečíst hned trojku a uzavřít nedospělácký, mafiánský svět. Námět není špatný, ale náctiletá děcka hrající si na obávané mafiány?? Tomu se opravdu nedá věřit ani za mák.

V.Vendulii
25.03.2020 5 z 5

Nesrovnatelné s prvním dílem :-O Opravdu jsem se bavila! Napínavé, čtivé a dokonce vtipné!

venacava
21.03.2020 5 z 5

To je jízda!

Tesset
19.02.2020 4 z 5

Větší vzrůšo než první díl, ale místy trochu naivní a nereálné. Nicméně se to čte dost dobře.

Market116
01.02.2020 5 z 5

Druhý díl...to bylo jedním slovem naprosto úžasný. Ještě čtivější, zajímavější, napínavější, vtipnější a temnější než první díl...úplná bomba.
Sof mi bylo, tak líto...to čím si musela projít a co vše musela vytrpět a ztratit...a to zjištění? To jsem ani já nečekala, což se mi líbilo...
Nico už mi nepřišel jako princ z pohádky...spíš jsem občas měla chuť mu sama dát pěstí mezi oči :D za to Luca? Ten je úplně jiný, okouzlující, tajemný, správně namyšlený a přesto má srdce na pravém místě a se Sof budou (doufám) krásný pár...to jak jí natrhal fialky ♥ a jak jí bránil...
Jack a Donata jsou takový parchanti...snad jim Sof ukáže, čeho je schopná a nakope je do prd... možná i něco horšího.
A protože se nemůžu dočkat, jak vše dopadne...už mám v ruce třetí (bohužel poslední) díl a začínám číst...

oluskace
01.01.2020 5 z 5

Sérii jen doporučuji. Je vážně super a nenudila jsem se

jinbr
18.10.2019 4 z 5

Tento díl má již mnohem větší spád, jsou tam zajímavě rozehrané další osudy i ten hlavní hrdinky. Ta neučesanost, kterou jsem uváděla u prvního dílu, platí i zde. I tak to bylo napínavé počtení

cukrovka
10.08.2019 4 z 5

Tak tenhle díl byl rozhodně od začátku více akční. Tajemství Sofiiny rodiny jsem očekávala, ale příběh to zpestřilo. Luca a Nicoli - zajímavý kontrast - první pohled není vše.

Xena011
06.02.2019 5 z 5

Proč se vždycky zamiluju do hlavní mužské postavy?

No nemám slov, bylo to úžasné, ještě ted mám oteklé oči ze slz, které jsme probrečela nad šťastným koncem. Jsem ráda, že to dopadlo dobře a láska vyhrává. A Millie je nejlepší kamarádka, kterou jsme mohla aspoň zde potkat. Teď po přečtení celé série mi přijde, že první díl je úplně něco jiného než další dějová linie, plno jiných postav, a takové uvolněnější a jednodušší než další díly (prostě obyčejné věci, všechny postavy a prostředí příjemné, což dál už je jen mafie). I jiná láska, tedy moc se mi první díl líbil a tušila jsem, že dále bude milostný trojúhelník. Vše, co jsem však od celé série očekávala - hlavně romantickou linii, jsem taky dostala a jsem moc spokojená - moje srdíčko plesá nad šťastným koncem a užívá si jednotlivé momenty v ději, kdy se k sobě přibližovaly hlavní postavy a nechtěli si navzájem přiznat svoji lásku. Škoda, že někteří museli umřít :/

Když si znovu vybavím tu romantickou linku a jak Sofii hlavní hrdina projevoval náklonnost v těžkém světě mafie a nemožného života svobodné volby, zase mám oči od slz. Jen mi příjde, že pro takové "cítě", jako jsem já, nynější svět není stvořen, a o to je to náročnější.

+ když můj život v realitě moc nežije, vynahradím si to představou sebe v pozici hlavní hrdinky a tím prožiji nádherný, šťastný život plný lásky a spokojenosti...přesně ten, který je podle mých představ a který očekávám.

A díky tomuto příběhu cítím, že i když je člověku nejhůř, je na dně a nemá chuť žít, je potřeba se vzchopit ( prožít si podobný a jiný náročný život, kde to hrdinové nevzdávají) a přesto žít, i kdyby to bylo jen kvůli těmto úžasným knihám a příběhům v nich, protože přijít o takovou krásu pro svoji duši by bylo nejhorší. Tyto příběhy jsou potravou pro moji duši, protože nečekám, že v realitě mě nějaký šťastný konec potká, ale přesto mě to nabíjí a dodává odhodlání, že si mám stát za svými cíli, jako si za nimi stojí hlavní hrdinové a navzájem se podporují a nakonec se jich dočkají. A tu sílu a motivaci mi dávají právě silní hlavní hrdinové knih. Vždy je možnost volby, žít volně, aspoň ve svých představách a knihách.

Lorej
29.09.2018 5 z 5

Tohle bylo prostě jedno velké PÁNI!
Série se naprosto úžasně rozjela a úplně mě strhla do víru akce, tajemství a romantiky.
Občas mě Sofie lezla kapánek na nervy tou svojí naivitou, ale popravdě, v těch situacích, ve kterých se ocitala, bych se asi zachovala podobně.
Trošku jsem zklamaná ze vztahu 'Sof a Nicoli'. Naopak jsem až moc překvapená, jak Luca obrátil. Jsem zvědavá, který si nakonec získá Sofiino srdce. Pokud ji teda do té doby nezastřelí strýček Jack. Nebo ty kluky. Parchant.
Jednoduše: tuhle jízdu plnou nebezpečí a komplikovaných vztahů si musíte přečíst.

Pedruska01
06.09.2018 5 z 5

Páni, to byla jízda! Právě jsem dočetla a tedy slezla z šílené horské dráhy. Samozřejmě, když jsem nastupovala a hlavní hrdinka Sofie v tu chvíli trpěla posttraumatickou stresovou poruchou... byl to pro mě trochu nezáživný a delší rozjezd, ale potom, po několika stránkách, jako lusknutím prstů příběh nabral rychlost a směr a už jsem nemohla vyskočit.
Četlo se to hodně dobře, nutilo mě to číst pořád dál a dál, až do ranních hodin. Nemohla jsem se odtrhnout. Autorka pokračovala ve své laťce, kterou již prvním dílem nastavila hodně vysoko.
Sofie, krom drobných vychýlek, což bylo spíš v rámci začátku děje, mi nijak nevadila. Měla jsem ji ráda, fandila ji i soutícila s ní. Role hlavního hrdiny se tu otočila a jak jsem pevně doufala, mé niterní přání se splnilo. Ten zatracenej mafián s jasně modrýma očima, Luco Falcone mi ukradl srdce! Možná jsem od Nicoliho čekala větší show vzdoru a žárlivosti, ale až tak moc na to prostoru bohužel nebylo. Nevadí, třeba se ještě dočkám v posledním díle.
U Valentina čekám na jakýsi cit, rádoby přátelství, který projevil, když se se Sof bavil poprvé. Tohle je drsný svět a emoce tam nepatří, vím, ale já bych ráda věřila, že má dobré srdce. Nicoli mě trochu zklamal a Dom a Gino - hrozní pitomci!
Co se týče velkého tajemství, které se dotýkalo Sofiiny rodiny - nestačila jsem zírat. Tahle zpětně... byly tam informace, které by si člověk mohl spojit a snad na to i přijít s horou štěstí a tím pravým instiktem, ale autorka to podala tak, že předvídatelnost neměla šanci. Byla jsem napnutá jak kšandy každou další stránku. Taky jsem nečekala, že závěrečná scéna v bistru mě tak srazí.
Kamarádka Millie byla skvělá, ta holka mě kolikrát rozesmála. A strýček Jack? Ten mě tak trochu taky zklamal. Ano, má kolem sebe mnohem lákavější věci jako jsou peníze, drogy a vysoké místo v podsvětí, ale... přeci jenom jsem doufala, že úzká rodina jako ta pravá rodina, nejen pouhé jméno, mu řekne víc. Vždyť to byla jeho jediná neteř, sakra! Proč mu tohle neříká víc? Ještě čekám, že bude velké ántré Sofiina otce, že by se mohl dostat z vězení a pěkně zamíchat kartami, ale to se necháme překvapit.
Každopádně, já jsem nadšená z tohohle příběhu, z téhle druhé knihy. Těším se neskonale na třetí díl a snad po něm skočím hned, i když plán byl kapku jiný. Nedá mi to. Za mě jednoznačně veliké doporučení a autorka má můj obdiv. :)

katslana
25.08.2018 4 z 5

Tak toto bylo daleko lepší než 1.díl. Bylo to víc dramatičtější a čtivější. A konec jsem naprosto nečekala :-) Překvapil mě.

láska smrt italská mafie

Catherine Doyle