Půlnoční slunce

Půlnoční slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276518/bmid_pulnocni-slunce-wOc-276518.jpg 4 1290 279

Krev na sněhu série

< 2. díl

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kåsund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Mere blod , 2015

heavy66
03.06.2017 3 z 5

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným!

Tak třeba v Česku - mladý, svobodný manažer z Prahy přijede na prázdniny například na Šumavu, v místním konzumu se seznámí s jen o pár let starší rozvedenou prodavačkou s jedním či dvěma závazky, která mu zachrání život, když mu ukáže, které houby v lese jsou jedlé. Chodí spolu do hospody a nejpozději do dvou dnů se sblíží, ale dovolená rychle uteče, a manažer se vrací zpět do víru byznysu. Celý podzim na ni myslí, a na Vánoce se vrací, na běžkách přijíždí k její chaloupce s kupou dárků, s úmyslem zůstat v lůně přírody navždy......

V Norsku je to celé o hodně složitější!

ivulka15
26.05.2017 4 z 5

Nesbo prostě umí. A líbí se mi jeho hrdinové záporáci- sympaťáci.

laker4life
18.05.2017 2 z 5

Trochu slabší odvar. Nesbo umí líp!
Holeovky jsou mnohem lepší čtivo. Proč takhle Nesbo nepíše i ostatní knížky? Ještě Lovci hlav snesou přísnější měřítko, jinak mě Syn, Krev na sněhu, ani Půlnoční slunce moc nebavily.

davidurban1973
18.05.2017 3 z 5

Docela hezké počtení, oddechovka, Uvěřitelná. Oproti prvnímu dílu lépe napsané, každopádně knihy novější s Harry Holem jsou podle mě stále lepší

Adelajda_4
05.05.2017 5 z 5

No, tyjo! Tak to byla jízda, tento díl byl ještě lepší, než ten první a čtení jsem si opravdu užila. Příběh byl trochu podobný Synovi a líbí se mi, jak Nesbo čtenáře vmanipuluje do toho, že vlastně celou dobu fandí záporákovi, geniální!

antonin0999
03.05.2017 5 z 5

Je to jiný Nesbo než na kterého jsou čtenáři zvyklí. A to je také podle mě důvod, proč má kniha nižší hodnocení (týká se to i zahraničních serverů).Přitom je to rychlý a krásný noir. Čtenář se při čtení plně ponoří do severské krajiny nikoho a dostává se, podobně jako v "Synovi", do role fanouška černé ovce. Milostná zápletka, bez které se Nesbovi knihy neobejdou, tentokrát nepřekáží, jako tomu trochu i bylo u předchozího dílu.

Miliarda
26.04.2017 4 z 5

Je to skvělá knížka, o tom žádná, ale oproti sérii o Harrym Holeovi a fenomenální knize Syn Půlnočnímu slunci přece jen něco chybí. Napětí i atmosféra jsou jako tradičně u Nesba na velmi vysoké úrovni, ale trošku v pozadí zůstává samotný příběh, jenž by si zasloužil ještě lehounce dotáhnout. Celkově se však jedná o velmi kvalitní knížku, jež si zaslouží minimálně 80%

JosefW
18.04.2017 4 z 5

Po dlouhé době opět setkání s tímto severským autorem. Nuže, kniha pěkně odsýpala a jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Ty čtyři hvězdy budou ideální.

adelinka
18.04.2017 4 z 5

Mne sa čítala dobre, ľahko a rýchlo - vybrala som si ju do čitateľskej výzvy. Nemám až tak prečítaného Jo Nesba, ale mne sa čítala dobre. Skrývala tajomstvo - záhadu, napätie a aj romantiku.

Klára90
15.04.2017 5 z 5

Úplně ve všem se ztotožňuji s předchozím komentářem od Briv,talže za mě už jen stručně - kniha se mi též velmi líbila a celou dobu jsem trnula,jak to celé dopadne.

Briv
12.04.2017 5 z 5

Tak tohle bylo počtení! Úplně mě to dostalo. Byl to moc dobře zpracovaný emotivní psychologický příběh. Ulfovi jsem fandila od začátku a protože Nesbo píše velmi nevyzpytatelně, tak jsem aspoň v koutku duše doufala, že to dobře dopadne. Prozrazovat nic nebudu, ale přiznávám, že knihu pro dospělé s takovýmto koncem jsem četla poprvé. Rozhodně to bylo lepší než první díl. No dostal mě, lišák jeden.
P.S.: Pořád jsem si musela připomínat, že tam mají polární den. Holt je přece jen jiný život i lidé na severu.

Eridor
05.04.2017 3 z 5

Trochu som sklamaný z tejto knihy. Po prečítaných predchádzajúcich knihách soim od tohoto autora očakával viac.

Samira
01.04.2017 5 z 5

Nesbovi jsou mnohdy u delších knih vyčítány přílišné vsuvky a děje zdánlivě navíc. On však vždy ví proč píše, jak píše. Že umí i formu krátkou, přesto maximálně sdělnou, napínavou, emotivní a hlavně živou, dokazuje již podruhé pomocí série Krev na sněhu. Ač se mi první díl velmi líbil, vnímám ho po přečtení druhého pouze jako představení scény jakkoli dobré.
Druhý potěší, napne a přiblíží jeden téměř beznadějný útěk a především svérázné figury.
Více takových klidně i o kus delších kousků.
Výborné, doporučuji!

Hana62
14.03.2017 5 z 5

Trochu změna, oproti Harrymu, ale vůbec nevadí. Je zvláštní, jak čtenář dokáže držet palce dealeru drog a vymahači dluhů :-)
Knížka se čte dobře, má spád, romantika "neruší". Doporučuji.

Stuart6
13.03.2017 4 z 5

Spoustou knih Jo Nesbø se nese ohromná touha po rodině. Zvláště po synovi. Nevím jestli má Jo rodinu a děti, ale pokud ne, určitě po tom moc touží. Byl by ( nebo je ) určitě dobrý táta.

jendoslav
05.03.2017 4 z 5

Jednoduchý přímočarý příběh o tom, kterak se příliš "měkký" nájemný vrah na útěku zamiluje... Zcela jiný Nesbo, ovšem vypravěčské schopnosti ani v této novele nezapře. Pochybuju, že mi příběh uvízne v hlavě na delší dobu, nicméně jako jednohubka na víkend skvělé.

Hanilelai
03.03.2017 4 z 5

Tato kniha ukazuje,ze autor je schopný napsat pro čtenáře stejné napínavé a ctive dílo, aniž by musel v knize zmiňovat tuny mrtvol a stříkající krev. Nesba jsem si ztozoznila s HH, a proto me mile prekvapila tato utla kniha, jez nepostrada ani romantiku. Zajímavý výběr dějiště i okruh lidí nalezejicich k laestadianskemu hnuti. Hlavnímu hrdinovi se prostě muselo fandit☺

adrianna0305
03.03.2017 4 z 5

Kdo přečetl komplet s Harrym, tak mu tohle přijde asi slabší, ale to jen pan Nesbo ukazuje, že umí psát i romantiku. No mně se tahle severská harlekýnka líbila :-) ...a žili spolu šťastně, než je někdo našel a třeba zastřelil :-)

PetK
23.02.2017 4 z 5

Jednička měla lehce úsměvný námět, místy až absurdní situace, určitou lehkost. Druhý díl je v atmosféře jiný. Temnější, řekla bych, a přitom to není depka. Pořád jsem podvědomě čekala, kde se protne v příběhu s jedničkou. O hvězdičku míň za to, že jsem ji nezhltla tak rychle a s chutí jako první díl.

oskli
14.02.2017 5 z 5

Úplně jiný styl než HH série, méně akce, méně mrtvol, ale přesto více emocí. Ale emocí, které se vytvářejí ve čtenáři tak nějak mimochodem během čtení, což u Harryho není, ten to do nás při čtení hrne přímo a po kýblech. A navíc tohle nejsou emoce děsu a zhnusení, ale jsou tak nějak hlubší a příjemné (blbě se to popisuje). Díky opuštěnému a ponurému území (úplný norský sever), na němž se děj odehrává, má čtenář pocit, že by se měl ještě důkladněji zavrtat pod deku, uvařit čaj a číst a číst. Tuhle sérii jsem si nadělila k Vánocům a jsem moc ráda. Nabízí čistý vypravěčský styl, jednoduchou dějovou linii bez zbytečných zádrhelů a finálních zápletek, jak je zvykem u Harryho, ale přesto nechybí napětí... Moc se mi to líbilo a kdyby si autor chtěl odpočinout od Harryho další podobnou knihou z dalekého severu, byla bych nadšená.