Půlnoční slunce

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kåsund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276518/pulnocni-slunce-wOc-276518.jpg 3.9962

Krev na sněhu 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Kniha Zlín

Mere blod, 2015

Kniha Půlnoční slunce

Stuart6
13.03.2017

Spoustou knih Jo Nesbø se nese ohromná touha po rodině. Zvláště po synovi. Nevím jestli má Jo rodinu a děti, ale pokud ne, určitě po tom moc touží. Byl by ( nebo je ) určitě dobrý táta.

jendoslav
05.03.2017

Jednoduchý přímočarý příběh o tom, kterak se příliš "měkký" nájemný vrah na útěku zamiluje... Zcela jiný Nesbo, ovšem vypravěčské schopnosti ani v této novele nezapře. Pochybuju, že mi příběh uvízne v hlavě na delší dobu, nicméně jako jednohubka na víkend skvělé.

Hanilelai
03.03.2017

Tato kniha ukazuje,ze autor je schopný napsat pro čtenáře stejné napínavé a ctive dílo, aniž by musel v knize zmiňovat tuny mrtvol a stříkající krev. Nesba jsem si ztozoznila s HH, a proto me mile prekvapila tato utla kniha, jez nepostrada ani romantiku. Zajímavý výběr dějiště i okruh lidí nalezejicich k laestadianskemu hnuti. Hlavnímu hrdinovi se prostě muselo fandit☺

adrianna0305
03.03.2017

Kdo přečetl komplet s Harrym, tak mu tohle přijde asi slabší, ale to jen pan Nesbo ukazuje, že umí psát i romantiku. No mně se tahle severská harlekýnka líbila :-) ...a žili spolu šťastně, než je někdo našel a třeba zastřelil :-)

PetK
23.02.2017

Jednička měla lehce úsměvný námět, místy až absurdní situace, určitou lehkost. Druhý díl je v atmosféře jiný. Temnější, řekla bych, a přitom to není depka. Pořád jsem podvědomě čekala, kde se protne v příběhu s jedničkou. O hvězdičku míň za to, že jsem ji nezhltla tak rychle a s chutí jako první díl.

oskli
14.02.2017

Úplně jiný styl než HH série, méně akce, méně mrtvol, ale přesto více emocí. Ale emocí, které se vytvářejí ve čtenáři tak nějak mimochodem během čtení, což u Harryho není, ten to do nás při čtení hrne přímo a po kýblech. A navíc tohle nejsou emoce děsu a zhnusení, ale jsou tak nějak hlubší a příjemné (blbě se to popisuje). Díky opuštěnému a ponurému území (úplný norský sever), na němž se děj odehrává, má čtenář pocit, že by se měl ještě důkladněji zavrtat pod deku, uvařit čaj a číst a číst. Tuhle sérii jsem si nadělila k Vánocům a jsem moc ráda. Nabízí čistý vypravěčský styl, jednoduchou dějovou linii bez zbytečných zádrhelů a finálních zápletek, jak je zvykem u Harryho, ale přesto nechybí napětí... Moc se mi to líbilo a kdyby si autor chtěl odpočinout od Harryho další podobnou knihou z dalekého severu, byla bych nadšená.

astroweb
08.02.2017

Přečetl jsem docela dost autorových knih, ale mám pocit, že tenhle příběh patří k absolutní špičce. Silný příběh, takže velmi silný a krásný dojem.

Akimus
03.02.2017

Pochmurné, nepříliš záživné, ale ne úplně špatné. Na ukrácení dlouhé chvíle to celkem jde.

Jirinamac
29.01.2017

Očekávala jsem, že bude navazovat na jedničku. Hodnotím za 3, asi v mé paměti moc dlouho nebude.

pemla
28.01.2017

Dobrá oddechovka. Netypický Nesbo, příběh o lásce, žádná z postav není černá či bílá (Joo, postavy prostě Nesbo fakt umí). Beru to jako takové čtení do vlaku. Lepší než jednička. Nic víc, nic míň.

april4
27.01.2017

Možná, že kdyby tuhle knížku napsal Nesbo jako první, nebo byla od jiného autora, měla by pozitivnější ohlasy. Jsme určitým způsobem rozmazlení "Holeovkama", které jsou opravdu o level výše, ale i tak nemám Půlnočnímu slunci moc co vytknout. Opět skvěle popsané osoby, prostředí, situace i chvilky napětí ..... na mě prostě Nesbeho styl vyprávění zabírá :)

Jelen51
26.01.2017

Z prvniho zklamani, že hlavní hrdinou není ten stejný co byl v prvním dílu, jsem se rychle oklapala a kniha se mi líbila. Žádný extra krvák ani detektivka (což mě u Nesba překvapilo), ale vlastně to se mi na knižce líbilo nejvíc. Taková oddechovka a čtivé. Po dlouhý době kniha s happy endem.

annstoll
24.01.2017

Podle kritiků dosahuje prý mnohem vyšších kvalit než Krev na sněhu. Nicméně mě tento díl celkem nudil, nic mě zde nějak nepřekvapilo, nemělo to takový spád. První díl mi dal vše, co mi zde chybělo.

kusma
23.01.2017

Napínavé, čtivé - já jsem plně spokojena. Líbilo se mi to i víc než první díl této série.

Gi-Gi
22.01.2017

mé první setkání s autorem, kterého jsem se trochu obávala. jedněmi velebený jedněmi zatracovaný, za mě dobrý, jiný, ale čtivý a zajímavý. Podle komentářů níže, to není klasika tohoto spisovatele. líbilo se mi, tak uvidím, jestli se pustím do další...

jirka7739
16.01.2017

Podél mě trochu slabší než "první díl", místy moc přiřazené za vlasy. Příběh ale zabavil a knihu jsem přečetl tak za hodinku.

helusa2
14.01.2017

Zase trochu jiná detektivka než ze série s HH. Proč ne? ;-) Tak ryzí happyend na závěr byl sice nečekaný, ale já jsem za něj ráda (aspoň nejsem tak vystrašená a můžu se hned pustit do Levharta, který na mě čeká :-D).
Díky pkweb.eu a následujícímu odkazu jsem pochopila, proč jsou obě "Krve" tak jiné než ostatní "nesboviny". Doporučuji přečíst:

Žemlák
30.12.2016

Sice krátké, ale rychlý a zajímavý děj. Zaujalo víc než první díl.

Mia-13
27.12.2016

Spíše delší povídka, která je naprosto rozdílná od Harryho Holea nebo Lovců hlav. Jednoduchá kniha, bez velké zápletky, romantická a docela nudná. Popsání severské oblasti a úplně jiného způsobu života je velice poutavé a na knize pro mě jediné zajimávé.

dan-sam
15.12.2016

Říkal jsem si, že bude docela obtížné navázat na první díl tak, aby celek dával smysl, ale nakonec se to docela podařilo. Krajina daleko na severu Norska je vylíčená velmi věrně, především pocity člověka z jihu, který ji navštíví. Oproti prvnímu dílu jsem sice postrádal ten ohromny "wow efekt," kdy autor přijde s nějakým geniálním zvratem či vysvětlením něčeho zdánlivě nesmyslného. Kladně hodnotím i propracovanost motivů jednotlivých osobností knihy.

xxtom
14.12.2016

Děj knihy příjemně utíká a do poslední kapitoly není jasné, jak skončí.

whiolet
29.11.2016

Opět velká spokojenost. Při čtení této knihy na mě dýchala severská syrovost bytí...

Jaruš7
29.11.2016

Překvapivě laskavá, výborná detektivka, po řadě drsných příběhů je tento citlivý a oduševnělý, takže další rozměr je upřímně vítaným zpestřením jeho skvělé spisovatelské reputace.

gonegirl
25.11.2016

Po Harrym Holeovi to byla sice trochu změna, ale to nic nemění na tom, že Nesbo opět vydal mistrovské dílo. Jeho myšlenky formulované v slova a věty jsou balzámem na duši a četba jeho knih je úžasným čtenářským zážitkem. Už mi chybí jen Lovci hlav, na které se hodlám vrhnout o vánocích :)

iveta3689
23.11.2016

Příjemná knížka, spíš delší povídka. Dobrý námět, uvěřitelné postavy, svižný děj.