Půlnoční slunce

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kåsund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276518/pulnocni-slunce-wOc-276518.jpg 3.9960
Série

Krev na sněhu 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Mere blod, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (234)

Kniha Půlnoční slunce

Přidat komentář
Markysek45
19. ledna

Super oddechovka s výbornou nechutnou scénou. A konec mě příjemně překvapil.

mysa.cek
13. ledna

Tak trochu iný Nesbo, na akého som zvyknutá.Prekvapil, ale neurazil. A musím priznať, že mi vôbec nechýbali nechutné sériové mŕtvoly. Pohodová jednohubka s happyendom :)

Dida86
12. ledna

Skvěle napsané, ještě lepší než první díl, hlavně kvůli včas ukončenému příběhu :)

Peťulka3
10. ledna

Líbilo se mi to víc než první díl. Přišlo mi to napínavější.

aalma
05. ledna

Ze zacatku jsem se nemohla zacist,oproti serii s Harrym me to prislo takove vlazne.Zadne nervy ani stres.

Michelle95
27.12.2018

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst. Asi jsem očekávala nějakou výraznou spojitost s prvním dílem. Těžko říct, ale spojitost se objevila vlastně až po nějaké chvilce. Potom se mi ale příběh začínal docela zamlouvat, protože mi to trochu připomnělo ten typ příběhů, které mě baví ve světě filmovém, kdy někdo před někým utíká a začíná nový život. Ku příkladu třeba takový film "Noci s nepřítelem", který mám moc ráda. A tak jsem se ve čtení rozjela a zhltla jsem většinu během dvou dnů, ale pak se to zase chvilku táhlo, protože ten konec mi stejně jako u jedničky přišel už prostě moc. Bylo to hezký, líbilo se mi to zakončení a narozdíl od prvního dílu to aspoň dobře končí, ale! ... Prostě nesedělo mi to do faktu, že jde o krimi. Přišlo mi to víc jako z knihy Jojo Moyes, jo od té bych takový závěr čekala, ale od Nesba to bylo poněkud zvláštní. Nevím proč, ve finále jeho Harry Hole má k romantice taky nakročeno v každém díle docela dobře, ale prostě v tomhle případě mi to nějak nesedlo. A tak dávám nakonec 3 hvězdičky, i přesto, že se mi to líbilo. Jako vždy hodnotím tak nějak víc vnitřní intuicí, opět.

Hany.Honey
30.10.2018

Oddechovka, melancholická, dobře se četla, žádný zbytečný nervy a naštěstí (!) to dobře dopadlo. ;-)

Peleus
07.10.2018

Na Jo Nesbøvi oceňuji, že se nesnaží do konce svých dnů vytěžovat pouze jeden námět a nechávat platit svoje složenky pouze jednoho literárního hrdinu.

Začal geniálním detektivem-troskou Harrym Holem, kterého ředil dětským doktorem Proktorem, přičemž stále neusínal na vavřínech a zdokonaloval se i psaním samostatných knih jako Lovci hlav, Syn, Macbeth, Okupace nebo třeba Krví na sněhu propojenou stejnou dobou a tématem právě s Půlnočním sluncem.

Jedná se o klenot kriminálního žánru? Ne.
Odpočinková četba? Ano.
Norsko, zima, drogy, násilí a špatně uvěřitelný závěr? Ano.
Je nějaký dobrý důvod vyhnout se této přerostlé povídce? Ne.

Tak do toho!

babsi66
21.09.2018

Oproti první knize z této série nečekaně milé překvapení. Drama, kterému vyloženě sluší prostředí zapomenuté vesnice kdesi ve Finnmarce v kontrastu s flashbacky z Ulfovy minulosti v Oslu.

Podobně jako v prvním díle série Olav, je i Ulf spíše antihrdinou, což je příjemným osvěžením po sérii s Harry Holem, jehož schopnost dostat se nakonec z každé šlamastyky působí místy spíše směšně.

Markushka
18.09.2018

Od začátku mě kniha vtáhla a nedalo se jinak, než spolu s hlavním hrdinou doufat, že bude v bezpečí skrytý a najde svůj díl štěstí.

Nello
30.08.2018

Jako u první knížky ze série, musela jsem ji prostě přečíst.

greetchen
24.08.2018

Zatím jsem od Joa Nesbøho četla jen jeho "tlusté" knihy, líbí se mi ale, že dokže být i mistrem zkratky. Oproti "holeovkám" není v jazyku tak květnatý, přesto dokáže dobře vykreslit důležité postavy, pomoci čtenářům nahlédnout jim do hlavy, napnout se krimi zápletkou i lidskými příběhy, které mezi nimi vznikají. Velmi příjemné čtení.

StephenKingje
19.08.2018

Jo, zklamaný rozhodně nejsem. Nesbø je prostě pan spisovatel, jenž svému řemeslu rozumí. Sněhulák je však zatím určitě nejlepší kniha, kterou jsem od něj četl. Ale hned za něj se řadí Krev na sněhu. Tahle kniha/novela/povídka (nevím jak to mám nazývat) rozhodně špatné není, ale tenhle spisovatel má i o dost lepší kousky.

HODNOCENÍ:8,5/10

ferdada
03.08.2018

Zvláštní příběh.

olívoil
21.07.2018

Zvláštní příběh, určité věci jsou předvídatelné, ale čte se velice dobře. Příběh mě zaujal. Není to klasická detektivka, o to je vše lepší.

gad
08.06.2018

Moc hezký příběh a ten konec k tomu tak nějak patřil. Žádné potoky krve a vlastně i minimum akce a přesto se mi to četlo samo. Navíc jsme se něco dozvěděl o laestadiánech. Za mě spokojenost.

Atlantis
23.05.2018

Půlnoční slunce funguje jen a pouze jako jednohubka. Nečekejte komplikované zvraty ani pomalé odhalování zápletky, tady se vše jaksi rychle proletí a hotovo. Což nemusí být vždy na škodu.
Ne, Harry Hole to opravdu není, ale ruku na srdce, ani u něj není vždy posvícení.

jejeja
11.05.2018

Tak trochu jiný Nesbo podruhé :-) ... Bavilo mě volné propojení s prvním dílem, bavil mě nepříliš děsivý děj, který byl noir tak akorát a bavilo mě prostředí, kde se děj odehrával. Tak čtvrt hvězdy dolů za lehce melodramatický konec, ale Nesbovi odpustím leccos :-)

michimuller
30.04.2018

Nesbo u mě poprvé za plných 5 hvězdiček. První díl krve na sněhu jsem bohužel ještě nečetla, ale dostala se mi do rukou audioknížka načtená mladým hlasem Václava Neužila. První Nesbo přímo z norského prostředí a zásah rovnou na komoru. Takhle měl vypadat "poslední laponec" Tohle nebyl ikonický HH, ale romantická oddechovka z drsného severu, perfektní, čtivá a pohodová. Schovávačka v mrtvém sobovi mi připoměla zoufalého Di Capria ve vyvrženém koni. Žádný překombinovaný příběh prostě skvělá delší povídka.Doporučuji.

caroline.aiko
29.04.2018

Myslela jsem si, že to bude pokračování k prvnímu dílu (jakože to bude úplně navazovat) a musím přiznat, že jsem byla trochu zklamaná. Bylo to zase dobře napsané a líbilo se mi, že se to neodehrávalo v rušném městě, ale na venkově v přírodě. V nějakých částech jsem měla napětím až husí kůži! Tahle část se mi líbila více než předchozí.

ZuzanaHabi
18.04.2018

Nečekejte Harryho Hola. Ani napětí a nedočkavost, jak to dopadne. Nevím, proč mám pocit, že do knihy vložil autor něco ze svých citů. Kniha se mi líbila a oddechla jsem si u ní.

Lenyaa
29.03.2018

Příběh nebyl špatný, ale konec mě zklamal... Nemůžu dát víc než 3*

minek
02.03.2018

Docela čtivá oddychovka, až na ten melodramatický konec.

Brambil
22.02.2018

Rychlá, svižná jednohubka. Možná kvůli scéně se schovkou a sobem mi připomenula oblíbené Lovce hlav:-)

IVANA0123
22.02.2018

Pro mě horší než HH - tam je ta laťka hodně vysoko, ale lepší než Lovci hlav. Ale jako každý jiný Nesbo se to četlo dobře. Prostě je to pan spisovatel, který umí psát.

3 ...