Půlnoční slunce

Půlnoční slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276518/bmid_pulnocni-slunce-wOc-276518.jpg 4 1286 279

Krev na sněhu série

< 2. díl

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kåsund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Mere blod , 2015

lavazza
lavazza
27.06.2016 4 z 5

Skor ako krimi je to lovestory... velmi dobre čtive lovestory....

Peslik
Peslik
23.06.2016 4 z 5

Po půl roční pauze od HH jsem si tuto knihu vychutnala. Není to klasika, kterou asi každý od Nesba očekává, je to úplně jiné, lehké čtení, napětí i romantika. Prostě pohodových 200 stran na letní počtení.

OldaB
OldaB
11.06.2016 4 z 5

Pokračování Krve na sněhu se mi líbilo o něco víc než jeho předcházející díl. Ta romantická poloha mi přišla zajímavá, navíc se to opravdu dobře a rychle čte. A to se hodí, když člověk nemá tolik času.

jesterka.as
jesterka.as
03.06.2016 4 z 5

Řekla bych, že se mi líbila i víc než předchozí díl, protože v téhle nebylo tolik krváků, ale spíš příběh. Každopádně opět dobře napsáno a na čtení super rychlovka, která hezky ubíhá, ale zároveň nepostrádá žádné důležité detaily :)

Miruš
Miruš
02.06.2016 5 z 5

...fajn...

Dixinka
Dixinka
25.05.2016 5 z 5

Bylo to senzační čtení. Tentokrát spousty romantiky a celkem slušná zápletka. Pěkné.

poiu
poiu
25.05.2016 3 z 5

Takové nenáročné milé počtení..... Opravdu spíš love story než nějaký krimi thriller....... Ale tak proč ne, nemusí všude byt "krve po kolena" ...... :o)

Lolila
Lolila
25.05.2016 4 z 5

Krátky príbeh, úplne odlišný od HH. Celý čas čakáte - čo sa bude diať:-). A dej plynie celkom zaujímavo až zistíte, že je koniec. Nesbo nesklamal, vie výborne vystihnúť atmosféru.

Swahill
Swahill
11.05.2016 4 z 5

Oddychovka s trochu nepravděpodobným přeslazeným koncem ale četla se dobře :)

Mesič
Mesič
04.05.2016 5 z 5

Teda Pane Nesbo, jak tohle jen hodnotit...?
- první třetina knihy 2*
- zbytek knihy 4*
- téma, složitost děje 3*
- styl jak byla kniha psaná a jak krásně "klouzala" - 5*
- vzhledem ke stylu psaní neočekávaná překvapení - 4*
- popis myšlenek hl. hrdiny - 4*
- celkový dojem 5* (a podotýkám, že mi matika celkem šla)
Prostě skvělá kniha na pár odpolední

lesumir
lesumir
03.05.2016 2 z 5

Waau, tak tohle se nepovedlo. Není to napínavé, detektivní, zajímavé. Je to zbytečné. Nejhorší Nesbo.

3nitka
3nitka
01.05.2016 3 z 5

Naozaj krátka poviedka na jeden večer.

jan0504
jan0504
26.04.2016 4 z 5

Trošku sklamanie oproti jedničke (Krv na snehu) ale aj tak veľmi pútavé a dobre sa čítajúce.
Napriek tomu že to má jednoduchý dej a je to krátka poviedka (nedajte sa zmiasť počtom strán).

martousek
martousek
25.04.2016 4 z 5

Jednoznačně na čtení jednodušší, oddychovější Nesbo. Pro mě výrazně slabší, než příběhy s Harrym, ale rozhodně jsou obě epizody dobře čtiivé a závěry tradičně Nesbovské. Respektive stát se může cokoliv.

michalmatousek
michalmatousek
19.04.2016 5 z 5

První díl na mě zapůsobil o něco více. To ovšem neznamená, že dvojka nezasluhuje plných pět hvězdiček, ba naopak, jedná se opět o příjemné, romantické, leč drsné čtení.

Juzzy
Juzzy
19.04.2016 4 z 5

Slabší než první Krev na sněhu, víc romantiky a mnohdy zbytečné omáčky. Chybělo tomu víc akce. Za soba ale hvězda navíc. :)

LejcaS
LejcaS
10.04.2016 4 z 5

Nesbo trošku jiný než na co jsme zvyklí ze série H.H. Méně akce zato více zaměřené na stav mysli hlavního hrdiny. Trošku zklamání z konce knihy. Hvězdička navíc za výběr jména pro hlavní ženskou aktérku ;-)

estrellka
estrellka
09.04.2016 3 z 5

O něco lepší jak první ze série, ale pro mě pořád jenom průměr.

petrels
petrels
27.03.2016 3 z 5

Tuto knihu snad Nesbo ani nemohl napsat. Přečetl jsem od něj všechny tituly pro dospělé, ale tato knížka byla neskutečný kýč jako vystřižený z edice "Harlekýn"

Didi15
Didi15
23.03.2016 5 z 5

Mnohem lepší než číslo I.:)