Půlnoční slunce

Půlnoční slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276518/bmid_pulnocni-slunce-wOc-276518.jpg 4 1290 279

Krev na sněhu série

< 2. díl

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kåsund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Mere blod , 2015

mazlak
18.02.2020 4 z 5

Pěkný příběh, dosti podobný tomu prvnímu dílu, ale jsou i daleko lepší. Něco mi v tomto ději zase chybělo.

MartinProtschke
25.01.2020 4 z 5

Po Krvi na sněhu,moje druhá knížka od Nesba. A musím říct, že je skvělá. Nesbo umí skvěle vyprávět příběhy. Hlavní hrdina vlastně není hrdina, nájemný vrah,který nikoho nezabil, odsouzený na smrt.. Nakonec najde lásku na místě,na kterém ji nehledal a s ní i nový život.

hana.hanigerova
22.01.2020 3 z 5

Druhý díl série Krev na sněhu se mi líbil o něco víc, než první, byť hodnotím stejně. Odehrával se v zajímavějším prostředí a byl opět plný zvratů a naprosto šílených (někdy nechutných) událostí. Postava hlavního hrdiny byla mnohem uvěřitelnější, než v dílu prvním. Bylo tak pro mne jednodušší s ním sympatizovat. Stále je to však ze severské krimi spíše slabší dílo. Jako jednohubka opět dostačující.

Janadvorackova
16.01.2020 5 z 5

V jednoduchosti je krása. Ani druhému dílu nic nechybělo.
Dokonce i mršina soba měla svou roli -:))).

Ilirea25
13.01.2020 2 z 5

První díl byl mnohem lepší.. Tohle je takové meh, meh ...

MilanCFC
07.01.2020 4 z 5

Před lety jsem četl první díl a vím, že mě to nijak extra nezaujalo, a tak jsem tehdy tento jaksi vynechal. Teď jsem se k němu díky letošní výzvě vrátil a tím tak dokončil celé autorovo dílo (mimo jeho sérii s Doktorem Proktorem). A musím říct, že mě Půlnoční slunce velice mile překvapilo, až se mi zachtělo strávit nějakou dobu v oné lovecké chatě. Není to nikterak těžká a náročná literatura, ale napínavé a čtivé (a do jisté míry také naučné) to rozhodně je.

pavels36
23.12.2019 3 z 5

Druhý díl s prvním dílem nemá nic společného. Opět se jedná o knížku vyprávěnou z pohledu zabijáka. Bohužel zde nelze hodnotit na plný počet hvězd. Neboť příběh sice měl hlavu a patu avšak konec byl příliš rychlý a romantický

Doubravka1975
17.12.2019 5 z 5

Za začátku (teda vlastně pěkně dlouho, už jsem byla dost za půlkou) jsem se nemohla vůbec začíst. Čekala jsem přímé pokračování Krev na sněhu I. Nebýt Rybáře, tak bych to ani pokračováním nenazvala. Nikdy knihy nasrovnávám, ale v prvním díle mi Olav okamžitě přirostl k srdci, ale tady Ulf nějak ne a ne. Až skoro na konci, to už jsem zase trnula jak to všechno dopadne a i když na Nesba dost neobvyklý konec, nakonec spokojenost.
Přemýšlím nad hodnocením, ale jelikož Jo Nesbo je můj oblíbený autor i když tohle bylo teda úplně něco jiného, tak dávám opět plný počet, hlavně za ten konec...

Katulinka69
20.11.2019 2 z 5

Lepší než první díl

danielavachova
19.11.2019 4 z 5

Tak musím napsat,že tento druhý díl Půlnočního slunce,byl o hodně lepší než první. Četl se mi s takovou lehkostí ,děj krásně plynul a ještě k tomu love story,což u pana Nesba není zvykem. Zcela něco jiného než řada s Harrym,kniha se mi četla s takovým vnitřnim klidem a ještě to pěkně vykreslené prostředí i osoby.

lucievachovaxx
08.11.2019 4 z 5

Jednoduchý děj, asi lepší než první díl. Kniha mě bavila celou dobu, hezký konec - love story, ale čekala jsem složitější příběh.

jarynek
31.10.2019 4 z 5

Děj asi trošku předvídatelný, ale příběh je psán takovým způsobem, že vás bez problému po celou dobu udrží při čtení. Kniha bez velkých odboček, možná překvapivě bez kupy násilností a mrtvých a pro mne tedy určitě překvapivě s love story. Dokázal bych si představit stejné story na větším rozsahu, ale pro tentokráte jsme byl rád za takovouto jednohubku.

Ookmalej
30.10.2019 3 z 5

Oddechovka (alespoň pro mě). Četlo se to velmi svižně a byla to aspoň nějaká změna oproti "Holeovským" mrazivým příběhům.

hranina
27.10.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, tím že je tak krátká je děj svižný hned od začátku. Nejsou tam žádné zbytečné a zdlouhavé popisy, takže jsem neměla žádný problém se do knihy začíst. Musím se přiznat, že jsem do poslední chvíle čekala, že to skončí jinak, ale za happyend jsem vždycky ráda ☺️

Vesmich
22.10.2019 5 z 5

A mně se to líbilo! Jednička mě přiměla spíše k zívání, ale dvojka mě v podobě audioknihy krásně provázela na nekonečné cestě z jednoho rozkopaného konce země na druhý, ještě rozkopanější. Pořád jsem čekala, kdy přijde nějaká zrada a stane se něco přemýšlivého, seversky osudového, depresivně alkoholického, či jinak pro noční jízdy nežádoucího, ale kdepak. Konec mě dokonce přiměl se usmát!

technik1965
02.10.2019 odpad!

No strašná bieda, Nesbo sa asi zbláznil!!!

Ferry9
26.08.2019 5 z 5

Jen malou chvilku trvalo než jsem se začetl a pak jsem to četl jedním dechem. Kniha se mi líbila, uvažoval jsem kolik jí dám hvězd, byl jsem přesvědčený, že 4, ale líbila se mi dost takže proto 5. Příběh to byl zajímavý a myslím, že obsah je i dost na zamyšlení. Co když něco nebo někdo tam nahoře opravdu je a řídí naše osudy. Kdo ví jak to je.

Alexxxka
22.08.2019 4 z 5

Toto se mi četlo samo. Zhltla jsem knížku během pár hodin. Příjemná oddechovka :-)

zelva.marketa
06.08.2019 5 z 5

Skvělé

ivzu77
01.08.2019 3 z 5

Příběh se četl dobře, že je to Nesbovka bych asi ani nepoznala. Dostali jsme se hodně na sever, ale bylo to zajímavé.