Půlnoční slunce

Půlnoční slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269587/mid_pulnocni-slunce-Cag-269587.jpg 4 1291 279

Krev na sněhu série

< 2. díl

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kasund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást. Půlnoční slunce je druhý díl duologie, kterou Jo Nesbo napsal pod pseudonymem Tom Johansen (na obalu knihy se však přiznává Nesbo, stejné je to i u zahraničních vydání).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Mere blod , 2015

SedllY
23.07.2021 5 z 5

Ještě lepší jak 1.díl.
Ideální knížečka takhle v létě na pár podvečerních chvilek.

andrea7191
12.07.2021 2 z 5

Budu rebelovat, ale tenhle díl se mi nelíbil. Přišlo mi to utahané, akce nic moc nula, napětí se nekonalo. Možná to byl záměr, ale tahle kniha šla naprosto mimo mě.

Susan94
29.06.2021 5 z 5

Nemůžu si pomoci, mě se tato série od Nesba vážně líbí. Ačkoliv se motiv drog atd. opakuje, mě to pořád dokáže bavit číst. Uznávám, že konec, stejně jako v předchozím dílu nebyl moc logický, bylo to dost přiražené za vlasy. I přesto jsem tuto knihu přečetla během chvilky a hodnotím velmi dobře.

DvěTéčka
18.05.2021 2 z 5

První díl mi přišel malinko lepsi , ale i tak tahle serie je hodně slabá...

Hall3006
19.04.2021 4 z 5

Druhý díl "Krev na sněhu" se odehrává na dalekém severu Norska. Čtvrtá kniha co jsem četl od autora a opět jsem dostal skvělý příběh, komplexnější než první díl této série. Krásné popisy drsneho kraje a zápletka která na konci i dojala.

nakavusterezou
03.04.2021 5 z 5

Knihu jsem kdysi dřív četla ve fyzické podobě a už tenkrát jsem se do knihy zamilovala. Jo Nesbo je můj spisovatelský hrdina a na jeho knihy nedám dopustit.

Tentokrát jsem se rozhodla, že si Půlnoční slunce poslechnu jako audioknihu. A bravo. Václav Neužil, který knihu čte, se toho zhostil bravůrně. Audiokniha mě bavila tak moc, že jsem poslední dva dny nedělala nic jiného, než že chodila do práce, spala a ve zbylých volných hodinách poslouchala audioknihu.

Opravdu skvěle načtené. Kapitoly jsou krátké, takže děj ubýhá opravdu rychle.

Říká se, že knihy druhé ze série jsou slabší. V tomto případě tomu tak není. Druhý díl je stejně tak dobrý jako díl první.

Nesbo je král.

soukroma
02.04.2021 3 z 5

Slaďák, aneb sladkobolný příběh (chudáka) dealera, zloděje, vraha a podvodníka, kterého zachrání láska na první pohled, v zapadlé norské Finnmarce (jen jako chudičká kulisa), na útěku před okradeným a podvedeným šéfem. Podstrkovaný protiklad ateisty a laestadiánky (luteránky, křesťanky) nebyl v daném kontextu moc účinný, koneckonců ona se principiálně prohřešila skoro stejně závažně jako on, a její víra samotná na něj neměla pražádný účinek.
Neuvěřitelná pohádka, neužitečné čtení, ještěže to bylo krátké - dočetla jsem do konce, abych nepřišla o nějaký překvapivý konec (který nám autor většinou nejen ve své sérii servíruje), ten se ale nekonal. 50%

"Všichni pochybují. A nikdo víc než věřící. ... Právě proto se tomu říká víra a ne vědění. ... Věřím dneska? Věřím dostatečně?"

jaHanicka
30.03.2021 5 z 5

Zatím oba díly Krve na sněhu jsem přečetla během jednoho týdne. A jsem nadšená. Jediné, co mě mrzí, je, že už není napsáno dalších aspoň dvacet dílů :-) Za mě asi nejlepší Nesboovy práce.

šipek
18.02.2021 5 z 5

Mě se kniha líbila a moc dobře se četla a rychle. Tyto dva díly je takové oddechové pohodové čtení.

georginaa
11.02.2021 3 z 5

Tak jako první díl, je to čtivé, ale nějak tohoto autora nepokládám za mého favorita. Možná až zkusím přečíst další knihu, mu dám šanci, ale zatím je to nerozhodné.

Tessia
09.02.2021 3 z 5

Nikdy jsem si nemyslela, že budu romantiku číst zrovna od Nesbø. Dobře. Lehce pokroucenou a zvrácenou romantiku, ale i tak.
Četlo se to úplně samo, taková jednohubka na jedno odpoledne. První díl se mi líbil o něco víc.

EliBla
25.12.2020 4 z 5

Čekala jsem, že bude kniha více navazovat na první díl. Musela jsem si připomenout, jak to v prvním díle skončilo a kdo byl hlavní hradina. Nakonec jsem se do příběhu začetla, ale přišel mi více romantický, než bych od knihy očekávala.

e-Čtenář
19.12.2020 3 z 5

Za mě o trošku slabší odvar prvního dílu, se kterým kromě pár postav, jenž jsou hodně okrajové nemá nic společného. Opět pohodové čtení bez větších dramat.

playada
06.12.2020 5 z 5

To bylo pěkný a na severskou detektivku překvapivě milý.

Mišátko
26.11.2020 2 z 5

Druhý díl jsem vnímala spíše jako romantickou vsuvku... romantický příběh "zlého" hrdiny .... ale všechna čest pohnutkám díky, kterým se do svízelné situace dostal. Je to zabiják nebo dobrák od kosti? Tak to jsem od Nesba opravdu nečekala, místy jsem měla pocit, že jsem sáhla po "Steelovce".

lencin
29.09.2020 4 z 5

Volné pokračování Krve na sněhu.
Výborné,jen moc krátké.
(2015)

Booksaddict
21.09.2020 4 z 5

Mně se styl psaní v těchto dvou knihách od Nesba moc líbil. Charakter hlavních postav opět nerozklíčujete hned na začátku příběhu, hlavní hrdina chlap s velkým CH a knížka přečtená za den. Spokojenost.

JanaO118
24.08.2020 4 z 5

Takový romantický příběh jsem vůbec nečekala! Sympatický hlavní hrdina - zabiják, který neuměl vůbec zabít a milá krásná vdova. Mezitím nějaká akce a dobrý konec. Já jsem s knihou spokojená.

Marek.Sc
20.04.2020 4 z 5

Toto pokračovanie krvi na snehu ma až tak neupútalo. Dej sa rozbiehal pomalšie, avšak posledných 50 strán už malo svoj spád. S novým menom "Ulf" sa hrdina dostane medzi lastediánsku cirkev a jeho snaha uniknúť nájomným vrahom bývalého šéfa sa zdá byť márna. Či zmení hrdinu láska alebo nové priateľstvo, uvidíte. Knihu fanúšikom JO NESBA odporúčam.

Jack93
12.04.2020 5 z 5

Přečteno za jediný den, což je jasný důkaz toho, jak moc mě příběh chytl. Půlnoční slunce nemůžu porovnávat s prvním dílem, protože ten jsem četl v prosinci 2015 (což vím díky tomu, že si pečlivě na této stránce označuju, kdy jsem co četl). I bez zpětného čtení svého komentáře si pamatuji, že se mi moc líbil. A nejinak tomu bylo i u Půlnočního slunce. Zkrátka paráda. Pořád platí, že ze samostatných Nesbových knih je mou neojblíbenější Lovci hlav, ale také Půlnoční slunce jsem si užil.