Krev na sněhu

Krev na sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/bmid_krev-na-snehu-itA-231260.png 4 2290 457

Krev na sněhu série

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø , 2015

Pepa0216
18.10.2020 1 z 5

Zatím nejslabší kniha co jsem od Nesba četl. Jsem rád že jsem začínal sérií o Harry Holeovi a ne tímto, protože bych jinak další knihou nepokračoval a to by byla škoda. Zrychlený dĕj, spousta mrtvých, podivný příbĕh. Přečíst se to dalo, ale nic víc.

Mišátko
11.10.2020 5 z 5

Moje první knížka od Nesba. Ze začátku jsem byla docela nedůvěřivá k tomu, jak se může příběh rozvinout, ale byla jsem mile překvapena. Příběh se spoustou detailů a dovětků k prokreslení příběhu mě nadchnul a úplně pohltil. Těším se na druhou část :)

akcive11
07.10.2020 5 z 5

Od autora velmi nezvykle krátký příběh.

lencin
29.09.2020 4 z 5

Oslo sedmdesátých let. Nutné číst velmi pečlivě, jako u Nesba vždy.
(2015)

Booksaddict
05.09.2020 4 z 5

Konečně jsem se dostala k Nesbovi a jsem mile překvapená. Neměla jsem žádná velká očekávání a nakonec se mi to líbilo. Nesbo v tomhle počinu ukázal, že se dá napsat příběh, co má hlavu a patu, zvraty, napětí, nečekaný konec a postavy, kterým jednu chvíli fandíte a zároveň je nenávidíte, a to na 150 stranách. Napětí od první stránky, nemusíte číst 100 stran, jak vypadá severská příroda, než se najde mrtvola. Za mě palec nahoru.

Erizzani
03.09.2020 4 z 5

Je to moje první přečtená kniha od tohoto autora a jsem celkem mile překvapená.
Člověk by snad začal věřit na lásku :-)

janqa410
27.08.2020 2 z 5

To bylo poprvé, co jsem četla něco od Joa Nesbø. já teda nevím přesně proč, ale jeho styl mě moc nesedl. Nevím jestli to bylo mou nesoustředěností, ale udržet pozornost pro mě bylo náročné. Nakonec mě příběh Olava oslovil, a mrzelo mě, jak dopadl, ale nemůžu říct, že bych si s chutí knihu znova přečetla. To se nestane. Ale mám jeho ještě další knihy, tak uvidíme, jestli mě budou bavit víc.

JanaO118
23.08.2020 4 z 5

Pro mě první Nesbo - překvapivý příběh plný nečekaných změn. Bylo mi na konci líto, jak to dopadlo, moc se mi líbil způsob vyprávění Johansena. Knížka se mi četla dobře, ikdyž to není úplně moje krevní skupina.

Atlantis
28.07.2020 4 z 5

Krev na sněhu prostě musíte brát jako jednohubku. jako lehce nataženou povídku, která vyšla jako samostatná kniha, protože Nesbo. Potom si začnete užívat prostředí chladného a temného severu, sympatického antihrdinu i předvídatelný přímočarý příběh, který ale nabídne několik zajímavých zatáček. Není autorův vrchol a myslím, že tuhle knihu si psal jen tak pro radost, aby si očistil hlavu od svých hlavních řad.

Worbitka89
02.07.2020 3 z 5

Můj první Nesbo, asi jsem cekala trochu víc od tak chvaleneho autora, ktery je vsude propagovan,to je asi ta potiz.
Pribeh byl jasný, místy uz bylo zřejmé, jak dopadne. Po precteni jsem chvili uvazovala, kolik veci si hlavni postava ve vyprávění jeste upravila... Olav byl dys. dys. vrah a pritom sectely a mravni = podivné az neverohodne úsměvné. Nefandila jsem mu, vlastně ani nikomu jinemu. Kniha ucel splnila - přemýšlela jsem o ni. Zkusim jeste jedno dilko a pak se uvidí ;)

renca56
25.06.2020

Kniha mne zaujala svým vyprávěním zase trochu na jiné téma. Moc se mi líbyla a těším se na duhý díl. Renata

Peter74
20.06.2020 3 z 5

Aj keď je to skvelá kniha, plná napätia a očakávania, z pohľadu hlavného hrdinu, písané z iného uhla, bol som trochu sklamaný.

Marek.Sc
20.04.2020 4 z 5

Jednoznačná "jednohubka" od Jo Nesba. Avšak čakal som trochu viac napätia ako som na Nesba zvyknutý. Dobrý zabijak, aj keď trochu líznutý naivitou. Musí však odstrániť Corinu, manželku svojho bossa, ktorá je ženským vampom. Riadny zvrat je však už na 45 strane a od neho sa bude všetko odvíjať. Knihu odporúčam ako jednodňovku a oddychovku.

karolina4534
07.04.2020 5 z 5

Tato kniha se mi moc libila

lazarus
26.03.2020 4 z 5

Vtipné, zábavné, přímočaré, bez zbytečných keců. Lovci hlav na steroidech. Připomnělo mě to Krutou hru - mrazy - osud od pana Simmonse.

TomHr
16.03.2020 5 z 5

Vypravěčem téhle útlé a výborné knížky je chlapík, kterému tak trochu šplouchá na maják, ale který má jasné morální zásady - v práci nájemného zabijáka. Nečekejte komplikovaný mnohovrstevný příběh, děj plyne přímočaře k nevyhnutelnému konci. Ale stejně jsem si knížku náramně užil. Není to typická Nesbova detektivka, ale i tak Krev na sněhu vtáhne a nepustí.

mazlak
17.02.2020 4 z 5

Čtivý příběh nájemného vraha. Místy i úsměvné pasáže které se pak mění v napínavý příběh.

Pačucha
13.02.2020 4 z 5

Přečetl jsem si tuto knihu jako první od autora. Je docela krátká (proto jsem ji jako stále roztěkaný čtenář zvolil). Je čtivá, vtipná, napínavá. Některé scény jsem téměř viděl jako ve filmu. Krátký formát neumožnil rozpitvání všech zákoutí životů hlavních postav a motivy jejich jednání, což by mohlo být zajímavé. Ale když autor usoudil, že tentokrát bude stručnější, tak beru příběh takový jaký je. Ostatně, je-li vypravěč dysgrafik a dyslektik, byly by rozvláčné popisy nelogické. Závěr knihy ve formě jakéhosi epilogu, byl uspokojivý a rezonoval mi v mysli ještě pár chvil před usnutím.
Ačkoli mě autoři betsellerů, jejichž jména na člověka útočí ze všech výloh, spíše odrazují, určitě se k Nesboovi vrátím.

MartinProtschke
23.01.2020 5 z 5

Můj první Nesbo a jestli tohle je slabé, tak se mám na co těšit. Moc se mi líbila. Svižný krátký příběh, skvěle odvyprávěný

Hoxer
23.01.2020 2 z 5

Popravdě jsem knihu začal číst jen proto, že je od mého oblíbeného autora. Kvalitou ani po kotníky nemůže sahat Holeovkám, ale číst se to dalo. Příběh ne nějak extra propracovaný a hlavní hrdina dost zvláštní kombinace génia a debila. Dávám 50%.