Krev na sněhu

Krev na sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/bmid_krev-na-snehu-itA-231260.png 4 2290 457

Krev na sněhu série

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø , 2015

Finn69
30.01.2016 3 z 5

Příběh tak trochu ve stylu americké drsné školy, připomínalo mi to Raymonda Chandlera nebo Dashiela Hammeta. Ostatním knihám autora se to až tak moc nepodobá, mám takové podezření že to buď vytáhl z šuplíku, nebo má prostě tyhle klasické detektivky rád a chtěl si pro radost napsat něco v tomto stylu.

DennieForbes
28.01.2016 5 z 5

Pořád nějak nemůžu uvěřit tomu, co jsem právě dočetla. Bylo to tak krátké, že než jsem se stačila odtrhnout, byl už konec. Nicméně, jsem nadšená. Ten příběh je tak silný...

Jo Nesbø mne právě utvrdil v tom, že je to nejlepší autor tohoto století (možná ne každý bude sdílet můj názor, ale já ho za něj rozhodně považuji.)

Barush64
28.01.2016 5 z 5

Tak jsem asi prvni, kdo tady napise veskrze nadseny ohlas :D. Jelikoz jsem uz cetla Lovce hlav, tak jsem vedela, ze se o nic, co by se byt jen vzdalene podobalo HH, nejedna. Byla to takova krasna capkovska povidka, psana pestrym jazykem se spoustou zajimavych myslenek a koncem, u ktereho se mi sevrelo srdce. Nikdy by me nenapadlo, ze zrovna Nesbo bude tak poeticky a pritom nepreslazene psat o lasce. S hrdosti zarazuji na seznam kniznich vyzev 2016 do kategorie kniha pod 200 stran.

studentice
23.01.2016 2 z 5

Knížka byla pro mě zklamáním po sérii s Harrym. Byla krátká a taková zvláštní....

Jájina51
18.01.2016

Nebylo to nejhorší.Průměrná detektivka.

gomaki
16.01.2016 3 z 5

Olava jsem si zamilovala, to je asi tak vše, co Vám k tomu můžu říct ... Přečtěte si to sami, buďte tak hodní a mějte ho rádi...je to hodnej kluk...

jan0504
15.01.2016 5 z 5

Celkove nizsie hodnotenie knihy pripisujem citatelom ktorí si zvykli na detektiva Holeo.
Je to trosku iny styl: ale perfektný - ta kniha ma grady a slape to od zaciatku do konca.
Tesim sa na Polnocne slnko... :-)

rubit
11.01.2016 3 z 5

Prostě standartní povídka, nic víc, nic míň. To, co jsem od knížky čekala, to jsem dostala. Vzhledem k rozsahu knihy nikdo nemůže očekávat další trhák, jak u knih s HH. Kniha se slibně rozjíždí, v půlce jí však, dle mého, dochází dech, už je to takový průměr. Ale zklamaná jsem nebyla.

berydana
10.01.2016 2 z 5

Velice mě tato kniha zklamala,po sérii s H:H je to prostě bída.
Ještě ,že to autor znovu napravil Synem,to je jiné kafe.

Kammia
05.01.2016 2 z 5

Moje první kniha od Nesbo. Byl to vánoční dárek, sama bych si ji nekoupila. Z knihy jsem docela zklamaná... Když porovnám s Keplerem, tak to není ani na jednu hvězdičku...

sedlaczek
05.01.2016 2 z 5

Velká mizérie

mmmisulka.r
05.01.2016 4 z 5

Příjemná změna. Je to jiné, ale svěží a čtivé :-) Přistupujte ke knize bez předsudků a pro boha, nečekejte něco podobného jako je HH. Nesrovnávejte! Tahle kniha je prostě úplně o něčem jiném :-). Recenze bude, ale až dočtu druhý díl. Bude to pak 2v1. :-)

Zmijka
05.01.2016

Po Synovi těžké zklamání.

Dadulina
04.01.2016 2 z 5

No..ačkoliv Nesbo patří k mým nejoblíbenějším autorům, tady trochu prestřelil. Přečteno za den, ale příběh ve mně nic nezanechal :(

prostěkáťa
03.01.2016 5 z 5

Zase něco jiného. Psané úplně jinak, než je u Nesba zvykem, přesto mě to opět vtáhlo okamžitě do děje a ani na jedné stránce nenudilo.

radkamiz
02.01.2016

v rozpacích........jiný styl, jiný pohled, jiná detektivka, chybí mi Harry Hole.........

medialstar
02.01.2016 2 z 5

Moje první seznámení s autorem, když už napsal tak hubenou knihu, tak si říkám hřích to konečně nezkusit. Mělo to spád i vtip, za jedno odpoledne přečtené, ale žádný zázrak se nekonal. Rozhodně jako ochutnávka stylu psaní postačila, a u dalších knih už budu jen příjemně překvapena.

yueh24
02.01.2016 2 z 5

Knihu psal Nesbo buď v době, kdy mu bylo kolem patnácti let nebo ji napsal v rychlosti během jednoho víkendu... Neuvěřitelně slabé, odfláknuté. V porovnání s knihami s Hary Holem působí dojmem, že ji snad ani nepsal stejný autor.

zuzurana
29.12.2015 odpad!

nic moc... prectene sice za jeden den, ale len preto, ze som sa ponahlala, aby som vecer mohla citat inu knihu... je mi luto ze som vyhodila peniaze za takuto blbost

Lucienka
27.12.2015 4 z 5

Dalo se čekat něco jiného než báječná serie o HH, ale i když H chybí, tak se čtě dobře a je popisováno z druhého břehu.