Krev na sněhu

Krev na sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/bmid_krev-na-snehu-itA-231260.png 4 2291 457

Krev na sněhu série

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø , 2015

MUDr.Scorpion
18.08.2021 5 z 5

Wow, tak tohle jsem necekal... Uzasna jednohubka!

helusa2
09.08.2021 5 z 5

Napodruhé "přečteno ušima". A s odstupem se mi líbila ještě více než poprvé :-) Skvělá Nesbøho jednohubka - odlehčená, vtipná, místy snad až "romantická"???... a nesmí chybět "zločinec", který Vám přiroste k srdci :-)

mrsterezz
10.07.2021 3 z 5

Taková jednohubka na nedělní odpoledne. I přesto, že mě kniha tolik nezaujala, druhý díl si také přečtu. Některé pasáže byly dost předvídatelné a nepřijde mi, že do toho Nesbø dal tolik energie a snažení. Například do vykreslení scenérie apod.

JFK117
19.06.2021

Může být sympatický nájemný vrah? Mě byl. A bylo zajímavé, když zločiny vyprávěl právě on.

andrea7191
28.05.2021 4 z 5

Teprve druhá kniha tohoto autora a překvapilo mě, jak se stylem liší od té první. V dobrém samozřejmě. Hlavní hrdina celkem sympaťák. Konec jsem čekala, takže nepřekvapil.

Susan94
14.05.2021 5 z 5

Skvělá knížka! Přečteno během jednoho dne. Moc se mi líbil celkový příběh, hlavní hrdina mi byl sympatický. Klidně by mohl být příběh delší.
Prostě Nesbo, který mě moc bavil.

tamdr
09.05.2021 4 z 5

překvapilo mě, že kniha byla jiná než jsem čekala,spíše trocha psychologie,pohled do duše nájemného vraha,jen konec mně zklamal,docela jsem mu držela palce, aby to s ním dobře dopadlo

RADOST
22.04.2021 3 z 5

Tak trochu jiný Nesbo. Odlehčený, svěží, rychlý. Příběh likvidátora, který se vlastně k ničemu nehodí. Nájemný vrah s dobrou duší. Pracuje rád, pracuje po svém. Olav ve svém království zločinu a poetických fantazií mě pobavil.

Hall3006
14.04.2021 4 z 5

Třetí kniha od autora. Záležitost na dvě odpoledne. Kvalitní příběh nájemného zabijáka s duší poety.

VeruMalfoy
07.04.2021 3 z 5

Na tohohle autora jsem slyšela samou chválu, a tak jsem se na knížku těšila. Možná příliš velké očekávání zapříčinilo, že mě knížka docela zklamala. Byla krátká, nijak překvapivá, prakticky bez akce, prostě celkem průměrná. Nic extra, co by mě zvedlo ze židle. Číst se to dalo, ale nějak to člověka nezasáhlo a nepřekvapilo.

JaniMa
07.04.2021 4 z 5

Fajnová kniha, jen konec mě trochu zklamal. Nevím, co přesně jsem od něj očekávala, ale něco tomu chybělo.
Po knize od Nesba jsem sáhla poprvé, ale myslím, že ne naposled. Styl s jakým je příběh prezentován není tuctový.

nakavusterezou
31.03.2021 5 z 5

Knihu jsem kdysi cetla a byla skvela. Na tohoto autora nedam dopustit.

Nyni jsem knihu poslouchala jako audioknihu a zazitek z celejo pribehu je jeste na vetsi urovni.

Skvele prezentovane, doplnkova hudba tomu dodala spravny smrnc.

DOPORUCUJU!

jaHanicka
26.03.2021 5 z 5

Perfektní. S Nesboem jsem teď měla cca dvouletou pauzu a moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem ráda, že jsem se ukecala. Přečteno jedním dechem, a nezklamalo. Nesbo je zkrátka záruka kvality.

šipek
16.02.2021 4 z 5

Oddechové, pohodové a rychlé čtení. Na můj vkus je kniha moc krátká na to jak se dobře četla. Závěr jsem si přečetl dvakrát abych porozuměl.

elena2054
15.02.2021 5 z 5

Mám přečtenou sérii s HH musím říct, že se mi líbila i tato oddechovka.
Stran měla tak akorát.

janina66
30.01.2021 3 z 5

Moje první kniha od Nesba. Pěkný a čtivý příběh vyprávěný vrahem. Konec zvláštní. Ale vlastně nevím, co si o této krátké knize mám myslet. Spíš je to oddychovka.

MatoPalkes
28.01.2021 3 z 5

Iné, krátke, prečítané za chvíľu, vzhľadom k stopáži môžem odporučiť. Nesbo proste píše dobre.

e-Čtenář
19.12.2020 4 z 5

Dobrá odpočinková knížka, která rychle zkrátí čas. Jinak vás zřejmě ničím neobohatí.

Warty
28.11.2020 3 z 5

U Nesba slabší knížka, ale to jen proto, že je u něj člověk zvyklý na nevídanou smršť. I tak stojí za přečtení.

EliBla
12.11.2020 4 z 5

Přečetla jsem první knihu od Nesba. Líbilo se mi, že kapitoly jsou poměrně krátké. Kniha není zbytečně dlouhá. Vypravěčem knihy je vrah, což je docela neobvyklé. Konečné rozuzlení bylo překvapivé.