Krev na sněhu

Krev na sněhu

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231260/krev-na-snehu-fhk-231260.jpg 3.81091

Krev na sněhu (1.)

Blod på snø (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

doctor_H

Skvělej hlavní hrdina, kterej mě fakt bavil, knížku přečtete za jeden večer, ale vůbec to nevadí. Rozhodně dám i druhý díl a byla to příjemná změna od serie s HH.

novina

Na 150 stranách se odehrává zajímavý příběh bez zbytečné omáčky okolo - přesto se dozvíte vše podstatné. Nečekaný konec je třešničkou na dortu.

MKrat

lehký ....ale je to přece jen Jo Nesbo..

tatruszka

Tato kniha mě bavila asi nejmíň ze všech Nesbových knih, i když jsem byla docela překvapená koncem :-)

simona5r

Posloucháno jako audiokniha. Kniha má rychlý spád, a proto mě překvapila předposlední kapitola, která se neskutečně táhne. Škoda, že autor nevydržel s rychlým tempem až do konce.

mirka71

Ke knížce mohu říct jen:
Ano, je to opět skvělý Jo Nesbo
Ne, není to Harry Hole
Ano je to napínavé
Ne, není to klasická detektivka.
Stejně jako u Lovců hlav pojato z pohledu hlavního, v podstatě záporného hrdiny. Poměrně krátké, jako audiokniha stačí jen na dva večery, ale nevadí. Jsem ráda, že jsem knihu slyšela. Rozhodně stojí za to.

NikolettaHole

Harry to není, ale četlo se to moc příjemně

Ereniss

Taková jednoduchá, příjemná jednohubka s děsně sympatickým hlavním hrdinou.

March

JN zbožňuji, ale z této knihy jsem byla zklamaná, asi HH nasadil laťku hodně vysoko.

Aymira

Kraťoučký příběh o nájemném vrahovi vyprávěný z jeho pohledu. Děj je velmi přímočarý, zápletka i závěr předvídatelný (což zde není na škodu). Nesbo si zde hraje se slovy přesně tak, jak je u něho v poslední době zvykem, kniha se tedy velmi svižně čte. Z příběhu na mě při čtení malinko dýchal groteskní nádech, skoro by se dalo říct, že některé scény by skvěle zapadly do filmů s Laurelem a Hardym. Mám-li tuto knihu brát jako jakousi vsuvku v Nesbově tvorbě, mám z ní pozitivní pocit. Jinak ovšem není ničím, co by mi dlouho zůstávalo v paměti.

spider.rio

Nesbo prostě umí. I z krátké knihy, udělá četbu na jednu noc. Je to slušný příběh se smutným koncem. Mě se kniha moc líbila.

Ninie

No... Každý je nadšený z tohoto spisovatele, údajně píše bestsellery. Tohle asi byla špatná volba pro moji první knihu od něj, ale můžu říct, že jsem zklamaná, jedná se o průměrný thriller, obyčejný román, který najdete ve výprodeji v levných knihách...
uvidíme, co mi přinese další kniha, ale tohle rozhodně nedoporučuju. Určitě to není četba pro náročné čtenáře :)

druzickaster

První "Nesbovka" a ano bavilo mě to. Fabulace hlavního hrdiny byla zábavná.

ivulka15

Nesbo dokázal i na pouhých 150 stranách rozehrát brilantní příběh. No nebyl snad ten nájemný vrah s měkkým srdcem k sežrání?

000nugatovej

Nesbo umí psát. Po mnohem objemnějších románech s HH tu i na pouhých sto padesáti stranách rozehrál zajímavý napínavý příběh. Jak bývá u něj zvykem s nečekaným závěrem. Příběh, kde hrají zásadní roli příběhy, které si potřebuje vytvářet titulní postava. Skrze tyto příběhy se snaží dát tomu, co se kolem něj děje, nějaký smysl a řád. Znovu a znovu ho ovšem překvapuje, že se mýlí.

Nesbo umí psát. Jeho mistrovství není jen v ději, kde vše do sebe zapadá, ale i v tom, jak to píše… Třeba začátek, v němž tančí sněhové vločky, je virtuózní. Krev na sněhu vytváří (již na první straně) jakýsi nachový královský plášť s hermelínem. A tím krvavým pláštěm kniha i končí. Krev na sněhu. Nesbo umí psát.

Adelajda_4

Nesba opravdu zbožňuju a za cíl jsme si dala přečíst všechny jeho knihy, ne jenom Holeovky. Knížka je poměrně útlá, takové víkendové čtení, ale je perfektní. Opět naprosto nečekaný konec a tak to má být!

Pajina68

Knihu jsem přečetla během 2 hodin, byla to taková delší povídka. Zajímavá, ale již jsem od Nesba četla knihy lepší.

SelenaDemi428

Hezky stručně napsané bez nějakých zbytečných prodlužovacích okecávaček :D. Po knize, která měla téměř 650 stran to pro mě byla příjemná oddechovka, kterou jsem měla přečtenou hned a to i kvůli tomu, že jsem si jí zase mohla tahat všude s sebou,

bakjo95

Krátká, odpočinková povídka na rychlejší čtení. Od začátku mi bylo jasné, že nakonec skončí s Marií, ale přesto jsem se chtěl přesvědčit a dočetl to...a jo, docela se mi to i líbilo. Já jsem prostě chtěl ten sentimentální konec, dlouho jsem totiž neviděl žádnej americkej film. 70%

antonin0999

Vydařené dílo se zajímavou hlavní postavou, které mě dostalo stylem, kterým bylo napsáno. Čtenář ho smlsne snadno jako jednohubku. Škoda těch naivních milostných momentů, ale to asi k Olavovi muselo patřit...Na četbu druhého dílu se těším!

Heidrekr

Zajímavá povídka na odpočinutí od Harryho. Hlavní hrdina mi byl hodně sympatický, zajímavá osoba s jasným pohledem na svět, na můj vkus tam bylo trochu hodně romantiky, na štěstí rozsah knihy plně postačil.

Briv

Nesbø umí překvapit. Ten konec jsem vůbec nečekala. Napadalo mě v průběhu čtení spousta scénářů, ale tento popravdě ne.
Krev na sněhu je moje druhá kniha od Nesba, jako první jsem četla Syna a připadala mi trochu podobná. Ráda se pustím i do druhého dílu.

Samira

Nesba miluji, takže nemohu než tuto netradiční, poetickou, ale drsnou povídku hodnotit jinak než maximálně kladně. Byla překvapující, přes prohlilé prostředí čistá a mně nechyběla ani strana navíc, vše již bylo řečeno.
Výborný kousek na jeden večer.
Stojí za to!

adelinka

Čítala sa dobre. Tu sme nesledovali postupy detektíva, ale tú opačnú stranu. Mne bol Olav sympatický napriek tomu, že bol nájomný vrah.....

Michaelka29

Nikdy bych nečekala,že zrovna já budu číst něco takového. Kniha byla přečtená během tří dnů. Knihu můžu všem doporučit :)

Эva

Jediná kniha, kterou jsem od autora nečetla, tak jsem to chtěla napravit. No... Na serii s Harrym Holem to nemá, to si nebudeme lhát, Syn byl také výrazně lepší, i když námětově mi přišel i podobný, nebo možná charakterem hlavní postavy. Kniha se dobře četla, sem tam mě dějově překvapila, hlavní hrdina mi byl celkem sympatický, ale k žádnému jásání u mě nedošlo...

JakubHrdoun

Narozdíl od knih s Harrym Holem bohužel celkem slabé, do druhé dílu už jsem se kvůli tomu nepustil. Styl psaní mě v tomto případě narozdíl od Nesbových předchozích knih minul.

JaKa1974

První moje přečtená kniha od tohoto autora. Kniha je čtivá, ale hlavní hrdina je zvláštní člověk. Jsem ráda, že takového člověka nemám ve svém okolí.

Klára90

Mě se kniha líbila, vůbec jsem si ji nespojila s Harrym. Příběh se četl lehce a tak nějak sám, vyprávění hlavní postavy mě bavilo - hrozně mi to připomínalo vyprávění příběhů v Sin city. Krátký děj, jednoduchá zápletka, požitek velký

PetK

Snažila jsem se maximálně oprostit od HH. Nepovedlo se mi to úplně, ale vlastně mi to nevadí - moc se mi líbilo, jak je Krev na sněhu oproti holeovkám hravá, místy absurdní, lehká a nenáročná, úsměvná, jako když si po úžasném výživném obědě dáte jemnou ovocnou zmrzlinu. "Blbečkovi" Olavovi jsem se musela smát od třetí stránky, a pokud nemáte tendenci u knížek těžce vytuhávat, dáte to i za jeden večer nebo deštivou neděli jako chutnou jednohubku. Konec jsem si musela přečíst dvakrát. :-) A už jsem se zakousla do Půlnočního slunce a jsem zvědavá, do jaké míry to (ne)rozšíří tento příběh.