Krev na sněhu

Krev na sněhu

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231260/krev-na-snehu-fhk-231260.jpg 3.81277

Krev na sněhu (1.)

Blod på snø (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

malpet
předevčírem

tři z pěti. Víc ani ťuk.

gingilla

Toto islo dost mimo mna...take nemastne, neslane

kokosek

Konečně jsem se dostal k přečtení těchto knih. Není to HH a je to dost jiné. Trošku krátké, trošku zmatky, ale nakonec se vše vysvětlí. Prostě taková oddychovka na víkend. Ještě tedy pokračování a konečně se dostane i na Harryho.

m_friedlova
31.12.2017

Krátký a intenzivní příběh. Přečetla jsem jedním dechem. Konec je pro čtenáře lehce matoucí, ale má svůj smysl. S detektivkami se teprve seznamuji, dosud jsem se jim vyhýbala, nicméně Nesbův styl se mi líbí.

tom035
31.12.2017

Na Nesba slabší záležitost. Na zkrácení večera se ale hodí.

Anna 13
29.12.2017

Jelikož to byla moje první nesbøvka, tak nemám s čím porovnávat a tudíž nevím, zda je tato kniha jen jednou z těch slabších titulů nebo zda takhle píše normálně...

Opravdu se mi líbí jeho styl psaní. Nebrání se popisům, ani citům, ani filosofii. Bylo to krvavé, vražedné, mrazivé...
Ale ten příběh mne nedokázal zaujmout. A konec byl nedotažený, odfláknutý a nepochopitelný. Alespoň já jsem posledním stránkám nerozuměla. Tedy vůbec nevím, co si o tom myslet, jakou pointu to tedy mělo. A to jsem dávala dost dobrý pozor. Ale třeba mi něco uniklo. A některé postavy jsem vyloženě špatně odhadla.
Naštval mě fakt, že to, jak hlavní hrdina vypadá nám autor vylíčí dvacet stránek před koncem. To bylo dost rušivé. Když ho nepopsal během prvních kapitol, tak to měl již nechat být.

Takže: baví mě, jak píše, tudíž se určitě poohlédnu po jeho dalších titulech, ale tenhle příběh ve mne žádné stopy nezanechal. A byl moc zmatený. Prostě jsem to nepochopila. :(

Tefnut
28.12.2017

Moje první přečtená kniha od tohoto autora. Na doporučení jsem si jí přečetla a byla jsem mile překvapena. Nad knihou se musí člověk maličko zamyslet jak to vlastně bylo a proč to vlastně tak bylo napsané a konec, že byl takový neurčitý mělo to svůj smysl si myslím. Hodnotím určitě kladně.

pejty
27.12.2017

Moje první přečtená kniha od Nesba a určitě nebude poslední, neboť i v této krátké povídce jsem objevil autora, který umí psát. Kniha je velice zajímavá a celkově mě velmi bavila. Mám jednu jedinou výtku a tou je konec, který byl pro mě trochu odfláknutý a také nepochopený. Škoda, nebýt poslední kapitoly, tak bych knihu hodnotil velmi dobře.

zanetkov77
24.12.2017

Olav je pro mě jedním z těch antihrdinů, které si vlastně oblíbíte, svým způsobem s nimi soucítíte a tak nějak nakonec doufáte, že to s nimi dobře dopadne. Olav sice na jednu stranu působil (a sám se tak prezentoval), že se k ničemu jinému než zabíjení nehodí a že není moc chytrý, ale přitom postupně zjišťujete, že to není tak úplně pravda, že přečetl dost knih a tak nějak v něm vidíte (nebo aspoň já měla takový pocit) jistou inteligenci, stejně jako svým způsobem i dobré srdce.
Moje první kniha od Joa Nesbøho, ke kterému jsem byla, vzhledem k velké popularitě (moc nevěřím bestsellerům), lehce skeptická, mě nakonec celkem příjemně překvapila.

trudoš
17.11.2017

Přestože mi vyhovovala strohost příběhu, je pravdou, že v klíčových bodech u mě Jo Nesbø selhal - jak ve stavbě zápletky, která je coververzí obehraného, tak v hlavní postavě, vytvořené jen pro efekt. Já nemám nic proti sečtělému zabijákovi, schopnému diskutovat o trendech filozofie stejně, jako o historii nábytku, ale potom nechápu, proč mě autor neustále ujišťuje o tom, že je to vlastně polodement. V postavě Olava Johansena se tak misí protichůdné osobnosti, které s chladnokrevnými popravami moc společného nemají. A podobně je na tom dějová osnova, vyšumělá krapátko do ztracena. Je fajn, že se příběh drží jednoduché linie, v rámci rozsahu je mi ovšem záhadou, proč těch pár nitek zůstalo nezastřižených, nemluvě o kostrbatých zvratech.
Ovšem jako severská noirovka funguje kniha skvěle. Celé to hodně připomíná filmy jako Ghost Dog nebo Drive, kdy si člověk vychutnává spíš celkovou atmosféru, než vytříbenost zápletky a technické detaily. Jednohubka pro zádumčivé večery, ale jinak nic víc.

faba
10.11.2017

Asi budu opisovat některé předchozí recenze. Je to slabota, pane Nesbø! Kniha/povídka začala slibně, přehoupla se přes krvavou divočinu v kostele a skončila v nekonečnu. Konec/nekonec a plno "filosofie". Skoro se mi chce říci, škoda peněz...

KaiShun
07.11.2017

Průměr ale čekal jsem víc od Nesba.

hroneczek
06.11.2017

Pěkné, rychlé, má spád. Jednovečerní záležitost.

perpe2a
06.11.2017

No nebylo to špatné, tudíž ani dobré, čili průměrné. Malinko lepší, než první díl, ale i tak...neurazí, nenadchne.

Greengrass
02.11.2017

Méně než dvousetstránkové "okýnko" do života nájemného vraha. Ráda jsem tím okýnkem nakoukla a knihu si užila. JN prostě umí!

St.Evelin
31.10.2017

Krátké! Po přečtení jsem znovu prolistovala a řekla si - to už je vážně všechno? :-)

moore.allonsy
29.10.2017

Pořádné napětí, pořádná dávka adrenalinu a realistické pojetí. Velmi dobré počtení a těším se na další knihy od autora.

klarat13
28.10.2017

Krátké, ale dobré

Carra
14.10.2017

První knížka, která se mi dostala od Nesba do rukou. Velmi oddechové a čtivé. Rozhodně nezůstanu jen u jedné knihy z jeho tvorby.

Skripi
13.10.2017

Pekné počúvanie, vydržal som vnímať skoro po celý čas. V jednoduchosti je krása. Keby to tak pochopili aj iní severskí autori... Odporúčam. :)

Eremites
12.10.2017

Skvělá oddechovka. Na rozdíl od takzvaných užvaněných a plytkých "bestsellerů" Nesbo skutečně psát umí. Je to mistr pera. Ani si nepamatuju, zda jsem si někdy tak moc oblíbila hlavního hrdinu, který má jako své povolání nájemné vraždy :-) Olav je prostě sympaťák každým coulem. Vlastně se mi to líbilo ještě více než příběhy s HH.

2veverky
10.10.2017

Knihu jsem nedočetla,přišlo mi to,že je to o ničem. Byla to moje první knížka od Nesba. Všude narážím na to,jaké jsou ty knihy od něj trháky,ale za mě velké zklamání. Možná někdy zkusím ještě jinou knihu od něj. Uvidíme...

Dani25
21.09.2017

Pripadala mi tato kniha akoby to nepisal Nesbo. Velke sklamanie

grizetka
17.09.2017

Čtivé, rychlé, spádové :-) Vše, co od knihy čekám.. :-)

Karborund
14.09.2017

Bohužel za mě nee.Vyprávění z pohledu hlavního protagonisty bylo ok , ale to je vše.Bez šťávy, napětí, sníh který nemrazil.Vraždit?to je jen taková zábava.

jarynek
13.09.2017

Od Nesba jsem dosud nic nečetl, tak jsem nebyl zatížen potřebou tuto knihu srovnávat s HH a neměl jsem tedy možná nadměrná očekávání. Kniha se mi líbila – dobře se čte, má zvraty, mísí se tam pomalejší tempo s rychlejším. A nakonec to dopadne úplně jinak než jsem čekal.

DeathTheKid
09.09.2017

To, co zde Krvi na sněhu místní čtenáři vyčítají, je způsob, jakým je kniha odvyprávěna, na rozdíl od Holeovek či Syna. Ich-forma totiž nabízí úplně nový pohled na svět v knize. Je více subjektivní, protože nám příběh sděluje sám Olav, nájemný vrah sympaťák, a ne vypravěč svou "objektivní pravdou". Tohle čtenáře sere, protože to prostě není Harry Hole. A taky fakt, že je dílo kratší a tak prostě není prostor pro detaily, avšak je ho tak akorát, abyste si zamilovali hlavního postavu od začátku do konce. Tohle na Krvi na sněhu bylo velmi příjemné, to jak jste se mohli přilnout k hlavnímu protagonistovi a fandit mu. Atmoška příběhu byla komorní, ale skvělá a závěr ce mně příjemně zabrněl.

MonicaMonique
31.08.2017

Co říct k téhle knize? Naštěstí byla tak tenká, že když už jsem ji rozečetla, tak jsem ji i dočetla. Za mně zklamání. Jo Nesbø umí psát daleko lépe.

withoutchild
30.08.2017

Jo Nesbo zkusil napsat něco jiného, a nevím popravdě, jestli se mu to povedlo. Hlavně jsem tam postrádal nějaký motiv hlavního hrdiny, proč se choval tak jak se choval. Kdyby byl na přebalu knihy jako autor uveden Olaf Olafson, tak jsem spokojený, ale Jo umí psát líp. Jdu si přečíst Půnoční slunce, a uvidíme, kam to s touhle sérií povede.

Kaka.cs
30.08.2017

Knížka má spád. Příběh utíká rychle, ale zároveň v něm nechybí nic z toho, co na Nesbøho knížkách miluju. Líbilo se mi použití ich-formy. Konec byl naprosto nečekaný a ještě nějakou dobu po dočtení jsem o něm přemýšlela.