Krev na meči džihádu

Krev na meči džihádu https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90255/krev-na-meci-dzihadu-90255.peg 5 6 2

Autor se v této knize zamýšlí nad vývojem islámského terorismu od roku 1947 až po tregické události 11. září 2001, kdy byl napaden Washington a New York v USA.

minirock
28.01.2022 4 z 5

Zajímavá kniha mapující (ne)soužití židů a palestinců po druhé světové válce a vzniku židovského státu Izrael. Popisuje historické události i souvislosti očima běžných židovských obyvatel neustále sužovaných sebevražednými atentátníky a přítomností vojenských jednotek. Škoda jen, že je vše líčeno pouze z pohledu Židů, čímž se kniha stává tak trochu jednostrannou záležitostí. Zaujal mě příběh Josefa Bachara který v Osvětimi přišel o celou svou rodinu, Palestinci mu zabili ženu a nakonec skončil jako neúspěšný sebevražedný atentátník při vstupu na Chrámovou horu. Také reportáž z izraelských kibuců je zajímavá, vůbec jsem nevěděl že tam něco takového existuje. Kniha končí líčením situace na blízkém východě po tragickém 11. září 2001.

stakido
10.06.2018

Velmi čtivá kniha o životě a útrapách židů po koncetračních táborech. Ač už je starší, pomáhá pochopit, co se nyní děje v Palestině.

Kniha byla pro mě velmi příjemným překvapením - byl to dar a já se o tuto problmatiku nikdy nezajímal, proto jsem nadšený, že jsm měl možnost si ji přečíst.

Občas trochu zmatečně přeskakuje z tématu na jiné a obsahuje tiskové chyby (nedokončené věty, špatné skloňování), ale obsah to vynahrazuje.

Břetislav Olšer
česká, 1947 - 2022
2002  80%... a Bůh osiřel
2009  75%Izraelské osudy
2001  90%Krev na meči džihádu
2005  88%Krev pod obojí
2006  80%Černá krev

Kniha Krev na meči džihádu je v