Krev na lopuchu

Krev na lopuchu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2644/bmid_krev-na-lopuchu-e09-2644.jpg 4 270 51

Výběr povídek z tvorby Vlastimila Vondrušky. Obsahuje dvacet příběhů s detektivními zápletkami, které se odehrávají v různých dobách od středověku až do 18. století.

jaroiva
10.05.2018 4 z 5

Buď jde o peníze nebo o ženskou a proto jsou i tyto "historické" příběhy dnešnímu člověku tak blízké :) Bylo to takové lehké zábavné čtení.
Nejvíc se mi ale líbil příběh titulní, protože za jeho konec by se nestyděl ani poručík Columbo. Některé povídky by si možná zasloužily zpracování do delší knižní varianty, dovedu si je představit ale také jako krátké televizní inscenace.

pamik111
21.03.2018 2 z 5

Moje první kniha od pana Vondrušky. Těšila jsem se na zajímavé příběhy, ale bohužel téměř všechny mi splynuly v jeden celek. Začátek se mi jevil dobře, ale nakonec jsem zjistila, že se do čtení nutím a těsně před koncem jsem to vzdala. Autora rozhodně nezavrhuji a určitě se k němu někdy vrátím.

čef
08.02.2018 5 z 5

Hezké příběhy jakoby vyčtené ze starých kronik. Nenáročné čtivo pro ukrácení dlouhé chvíle jako dělané, někdy jakoby podle jednoho mustru vytvořené, ale vždy zábavné a poutavé.

NymphMaeve
08.11.2017 5 z 5

Kniha mimo jakoukoliv sérii, která je velmi povedená. Jednodušší a kratší povídky jsou jasně psané, zároveň psané povětšinou strhujícím stylem a rozuzlení na konci jasné. Občas se mi dařilo i odhadnout pachatele, což se mi nedaří při knihách ze sérií, a to mě potěšilo jako příjemná změna. Knihu mohu číst najednou (stačila mi jedna delší jízda ve vlaku), nebo dočíst příběh a na chvíli odložit. Úžasná oddychovka.

mot33
22.10.2017 4 z 5

Za mě jo ,ale asi bych to nedokázal přečíst v kuse.

aneta.giraffe
12.10.2017

3-4* jako oddechovka dobrý, na pana Vondrusku slabší kniha.

lapagerie
24.07.2017 3 z 5

Krátké detektivní povídky z období středověku. Příjemné nenáročné čtení.

Francoa
05.06.2017 4 z 5

Mezi povídkami jsem potřeboval kratší oddych, ale četlo se mi dobře a docela jsem se bavil.Jako vždy Vondruškovsky zábavné, žádná nuda.Styl stále stejný.

Slávka 1970
27.09.2016 1 z 5

Nezaujalo - ani obsah, ani styl.

aktijnov
27.03.2016 3 z 5

Kratší povídky. Proti jiným Vondruškovým knížkám mi to připadlo slabší. Ale četlo se to rychle...

wooloong
26.03.2016 5 z 5

Krátké soudničky se zajímavou, překvapivou nebo vtipnou pointou. Trochu mi stylem vyprávění a vesměs laskavými příběhy připomínaly Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy.

Lori_S
28.11.2015

Nehodnotím, přečetla jsem asi polovinu a odložila, nebavilo mě to.

katallinka
09.09.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka. Povídky podle mého názoru je lepší číst odděleně pro pobavení a ne jako ucelenou knížku.

jaja1989
27.05.2015 odpad!

No Vondruška je můj oblíbený autor jen díky němu čtu detektivky, ale tohle se mu nepovedlo:(

helenkan
14.04.2015 2 z 5

Tahle knížka mě moc nenadchla.Povídkový mi asi moc nesedí.

Ranuncul
29.12.2014 2 z 5

Tak povídky nic moc,vrahové a jiní zločinci se dali předpokládat.

Selinute
25.11.2014 3 z 5

Nebylo to špatné, ale .......... Oldřich z Chlumu je nesrovnatelně lepší.

Pavlnka
05.08.2014 4 z 5

Velmi pěkné oddechové čtení. Autor mě ještě nezklamal :)

rlupinek
04.04.2014 4 z 5

Další sbírka celkem zajímavých soudniček z různých historických období, kdy se u některých případů pachatel očekával, u jiných bylo rozuzlení překvapující. Trochu mě mrzí, že byly příběhy poměrně rychle ukončené a nebylo dále rozvedeno, jaké tresty odsouzence čekaly. Ale jinak psáno příjemným čtivým jazykem, jak je u Vlastimila Vondrušky zvykem. Snad za ty zkrácené konce pouze čtyři hvězdičky...

Fíbí
19.02.2014 5 z 5