Krev na kapradí

Kniha navazuje na úspěšnou sbírku povídek Krev na lopuchu a skládá se ze dvou částí. V té první je osm příběhů, v nichž jako hlavní vyšetřovatel vystupuje Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci panoš Ota a velitel Diviš, ale také jeho manželka Ludmila z Vartemberka. Všechny příběhy nesou pečeť originálního myšlení Oldřicha z Chlumu, který se snaží nejen potrestat zločince, ale současně hledá opravdovou a nefalšovanou spravedlnost. To samozřejmě vede často k nečekanému rozuzlení příběhů. Druhá část knihy obsahuju deset středověkých soudniček, inspirovaných skutečnými zločiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145224/krev-na-kapradi-145224.jpg 4.2148
Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Krev na kapradí

SSTknihy

Krátké a jednoduché detektivní příběhy, které na střídačku řeší jak královský prokurátor Oldřich z Chlumu, tak jeho pomocníci Ota s Divišem nebo jeho žena Ludmila. Druhou, a vlastně i trochu lepší, polovinu knihy tvoří drobné soudničky, inspirované skutečnými středověkými zločiny. Čtení nenáročné, pohodové a odpočinkové

malpet
01.11.2018

Po dlouhé době další Vondruška, tentokrát jako mluvené slovo. Sbírka svělých krátkých příběhů, akrorát tak na cestu do práce tramvají. Rozhodně 5 hvězdiček :-)

Pavelpi
30.06.2018

Pěkně napsáno.Byla to první kniha,kterou jsem od autora četl.První část s Oldřichem z Chlumu byla podle mne lepší asi proto,že tam vystupují stejné postavy vyšetřovatelů.I témata byla celkem dobrá na tuto dobu.Je vidět,že autor studoval dobu o které píše.

ivoiro
17.06.2018

Skvělá sbírka krátkých příběhů pro pohodové čtení. Prostě Vondruška opět nezklamal.

Madla686
19.05.2018

Jako vse od Vlastimila Vondrusky:skvele!Doporucuji

Mindy
27.03.2018

Krátké kriminální příběhy ze středověku, příjemné odpočinkové čtení.

Hotovson
05.12.2017

Takový oddychový čtení, nic náročnýho. Víc se mi líbila ta část s Oldřichem z Chlumu.

NymphMaeve
08.11.2017

Další pokračování kratších povídek, avšak oproti první sbírce Krev na lopuchu, v první části knihy vystupuje jako hlavní postava Oldřich z Chlumu, známý ze série Hříšní lidé Království českého. Opět oddechová kniha, která se nemusí číst najednou, ale dá se po konci jedné povídky odložit. Skvělé je, jak každá povídka dokáže zaujmout, aniž pro to nemá moc prostoru. Doufám, že budou následovat další příběhové knihy :)