Krev démona

Krev démona https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349995/bmid_krev-demona-thriller-s-desivym-hist-jre-349995.jpg 4 111 38

Runa, Šímová a Sumara série

< 3. díl

Za bouřlivé noci je na zámku Stráž nad Nežárkou uspořádán tajný magický rituál. Na spiritistickém stolku v Komnatě duchů zůstane uříznutá lidská hlava. Tělo je nalezeno na starém pohanském obětišti v lese. Kromě hlavy mu chybí i pravá ruka. Lidská oběť naznačuje, že kdosi usiloval o přivolání zvlášť temných sil… Napínavý mystický příběh volně navazuje na úspěšné knihy Ďáblova lest a Ztracená brána. Trojice „vyšetřovatelů“ – doktor Runa, komisař Sumara a inspektorka Šímová se pokouší odhalit, jak souvisí série bizarních vražd s tajemnými středověkými artefakty a templářskými šiframi ukrytými v podivné výzdobě kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci. Zatímco kriminalisté se krůček po krůčku blíží k odhalení rafinovaného vraha, Runa je na stopě nejzáhadnějšímu okultnímu předmětu všech dob. Netuší, že tentokrát bude muset k rozluštění poslední hádanky nasadit život. Anebo možná ještě něco víc.... celý text

Kuža007
28.08.2019 4 z 5

Mám rád komisaře Sumaru, inspektorku Šímovou a docenta Runu. Mám rád i Arnošta Vašíčka jako spisovatele. Krev démona je nejspíš poslední kniha s touto trojicí a uzavírá trilogii. Mám rád Ďáblovu lest i Ztracenou bránu a mohu zde napsat, že Krev démona je také napsána v tomto duchu. Vašíček dal opět Sumarovi a Šímové humor, který je pro ně typický a docentu Runovi chytré znalosti historie, který rozkryjí tento případ. Celou tu dobu, co jsem tu knížku četl jsem si říkal, že Krev démona bude velkolepé zakončení trilogie. Já jsem chtěl dát i pět hvězd. Bohužel není. A to ne kvůli celému konci, který podle mě skvělý, ale kvůli, a to doslova, POSLEDNÍM PĚTI ŘÁDKŮM, který ten dojem z knížky zkazilo. Kdyby se pan Vašíček před tiskem rozhodl, že je smaže, tak bych dal Krvi démona pět hvězd. Ano, i tak by šel Vašíček přes svou obvyklou čáru mezi tajemnem a nadpřirozenem, ale nepřekročil by ji tak moc, aby mi to vadilo. Bohužel dopadlo to, jak to dopadlo. Ale i tak rád bych viděl i Strachovu zfilmovanou trilogii a doufám, že se jí někdy všichni dočkáme, protože každý chce určitě zase vidět trio Trojan-Dvořák-Geislerová.

Mates84
07.04.2019 5 z 5

Teda ten konec byl mazec:)

Riccia
08.01.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře - tak jako i mé předchozí knihy od pana Vašíčka. První čtyři pětiny měly spád, byly zajímavé i napínavé a přes pro mne trošku silné tlačení na pilu při snaze o zábavnost některých dialogů, se mi kniha líbila. Závěr knihy mne ale moc nenadchl.

Etilik585585
22.12.2018 1 z 5

Na knihu jsem se těšil , ale i když se čte dobře a má zajímaví děj , konec mne hodně zklamal ,není mi jasné zda chce autor celou sérii ukončit nebo zda to má bít příslib dalšího pokračování?!

alenkacermi
02.07.2018 4 z 5

Já vlastně ani nevím,jestli se mi tahle kniha líbila. Po shlédnutí sérií Ďáblova lest a Ztracená brána jsem se na ni těšila. Templáři a konspirační teorie mě baví. Krev démona se četla moc dobře, ale..... Asi se mi to od tohoto autora líbilo víc zfilmované než v psané formě.

konicekbily
11.02.2018 3 z 5

Do knihy jsem se pustil s cílem se dovědět něco více o Templářích - a ve spojení s detektivnou. Ani jedno - ani druhé nenaplnilo mé touhy o nějaké radikální poznatky v těchto směrech.

Morrigans
18.01.2018

Kniha se čte velmi dobře a rychle. Děj už je vcelku předvídatelný. :-) Pro mne takové odlehčené čtení.

sgjoli
14.01.2018

U této knihy jsem již dopředu tušila, že to nebude žádná velká, kvalitní literatura, ale že to bude až tak hrozné, to jsem nečekala. Opravdu mne to nebavilo. Způsob psaní nezáživný, skoro nudný. A co mne na tom nejvíce dráždilo, byly velmi časté sexistické narážky při popisu skoro každé ženské postavy. Knihu jsem nakonec ani nedočetla. Přitom námět zněl docela dobře. Kniha zůstává nedočtená, tohle fakt ne... :-(

medvedice
11.01.2018 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, autor opět nezklamal, mám ráda jeho napínavé krimi thrillery,

MH.
03.01.2018 3 z 5

Tak tady jsem na vážkách.
Vašíčka jsem objevil už řadu let zpět kvůli výbornému Strážci Duší, kde se krásně mísilo současno a tajemno. Tato kniha se oproti tomu posouvá dál, více do abstraktních světů, čímž ji ten tajemný nádech ze Strážce Duší opouští. Není to ani ale dobré fantasy, a.. mám také dojem, že by kniha zasloužila větší rozsah, bylo by co rozvíjet. :)
I tak ale četba Krve Démona rozhodně není ztracený čas, na českou literární scénu je to neobvyklá a poměrně odvážná kniha, obohacující o zajímavá fakta. Jen ten jeden krok dál do říše tajemna u mě dopadl trochu vedle.

Danuše7
18.12.2017 4 z 5

kniha se mi celkem líbila. Překvapil mě konec, asi už chtěl autor ukončit tuto sérii.

Romanka89
12.12.2017 4 z 5

Jako předchozí díly - čtivné a napínavé. Jen škoda že asi tento díl nebude zfilmován, to by mě totiž docela zajímalo jak by se s tím poprali filmaři.

postrach
11.12.2017 3 z 5

Čekala jsem víc.Knihy Ďáblova lest a Ztracená brána,byly od začátku napínavější a čtivější......Závěr knihy,byl odporný.Kniha,se moc nepovedla.

Anasa
03.12.2017 3 z 5

Nejsem si jistá, zda tři hvězdy nejsou až moc. Nechala jsem se zlákat televizním zpracováním Ďáblovy lsti a Ztracené brány a zřejmě budu muset pochválit televizní tvůrce, jak téma dokázali uchopit. Kniha mě totiž docela zklamala. Postrádala tu magii, která v televizních filmech vyzařuje z J. Dvořáka a I. Trojana, takže příběh nevyzněl zábavně ani napínavě. Nakonec ani zvlášť propracovaně, takže jsem proměnu Runy nedokázala strávit. K téhle knížce se určitě nevrátím.

Ceile
03.11.2017 4 z 5

Před touto knihou jsem musela číst Největší tajemství templářského řádu (tato byla v knihovně vypůjčená :), takže obrázky i určitě pasáže jsem "znala", ale příběh měl spád. Jediné, co mě mrzí je, že tímto kouskem si autor uzavřel možnost dalšího dílu s touto trojicí sympatických vyšetřovatelů (tedy dvou vyšetřovatelů a Runy:) Konec mě zas tak nezaskočil, myslím, že gradující se tajemno v předchozích dvou dílech směřovalo k něčemu takovému.

Poustevnice
09.10.2017 5 z 5

No, nevím, co říct. Vrah se dal uhodnout vcelku rychle, ale ten závěr byl fakt za hranou .........

Noctua8
01.10.2017 4 z 5

Osobně si myslím, že pan Vašíček jednou špatně skončí. Nic ve zlém. Je to zajímavý patron, ale tady už zašel hodně daleko. Asi se už ani nedivím, proč se s Jiřím Strachem nakonec nedomluvili a zastavili natáčení detektivky, ještě před první klapkou. Ale dost spekulací...
Všeobecně si myslím, že pan Vašíček je zajímavý vědec, jednoznačně skvělý konspirátor, ale není moc dobrý romanopisec. Krev démona mě v tomto názoru, ve všech bodech, opět utvrdila. Začátek je trochu líný, ale na druhou stranu musím přiznat, že s přibývajícími mrtvolami dostává děj rychlejší spád a ke konci se už nezastavi. A konec, tak ten je velice překvapivý, bombastický a děsuplný. Troufám si říct, že by se dal nazvat "překročení hranice". Krev démona se čte velice dobře a rychle. Místy je jasné, že autor počítal s tím, že se podle této knihy bude psát scénář, takže některé dialogy a situace jsou přímo napsané pro kameru. Ale co. Všichni si vybaví při čtení Sumaru jako Dvořáka, Runu jako Trojana a Šímovou jako Geislerovou. Příběhu to myslím prospívá, protože tyhle tři chytré hlavy má každý, kdo čte knihy od Vašíčka, rád.... Jen bych snad vytkla těch několik zbytečných sexistických poznámek, které jsou v textu jak pěst na oko. Škoda, že už se asi nedočkáme dalšího pokračování....

Hell_Rihova
18.09.2017 3 z 5

Mé druhé setkání s autorem, příběh jako takový se mi líbil, kniha se mi četla svižně, ale stejně jako u knihy Ďáblova lest jsem si musela některé náboženské pasáže číst dvakrát abych pochopila smysl. Náboženská tématika mi není nijak blízká, ale v kombinaci se záhadami, tajemnými symboly a vraždami se mi námět a celkově kniha moc líbila. Čekám až mi přijde Ztracená brána :)