Krev a písek

Krev a písek https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68160/bmid_krev-a-pisek-xzU-68160.jpg 4 7 2

Román z prostředí španělských arén a býčích zápasů, jehož autorem je významný španělský spisovatel, politik, podnikatel a cestovatel z přelomu století (1867-1928). Dílo vytvořené v r. 1928 zachycuje příběh chudého chlapce, který v zápase s býky odvážným sebevražedným riskováním a s přispěním štěstí dosáhne závratné kariéry slavného matadora. Je zahrnut slávou a penězi, ovšem pouze do chvíle, kdy poprvé zaváhá a kdy okamžitá indispozice mu nedovolí dát do hry vše. Přízeň davu je vrtkavá a v takové situaci obdiv davu končí. A pak mu nezbývá než vsadit vše na jednu kartu a očekávat slávu nebo smrt.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Sangre y arena , 1908

Hobo
02.09.2020 4 z 5

Atmosféra býčích zápasů je vylíčena opravdu famózně. Všechny krásy i ošklivosti, klady i zápory vytvářejí opravdu úžasný obraz. Intenzivní život, vášně, jaké známe tak nanejvýš z fotbalu, z románu sálají a popis protagonisty románu, matadora, dosahuje opravdové hloubky. Jen škoda, že nemám onoho španělského (ani fotbalistického) ducha, abych to dokázal plně ocenit. Jen ten španělský duch tryská z každé stránky

Messilina
28.11.2018 4 z 5

V této knize jsem úplně cítila ten horký vzduch v aréně, slyšela písek jak křupe pod nohama a cítila býky a lidi. Z téhle knihy úplně dýchá Španělsko.