Křesťané: Vojákův plášť

První díl historického románu odehrávajícího se na úsvitu moderních dějin. Píše se rok 410 a s ním přichází nová doba. Otec a syn se názorově střetávají, aby posléze zjistili, že pravda může mít více podob a důležitá je především víra v lásku. Lásku rodičovskou i synovskou. Antonius je stoupencem nové víry, zatímco jeho otec Julius je stále pevně připoután k antické tradici. Teprve tragédie, během níž syn zahyne, otevře jeho otci oči, ten přestoupí na novou víru a stane se poustevníkem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13492/krestane-vojakuv-plast-13492.jpg 22

Křesťané 1.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Mladá fronta

Le manteau du soldat

Kniha Křesťané: Vojákův plášť

braunerova
22.10.2016

Antonius, křesťanský fanatik, vypráví svému otci příběh o životě svatého Martina z Toursu. Jeho otec Julius Galvinius, zastánce starých bohů, se mu naopak snaží ukázat licoměrnost a náboženskou nesnášenlivost katolíků a ariánů a vysvětlit mu, jak vznikají "zázraky". Dost stránek jsem ale víceméně jen prolistoval. Kniha je o dost slabší než Caesar imperátor.

jprst
18.09.2016

Nejnudnější dílo, které jsem od tohoto autora četl. Sice jsem to zvládl, ale do dalšího (měl jsem v plánu Křest krále) se asi v dohledné době nepustím.

Claudius Bůh a jeho žena Messalina
Claudius Bůh a jeho žena Messalina