Křesťané: Křest krále

Křesťané: Křest krále https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13493/krestane-krest-krale-13493.jpg 3 4 1

Křesťané série

< 2. díl

Druhý díl historické trilogie o vzniku křesťanské Francie je věnován sjednotiteli Galie králi Chlodvíkovi. V 5. století je Galie rozvrácena krvavými boji a pouze její sjednocení může nastolit mír. Pro tento úkol je vybrán mladý francký vůdce Chlodvík, pohan a dravý válečník. Je obrácen na víru křesťanskou a v remešské katedrále 25. prosince L.P. 499 slavně pokřtěn. Po vítězství nad kacířskými Vizigóty se stává prvním křesťanským králem a vládne krutě pod praporem víry. Chlodvíkův osud poznáváme z vyprávění starého poustevníka, který mu stál po boku po celou dobu vlády a přežil ho o mnoho let. Klasický historický román představuje muže, jenž založil nové francké království s hlavním městem Paříží a byl "křesťan jako člověk, nelítostný jako král".... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Mladá fronta

Le Bapteme du roi , 2002

braunerova
23.10.2016 3 z 5

Lepší než první díl, i když úrovně Caesara imperátora nedosahuje. Autor je historicky věrný.

"Přicházeli nazí, tělo měli často pokryté krví obětí. Brodili se přes řeky - Rýn, Seinu nebo Loiru - jako by voda byla jejich domovem. Zabíjeli jsme je po tisících, ale přišli další, šlapali po mrtvolách těch předešlých, stoupali si na hromady mrtvých, aby se dostali na vrchol našich hradeb. Objevovali se zničehonic, dlouhé vlasy jim padaly na ramena, šíje měli vyholené. ... Naučili jsme se znát jména těch smeček vlků s lidskými těly a tvářemi: byli to Alanové, Vandalové, Sarmati, Suevové, Sasové, Gepidové, Alemani, Burgundové, Gótové, Vizigótové: pak přišli Hunové"

Francie 5. století dějiny Francie historické romány

Max Gallo