Křest sv. Vladimíra / Epigramy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Car Vladimír si chce podrobit i boha Peruna. Perun ale jeho rozkazy neuposlechne a tak je usmýkán koňmi a utopen v Dněpru. Lidé si zvykli bez boha, ale to se nelíbí carovi a vypisuje konkurz na nového boha. Konkurence je však veliká…

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101372/krest-sv-vladimira-epigramy-ufu-101372.jpeg 4.477
Žánr
Literatura světová, Poezie
Vydáno, SPN - Státní pedagogické nakladatelství (SPN - pedagogické nakladatelství)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Křest sv. Vladimíra / Epigramy

Přidat komentář
Freiherr
07. března

Ač nesouhlasím s přehnanou Havlíčkovou kritikou absolutismu a už vůbec se neztotožňuji s jeho výpadu vůči církvi, musím uznat, že jeho invektivy jsou někdy velmi trefné. Stejně tak i nosný příběh sporu Peruna a cara Vladimíra je vystavěn velmi dobře. Líbí se mi i použitá makaronština v epigramech z tohoto výboru.

martin09
06.10.2019

Rozhodně nejsem příznivcem poezie, ale tato satiristická skladba mě v lecčem dostala. Báseň obsahuje mnoho dějových prvků a je z velké části psána ,,srozumitelnou" češtinou. Díky tomu je dílo velmi čtivé a zajímavé. Pokud jsem náhodou nerozuměl nějakému archaickému či cizojazyčnému výrazu, tak jsem využil přehledný slovník na konci sbírky. Za mě velmi povedené dílo.


Elulilinka1
11.11.2018

Začátek se mi velmi líbil, konec trošku slabší, ale taky šel...

patrik0816
20.06.2018

Je to frajer! Vytíral si s pomazanými hlavami ve vládě zadek, i když ho uklidili do -- jak to s nadsázkou bylo v Cimrmanovi -- polopenze v Brixenu.

Endy17
13.01.2018

Literárně a myšlenkově byl autor mimořádně na výši, bohužel jsou jeho díla na můj vkus příliš poplatná době svého vzniku.

Damato
22.06.2015

Myslela jsem, že jen my doma ho citujeme , ... Cár necár, svátek nesvátek... Ale Havlíček je prostě frajer, u jeho tvorby je nejzřetelněji vidět, jak se "dějiny politiky" neustále točí kolem do kola. Na štěstí pro minulé i současné politiky- na ně si budoucí pokolení ani nevzdechne, zatímco formát typu Havlíčka, Erbena , Čapka budou žít " na věky věků". Takže jak se vám čtou verše pana Havlíčka pane Kalousku, Nečasi, Sobotko... a další vám podobní POLITICI" ???

Doporučujeme

Epos o Gilgamešovi
Epos o Gilgamešovi
Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
Canterburské povídky
Canterburské povídky
Božská komedie
Božská komedie