Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera

Souborné vydání komiksových příběhů Rychlých šípů Jaroslava Foglara od kreslíře Jana Fischera. Kultovní český komiks, který milují celé generace malých i dospělých čtenářů, přichází v nové podobě. Rychlé šípy září tak, jak jste je ještě neviděli, a plní tím přání svých tvůrců. Navíc poprvé ve všech variantách, které Jaroslav Foglar spolu s Janem Fischerem vytvořili. Soubor vychází v unikátní grafické úpravě Martina T. Peciny a s rozsáhlým doslovem Tomáše Prokůpka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462693/big_rychle-sipy-jaroslava-foglara-a-jan-ig4-462693.jpg 4.935

Kniha Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera

OldaB

Perfektní zpracování, pro milovníky RŠ naprostá povinnost. Plus zajímavé informace v doslovu.

Dela111
30.12.2021

Rychlé šípy patří mezi příběhy, se kterými jsem vyrůstala. Ony totiž nebavily jen kluky, líbily se i holkám, no některým určitě ;-). Byla to moje oblíbená četba a vůbec mi nevadilo, že to po opakovaném čtení začínám znát zpaměti :-).
Za toto nové souborné vydání komiksových příběhů Rychlých šípů jsem nakladatelství Albatros vděčná. Původní příběhy Jaroslava Foglara nakreslené Janem Fischerem jsou zde nově restaurovány v nebývalé kvalitě a barevnosti. Kniha má i vynikající doslov o vzniku tohoto fenoménu.
Současné děti už Rychlé šípy asi neosloví, ale mnoho z nás starších si to celé nadšeně s hřejivým pocitem pročteme znovu.
Překrásný návrat do dětství. 10* je málo :-).
---
"Křičte si na mne, řežte si mne, mučte si mne chlebovou polívkou - a přece jsem nejšťastnějším chlapcem: vždyť jsem viděl Rychlé šípy!"
---
"Natřeli jste mi židli lepidlem! Tisíc šejtanů na vás, plantážníci, mor, cholera a neštovice, najmě pak zánět středního ucha a tak všelijak podobně! Hned mi tu židli odtrhněte, ale opatrně, mám záplatované kalhoty!"
---
"Je to měkké, je to vlažné, nevoní to - co je to?"
---
"Na shledanou ve věčných plantážích!"

jan0223
28.12.2021

Kdo by neznal a nevyrůstal na Rychlých šípech a proto není divu, že kniha se tak rychle rozebrala. Když jsem ji přečetl tak jsem zjistil, že některé příběhy vůbec neznám a že je několik ilustrovaných variací.
Prostě nostalgie a jsem rád, že je v knihovně jako vzpomínka na časy mladí.

raccoon81
03.12.2021

Jsem trochu rozpolcený. Komiksové příběhy Rychlých šípů jsem kdysi měl v šesti sešitech a nostalgie je při jejich čtení po mnoha letech značná. Zajímavé bylo i dozvědět se leccos z pozadí tvorby komiksů a z životního příběhu Jana Fischera. Navzdory tomu všemu jsem trochu na pochybách, jestli bylo úplně nezbytné vytvářet takovéto exkluzivní vydání za ne úplně nízkou cenu...

Jaehyun
21.09.2021

Knihu jsem koupila mamce k Vánocům, tak doufám že z ní bude mít radost. Byla jsem překvapená jaká je to bichle a jak je těžká :D

Denny456
24.07.2021

Kniha zahrnuje příběhy, které nakreslil Jan Fischer. Takže pozor nejsou všechny, jen část. V tomto Olympia před lety udělala větší kus práce. Co je tedy nového? Především Prokůpkův doslov, který je jako vždy kvalitní. Pak několik komiksů, kde je ukázka, jak postupně byly některé příběhy přemalovávány a pak Foglarův úvod, který ale už dříve párkrát vyšel. Když to srovnám s Olympií, tak jsem rád, že ji mám a tuhle knížku zase vrátím do knihovny. No a nostalgie jinak veliká.

ParallyShawy
30.06.2021

Znáte ten pocit, kdy jste třeba na koncertě a čekáte na hlavního interpreta, který má klidně i hodinové zpoždění a pak náhle přijde - výbuch jásotu a potlesku. Přesně tak jsem se cítil, plný očekávání, nadšení a v tomto případě i pln nostalgie. To vše se ve mě mísilo nespočet měsíců a už je to konečně tady.

Kniha je rozdělena na 3 části:
1) Předmluva pana Foglara
2) Komiksy
3) Něco z kuchyně, jak se příběhy tvořily, poznámky a podobně

Moje očekávání nebylo zklamáno a není divu, že se knihy vyprodávají takovým tempem. Kdo miluje vše okolo pětice mládenců čistých jako okvětí bílé lilie, tak brzy napravte váhání s koupí, dokud se tohle krásné dílko dá sehnat.

11/10 :)

lucie3725
03.06.2021

Na Rychlých šípech jsem vyrostla. A teď vyšly nově, s přepečlivou redakcí a výpravou, jejich komiksové příběhy pohromadě, a navíc obohacené o detaily ze zákulisí v závěrečné části publikace.
Takže já díky této publikaci znovu prožívám velikonoční výpravu s koupačkou, kterou by mohli hochům všichni wimhofovci závidět, koridu s uprchlým čuníkem, souboj na člunech s Potápníky, děsivé pátrání po tajemství Nočních můr v domově, kde žije Tonda Pírko, chatu v koruně stromu, na níž se přihnala velká voda, pohovku u Metelků, kterou složil Rychlonožka...
Rychlonožka byl vůbec můj největší oblíbenec. Šťastný smolař. Ale dneska s odstupem nejvíc vzhlížím k jeho mamince, která například, když jednoho dne bez varování přišel domů s Bublinou, kterého našel na ulici, přijala hafana do domácnosti pouze rezignovaným "Hochu, hochu, kdyby se po ulici toulali sloni, jistě bys taky jednoho přivedl!" Moje nově objevená hrdinka prostě.
Abych byla upřímná, pro osmiletého syna a jeho spolužáky (kteří Rychlé šípy ještě třeba vůbec neznají) se tahle publikace podle mě příliš nehodí. Je fakt dost velká a těžká. Je to především nádherná záležitost pro pamětníky a fajnšmekry, co se budou donekonečna kochat a vzpomínat. A potom tak pro kluky od 10 let, co už poberou i doslov našlapaný zákulisními informacemi o vzniku komiksů. Menším zájemcům doporučuju spíš těch šest komiksových sešitů, které jsme jako děti měli my a které se v pohodě vešly večer pod peřinu s baterkou. :-)