Křesadlo a další pohádky

Křesadlo a další pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4110/kresadlo-a-dalsi-pohadky-4110.jpg 4 17 4

Útlý soubor 4 pohádek – Křesadlo, Princezna na hrášku, Skokani a Ole Zavřiočka, vznikl z přesvědčení, že by andersenovský rok neměl být ochuzen o ilustrace, jež k těmto příběhům vytvořila Markéta Prachatická. Milovníci krásné kresby si jistě při této příležitosti vzpomenou například na její uchvatné obrázky k Alence v kraji divů a za zrcadlem.... celý text

Havrnka
24.11.2020 4 z 5

Jako malá se mi líbila právě pohádka Křeslo. Asi i proto, že je to jedna z mála Andersonových pohádek, která má dobrý konec. Většina pohádek tohoto autora je podle mě smutná a málo zde vítězí dobro nad zlem, jak jsme zvyklí u našich národních pohádek. Vzpomínka na dětství byla fajn.

katka134
02.03.2020 4 z 5

Díky čtenářské výzvě to byl návrat do dětství. Jako tehdy, tak i dnes Křesadlo vede.

MOu598
18.07.2017 4 z 5

Četla jsem v dubnu 2007. Podle mých poznámek:
Pohádky nejsou jen o pohádkových bytostech, nebo o lidech, ale často o věcech. Některé jsou spíš pro dospělé, některých jsem se jako dítě bála.

Daxie L. Jesus
23.03.2013 3 z 5

Hej! Křesadlo, zatřes s třesadlem! Takhle se jinak může vyexplejnovat toto cosi, co svědčí o veliké znedanosti toho dánského MILOVNÍKA dětí.