Křepelice

Křepelice https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32076/krepelice-32076.peg 4 32 2

Obsažným, stručným jazykem, formou vyprávění líčí citová zklamání, naděje a pocity ženy, která se rozhodla pro těžší životní cestu než většina jejích vrstevnic. Během svého dvojího mateřství si uvědomuje sebe sama i své nároky na charakter životního partnera. Krátké, téměř filmové záběry, nesentimentální pohled na život a neotřelé formální prostředky charakterizující autorčin talent. ... celý text

los
07.08.2022 2 z 5

velmi úsporně vyprávěný příběh "nelehkého ženského údělu v nelehké době", který mi klade otázku, zda by nebylo jednodušší, kdyby se lidé množili dělením

SSTknihy
26.06.2020 3 z 5

Téma lásky, vztahů a mateřství. Hana si pokaždé myslí, že konečně našla tu opravdovou osudovou lásku, ale místo šťastného života po boku milujícího muže ji čeká jen opětovná samota a děti. Ale mateřská láska, ta je navždy, takže muži jsou v Hanině životě vlastně bezvýznamní. Krátká novela se odehrává v několika časových rovinách, má rychlý spád, stručné výstižné věty a úsporné výrazové prostředky.

Kniha Křepelice je v