Kráva nebeská

Kráva nebeská https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276264/bmid_krava-nebeska-nC2-276264.jpg 3 632 190

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Holy Cow , 2015

JointlieKat94
23.06.2019 4 z 5

Knihu jsem měla v původním plánu prodat.
Nakonec jsem si jí vzala s sebou do vlaku, po cestě do Prahy. Necelý tři hodinky tam a necelý tři hodinky zpátky. A víte co? Při zpáteční cestě jsem jí dočítala a pak jsem asi hodinu neměla co číst. :D

Kniha se mi moc líbila. Jelikož jsem vegetarián, fakt. Ani jsem nevěděla, o co v knize jde. Kráva na cestách? Jako cože?

Příběh vypráví kráva jménem Elsie. Měla krásný život na farmě, kamarádku a všechno se zdálo být v pořádku. Pak se ale dozví něco, co měla a rozhodne se vydat na místo jí zaslíbené. A jak to dopadne, si prostě musíte přečíst. :) bylo tam pár neskutečných a neuvěřitelných věcí, jako nákup oblečení a cestu letadlem, ale berme to jako pohádku pro dospělé. :) kniha je to moc vtipná, chvilkama i smutná tedy.. ale mě se moc líbila a jsem rozhodnuta si ji nechat! :)

"Malý krůček pro krávu, ale obrovský skok pro skot."

Allys
13.06.2019 4 z 5

Chvíľu mi trvalo kým som si zvykla na štýl písania a vyjadrovania Elsy, ale potom to už bolo OK. Bolo tam veľa vtipných chvíľok a postrehov, kniha nesie zaujímavé posolstvá a otvára otázky, ktoré hýbu spoločnosťou. Ostatné hlavné postavy sa mi tiež veľmi páčili, kniha sa čítala rýchlo a dobre (po prejdení trochu zmäteného úvodu). Určite odporúčam ako oddychovku, pri ktorej sa dá nad mnohými vecami zamyslieť.

Olava
02.06.2019 3 z 5

Na začátku jsem si říkala: "No, to nevím tedy.." Ten styl psaní mi moc nesedl. Ale pak se to trochu zlepšilo a místy to bylo i vtipné. Dá se to jako oddychovka, když nebudete nic moc čekat.

verense
29.05.2019 3 z 5

Je to taková oddychová "krávovinka", směsice humoru, ekologie, náboženství a satiry. Takové lehounké popíchnutí, aby člověk nežil jako konzumní hovádko. Čte se to dobře, rychle, taková jednohubka do deštivého odpoledne. Hlubokomyslnou literaturu nečekejte, od toho jsou jiní...

Lka
29.05.2019 2 z 5

Co k této knize napsat. Byla to daší kniha do výzvy. Četlo se to dobře, občas jsem se zasmála, ale to bylo asi vše...

vladkamudrova
29.05.2019 2 z 5

Co na to říct ? Vypnout IQ a konzumovat, pak to půjde.

muchomurka
28.05.2019 3 z 5

Od knížky jsem nic nečekala, ale zároveň i čekala. Nevím co jsem čekala, ale jsem na jednu stranu zklamaná, na druhou se mi příběh líbil. Bylo to veselé, místy smutné, místy k zamyšlení (hodně bychom měli přemýšlet o plýtvání). Líbil se mi Šalom, jak jednu věc dokázal říct x způsoby a i Karl byl fajn. Jediné co mě rozčilovalo, byly poznámky pro Elsii - co od požaduje editorka. Fajn oddychovka, nenadchne, neurazí.

Loxias
27.05.2019 2 z 5

Pohadka pro dospele, to asi mluvi za vse. Spousta veci ztracena v prekaldu, ktery umensuje, uz tak ne moc velky dojem. Pokud mate moznost sahnete po originalu. Jinak mi prijde ze Duchovny sam nevedel co chce aby z knihy nakonec vyslo. Chvilku bajka, chvilku agitka, chvilku prvoplanove popkulturni vtipy. Nerikam, ze me tam nic nepobavilo, ale jako celek to proste nejak nefunguje.

Gabri-88
25.05.2019 4 z 5

Veganska pohadka! V ramci sebereflexe, o kterou autor urcite u ctenare usiluje. Jsem si s knihou sedla do sedacky z hoveziny a v prubehu cteni jsem si odskocila dat kafe s mlikem, k obedu veprovou klobasku a pak jsem si sla na balkon zapalit camelku. Product placement byl tedy povedeny :-)

...Letusky si nas nijak zvlast nevsimaly, protoze v letadle se vsichni chovali jako zvirata. Nijak jsme nevycnivali...

Tomu verim! Lidi jsou vazne nechutny, taky je mi z toho obcas blivno. V prubehu jsem byla ochotna dat Davidove knizce 3 hvezdicky, jenze prekvapivy zvrat v zemi posvatnych krav me dostal a tak jsem se rozhodla jednu jeste pridat. A ty ilustrace! Buuuu!

pige
21.05.2019 5 z 5

Ze začátku mi vadily popisné pasáže hl. postavy, tedy krávy, ale vtipné poznámky a jemná sebeironie vše vynahradila a knížku jsem nakonec přečetla jedním dechem.

Ze všeho nejvíc oceňuji odkazy na jiná (více či méně) umělecká díla - řecké báje a pověsti vedle současné animované americké tvorby apod.

Za zmínku jistě stojí i překlad, protože jen díky skvělé práci překladatele kniha neztratila vtip a jazykové hříčky.

A ne, není to prostoduchá knížka. Pozorného čtenáře navede na velice významné a zásadní otázky, které hýbou společnosti.

DadulaZ
18.05.2019 2 z 5

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Je to taková nenáročná pohádka pro dospělé. Kniha neurazí, ale ani nenatchne.

Ishir
13.05.2019 5 z 5

Netradiční ale skvělé pocteni.

rozvera
06.05.2019 4 z 5

Dobře napsaná pohádka, alegorie, nepostrádá vtip i satiru a lidské pokolení z toho nevychází bez ztráty kytičky. Vystihující je závěr knihy: "Vy, já, zvířata u vašich nohou, zvířata na vašich talířích, osoba vedle vás- Všichni jsme stejní. Všichni jsme posvátné krávy,"

doktorking
25.04.2019 5 z 5

Genialni herec,zpevak,vyborny scenarista a ted i spisovatel.David Duchovny.Tohohle cloveka zboznuji ale od jeho spisovatelskeho debutu,,jednohubky’’sem vubec nic necekal.A prave proto me jeho pohadka pro dospele vyborne sedla.Neni to narocne cteni ale to pan Duchovny ani nechtel.Dilo vyborne zabavi cernym humorem nebo pohledem na dnestni svet plny nabozenstvi a etnickych problemu,vztahu lidi s lidmi a nebo se zviraty a to vse samozrejme velmi odlehcene ale o to vic to cloveka prave bavi cist.Je jasny ze mozna ne kazdy pochopi co timhle dilem chtel pan Duchovny rict ale vyborne pobavil a jako debut rozhodne nenudi.Serial Californation miluji,Akta X uz sou kultovni ty zna clovek nazpamet,Duchovnyho blues ala Bob Dylan me taky dost bavi a sem rad ze si ted muzu pridat i jeho spisovatelsky debut a urcite rad si od nej jeste prectu dalsi veci.

Vesina
24.04.2019 3 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy.... je to taková “pohádka”, dost nenáročná. Nic jsem od toho nečekala....

iveta3689
06.04.2019 4 z 5

Je to opravdu pohádka. Nenáročné čtení plné absurdních zápletek. Nesmí se čekat žádná převratná literatura a pak je to zábavná kniha.

Marci18
31.03.2019 5 z 5

Krásně napsáno :)

gleti
12.03.2019 5 z 5

Výborně jsem se bavila. Elsie je jedna z nejlepších literárních postav. Nenechá se ovlivnit nepřízní osudu a hledá cesty, jak reálné, tak filozofické. A daří se jí.

munka
08.03.2019 2 z 5

Knihu som si vybrala do čitateľskej výzvy, ale znovu ju nemusím.

Phorbo
06.03.2019 4 z 5

Asi se mi ještě nestalo, že bych knihu zhltnul najednou a tak rychle. Pět hodin čistého času... i když taky normálně nečtu takový krátký knížečky, že...
Elsie je normální ukecaná kráva. Pak se jednou přichomejtne k televizi a dozví se, co se stalo s její mámou. Začátek je zmatečný, rozvleký, ale potom to dohání jakžtakž forma psaní a kniha rychle utíká. Je to ulítlá kniha, teda spíš povídka. Kniha má sice stoosmdesát stránek, ale textu čistého je tak na osmdesát.
Velmi příjemné postavy Karla a Šaloma...teda Jerryho.