Krátký proces

Krátký proces https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437842/bmid_kratky-proces-CXN-437842.jpg 4 57 19

Makléřka Bo série

< 3. díl

Když vylézají kostlivci ze skříní, většinou se vyvrbí i další události, které čekaly jen na to, až začnou chrastit kosti. Pak nadejde ten správný okamžik, který vaše charaktery buď rozdrtí, nebo je odhalí. Bo je úspěšnou realitní makléřkou, ovšem dříve byla jako jediná žena v tajné skupině ministerstva vnitra, určené pro zvláštní operace. Do této speciální jednotky byly záměrně vybrány děti z dětských domovů. Bo díky své zrakové anomálii vidí za šera podobně jako kočky, což ji předurčilo k dráze jedinečné odstřelovačky. Svérázná a sympatická Bo se právě vrací ze své poslední tajné mise. Těší se na rodinu a novou lásku, kterou konečně nedávno nalezla. Návrat domů je ale méně šťastný, než čekala. Navíc se zdá, že její realitní firma začíná někomu vysoce postavenému hodně vadit. A to je pouze začátek všech varování, nástrah a překotných událostí, do kterých je Bo proti své vůli vtažena a jimž musí začít čelit. A do toho všeho se po mnoha letech setká se svým „kostlivcem ze skříně“ z dob, kdy byla v dětském domově – trýznitelem "taťkou", na kterého má jen ty nejhorší vzpomínky… Kniha je zakončením příběhů realitní makléřky Bo, jejíž předchozí životní zvraty jsou zachyceny ve strhujících románech Vila na Sadové a Anděl smrti.... celý text

HH77
12.04.2024 4 z 5

I tento díl je dosti napínavý . Teď už možná až moc prekombinovany a zbytečně dlouhý. Musím teď sáhnout po něčem jiném, už toho bylo na mne moc a nemohla jsem se dočkat konce

konformita
15.02.2024 5 z 5

Miluju Bo a Říďa je macho. Akorát jsem trilogii začala číst od konce. No co už.

alibaba72
03.10.2023 5 z 5

Skvělé čtení :-) nebudou nějaké další díly?

salexice
06.02.2023 4 z 5

na závěr? (jen to ne :-))) trilogie jsem se těšila jako malá, protože Bo s Říďou jsou mými oblíbenci a vůbec nevadí, že Bo je nejučúranější babička české literatury. Kniha opět hýří sarkasmem, ironií, humorem, rázovitým dialektem a ostravskými reáliemi. Oba hlavní aktéři kromě pracovního života mají konečně i štěstí v soukromí, takže bláznivá rodina Bo je zase o něco větší a bláznivější. Za mě opět prima počtení.

Ticiana
08.11.2021 3 z 5

No, ze Kratky proces... pro mne teda neuveritelne dlouhy proces k precteni tehle knihy. Zemotane az prilis, jedine, co mne bavilo byl lygr, ktery jsem doufala, ze dopadne jinak. Kniha nebyla spatna, jen se mi dobre necetla.

SilvieSisinka
31.10.2021 3 z 5

Mě to moc nedostalo.Davam za tři.

tonysojka
04.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Jakože se mi to dost libilo. Poněvač tam jezdili a furt něco řešili po Ostravě, Orlové, Petřvaldu, Karvine a dokonce Petrovicach, kaj bydlim, takže cosik s tych mist jakože znam.
A bylo to napinave, a aji dost srandovni. A jak tam vyslychali teho "tychuja"a" kňourače", tak to bylo jak z teho Tarantina. A aji jine pasaže.
No fajne to bylo. I se zminili o vraždě petrovickeho faráře po válce, to jsem čuměl. Akorát ho ve skutečnosti zabili jinak.
Fajně jsem si počital a pobavil.

Závěrečné ohodnocení celé trilogie dávám za čtyři, některé pasáže opravdu moc popisné. Na druhé straně zákulisí regionální politiky a popis Ostravsko - Karvinských "cigslumů" věrohodný.
Chtělo by to míň stran a víc vyváženosti.
Ale jinak "fajne"

vysypanel
07.05.2021 4 z 5

Tato kniha se mi líbila, stejně jako předchozí díly. Čte se to dobře, některé pasáže se mohou zdát přehnané, ale tak to má v thrilleru být... Ostravské reálie jsou pro nás rodáky výhodou. Perfektní jsou knižní jména - např. Stíněný je parádní transformace jména Světlík :-) Doporučuji k přečtení

evajs.evajsek
10.04.2021 5 z 5

Závěrečný díl trilogie se mi líbil. Svižné čtení, čitelný rukopis autora, dobré hlášky.
Lehčí čtení, ideál na dovolenou nebo na odreagování.

ještěrka38
19.02.2021 3 z 5

Absolutní zklamání, chaos, chvilkama nuda, přehnané až neuvěřitelné akce. Tohle se už nepovedlo..

martinidd
19.12.2020 5 z 5

Stejně dobré jako Anděl smrti, tady navíc malé zpestření v podobě lidožravého tygříka.

PetaZ
01.12.2020 4 z 5

Místy utahané, ale hlášky u kterých jsem zasmála celou knihu vyzdvihly vysoko.. Snad někdy bude další kniha s Bo a ostatními

simona g.
21.09.2020 5 z 5

Líbila se mi. Navíc je hodně "po našimu", a to i v mluvě, i v popisované nátuře dotčených jedinců, což byla místy fakt pudeu. Rozhodně doporučuji!

ave55
26.08.2020 4 z 5

Tak se mi zdá, že tady už se míchá zbytečně moc jablek s hruškami. Nadává se pořád a hlavně na všechno. Místy nejen neuvěřitelné, ale hlavně naivní až stupidní. Ale aspoň že tam ta sranda je, "ostravakum to ma furt co řict".

Dela111
26.07.2020 5 z 5

Přesně takto si představuji ideální odpočinkovou četbu, u které se pobavím a odreaguji. Pane Skláři, děkuji :-).

Většina knižních sérií má co do kvality sestupnou tendenci, ale tady je to naopak. První díl byl výborný, druhý vynikající, ten jsem si přímo vychutnávala ;-) a je až k neuvěření, že tento může být ještě lepší, ale je to tak.
Bo a Říďa jsou opět vtaženi do víru událostí, o které sice nestáli, ale znovu jim pořádně "zpestří" život. Děj je bohatý, je to šílená jízda, která nenechá čtenáře vydechnout. Nejen hlavní postavy, ale i ty vedlejší, jsou úžasné a všichni jsou tak dobře vykreslení, že pro čtenáře jsou jako živí. Zasmála jsem se při spoustě vtipných hlášek a skvostný ostravský dialekt byl opět bonus navíc.

Kdyby se náhodou autor rozhodl připsat ještě aspoň jeden díl, vůbec bych se nezlobila ;-). Jinak už se těším až si tak za rok vychutnám celou sérii znovu :-).
Doporučuji a dávám 10 hvězdiček z 5 ;-) :-).

astroweb
12.07.2020 5 z 5

Kromě Morgelandu všechny tři části byly skvělé čtení, Krátký proces třetí a nejlepší.

Lina
08.07.2020 5 z 5

Dokonalá jízda,opět!

Deniska147
30.06.2020 5 z 5

Opět autorův skvělý počin. Za mě snad nejlepší z celé trilogie s Bo. Při posledních stránkách mě za víčky pálily slzy. Ale bylo to opravdu vydařené zakončení celé série, plné skvělých glosů a hlášek!

vineka
13.06.2020 5 z 5

Luxusní počtení, které jsem záměrně natáhla na 4 dny, abych si tento skvost dávkovala postupně.

Richard Sklář
česká, 1968