Krátký návod, jak udělat psa šťastným

Kniha Krátký návod, jak udělat psa šťastným je jak inspirativní, tak praktická. Průvodce čerpá z tisíců výcvikových setkání po celém světě, které jsou představené do 98 základních lekcí. Společně pomohou každému majiteli používat klíčová hlediska Cesarovy proslavené filozofie, aby vytvořil svému psu co nejvíce naplněný život. Cesa bádá v životně důležitých tématech, která vedou kromě základní poslušnosti k pochopení srdce a mysli našich milovaných mazlíčků. Prozkoumává: základy psychologie psů, instinktivní chování, vytvoření vyrovnanosti a hranic, řešení běžných problémů s chováním, výběr správného psa pro vaši rodinu, pomoc psovi přizpůsobit se změnám v životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281327/kratky-navod-jak-udelat-psa-stastny-hhC-281327.jpg 4.145

Cesar´s Way (2013)

Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, TIMY partners

petule3389

Kniha se mi moc nelíbila, nevím jestli to je stylem, jakým je napsaná nebo osobou autora, ale určitě se neztotožním s tím, co se v ní píše. Pro pejskaře jsou lepší knížky.

Modrasek15

Kniha je poučná v rámci určitých mezích. Dost často se pak názory opakují.

zuzca.h

Ke knize jsem se dostala náhodou v knihovně a rozhodla jsem se jí přečíst. A po přečtení musím říc, že jsme našeho psa vychovali dobře, pár chyb má (upřímě kdo né že), ale myslím, že by přes Cesara prošel :). Co se mi na knize líbilo byly reálné příběhy a to , že kniha nabádá lidi, aby si uvědomili, že pes (potažmo žádné zvíře) není ani nikdy nebude člověk a podle toho se k němu chovali, že pes potřebuje být součástí smečky a ne někde uvázanej na řetězu a že potřebuje právě tu jistotu smečky a silného vůdce. A to že jeho pán bude silný vůdce nikdy nedosáhne bitím či jinými tělesnými tresty:(.

rabor
26.02.2017

To že Cesar Millan rozumí psúm je stejně jasné jako jeho přehnaně vybělené zuby. Se svým psem nemám problém, knihu jsem koupil převážně pro svého bratra, který se stará o velmi energického mopse. Zda bude mít kniha nějaký přínos teprve uvidím, mám ale určité pochybnosti. Přeci jenom je to kniha o výchově psa a považovat mopse za psa je stejné, jako považovat velorex za automobil.

Peleus
26.10.2016

Během čtení jsem si vzpomněl, že existuje i jeden díl z C. Millanova pořadu o psech, který věnoval právě výchově štěňat. Stál by za vyhledání, neboť vhodně doplňuje knihu, která leckdy čerpá z tohoto období, např. hledání Juniora, výchova štěňat různých ras, potencovaní, či naopak potlačování některých jejich vlastností.

Ke knize samotné musím dodat, že je velmi "Millanovská", tj. hodně "ts!" a disciplíny, aby se zformoval poddajný, submisivní pes, který necupuje oblečení a neštve sousedy štěkáním, pokud má zůstat sám doma. Je ovšem na diskusi, kolik "ts!" je pro psa vhodné, aby se naopak nepotlačil jeho charakter a nešlo o obdobu terapie z Mechanického pomeranče. Taktéž souhlasím s komentářem níže, autor skutečně dokáže v různých obměnách probírat stále stejné principy, jen pokaždé trochu jinak. Možná lehce překvapí velmi osobní závěr, jenž nemá se psy příliš společného a čerpá naopak z komplikované kapitoly autorova osobního života.

Jako doplněk ke "kynologické" literatuře, rozhodně volba, které nebudete litovat, avšak vzato kolem a kolem, nepřináší kniha žádný zásadní nový pohled, "jen" organicky doplňuje pořad Znalec psí duše.

tess.for
29.01.2016

Každý, kdo má problém s výcvikem psa, by si měl tuto knihu přečíst. Autor dává zajímavý pohled na psychologii psa a jeho výcvikové metody skutečně fungují.

Liana
17.09.2014

Obdivujem ako sa da pisat dokola o tom istom na cca 200 stranach. Ako niektore zasady z tej knihy praktizujem a platia, ale cakala som od tej knihy viac praktickych rad.

lusila
10.09.2014

Skvelá kniha. Nie je to len o psoch, ale aj o životnom príbehu autora.

Hellou
11.02.2014

se vším úplně nesouhlasím, ale pár dobrých tam bylo :)

psi psi - výchova a výcvik

Cesar Millan

Cesar Millan