Krásy naší země

Krásy naší země https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288345/bmid_krasy-nasi-zeme-pol-288345.jpg 4 4 2

Naše země leží v srdci Evropy, to každý ví. Ale naše země má také spoustu zajímavostí, které Čechům možná připadnou normální, ale přitom jsou to světové unikáty. Některé z těchto podivuhodností přináší tato kniha, například: skalní města, jeskyně, prameny evropských řek, spoustu architektonických skvostů od středověku po současnost, technické památky, lázně, korunovační klenoty, židovské památky, skanzeny.... celý text

Iki1
02.03.2023 3 z 5

V knize jsem si oživil místa v naší vlasti, které jsem v předchozích letech navštěvoval, vytipoval si několik míst, které bych rád navštívil. Pro člověka, který naši vlast procestoval, není tematické řazení míst až tak velkým problémem. Problémem je, že musí spolupracovat s počítačem, či nejméně s mapou a hledat, kdeže se ta krása nachází. Prostě alespoň načrtnutá mapka s vyznačenými místy (v lepším případě očíslovanými) prostě podstatně chybí. Popisky jsou zpracované prakticky bez autorovy invence (podobné popisky určitě vyplivne i google. Vyvažují to autorovy hodně zdařilé fotografie.

lenkaabooks
12.08.2018 3 z 5

Výběr opravdu krásných míst naší země, provázený spoustou úžasných fotografií. Na inspiraci kam na výlet, jako dělané. Mám jedno velké ALE. Kniha je řazena do oddílů - jeskyně, zámky, města, mosty, kostely, atd. Pro neznalé je ovšem třeba mít při ruce mapu, aby zjistil kde se dané místo vůbec nachází. Ano, ti co mají naši republiku v malíku, asi žádný problém. Stačila by jen taková ta jednoduchá mapička s bodem umístění památky. Nebo řazení podle krajů. Takhle jsem opravdu občas tápala a tím mně kniha zklamala.