Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1019 306

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

martinkaLLL
29.08.2018 4 z 5

Čtivá, ale smutná. Tato autorka jiné než čtivé knížky neumí, na její knihy je spolehnutí.

amanek
26.08.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Mě se moc líbila.

Enehy
20.08.2018 4 z 5

Takové pěkné letní čtení na dovolenou, žádný vzletný jazyk, hluboké myšlenky. Ale sama sebe i Vás se ptám: Jak to ta paní dělá, že mě každou svojí knihou rozbrečí? :-D

Katana83
16.08.2018 4 z 5

Zacatek slabsi,ale dale moc pekne.

hanka616
14.08.2018 4 z 5

Do této knihy jsem se musela začíst, začátek byl pro mě poměrně nudný, nicméně po pár stánkách jsem se nemohla odtrhnout a přečetla ji rychle. Konec byl na mě až moc sladký. Asi jako bych si dala karamel s cukrovou vatou :-)

Ilona
06.08.2018 5 z 5

Až otočíte poslední stránku, až zamáčknete poslední slzičku, budete snad chtít i dalších pár stránek..

princesse
06.08.2018 4 z 5

Velmi čtivá kniha, od Jojo se ostatně snad ani nic jiného čekat nedá. Zatím mě nezklamala žádná z jejích knih. Souhlasím s cori, že konec až moc happy. Rozhodně víc jak červená knihovna. Ale jinak se kniha velmi dobře četla a příběh byl úžasný. Určitě doporučuji přečtení. Nyní mě čeká Zakázané ovoce, takže se již moc těším.

cori
03.08.2018 3 z 5

Zaujala mě víc postava Sáry, než řešení manželské krize Nataši. Sářina cesta a odhodlaní mě dojaly. Spoiler: Konec je až moc happy.

DasaN
02.08.2018 4 z 5

Ačkoliv s tématikou jezdectví moc seznámena nejsem, tak na mě kniha zaujala a uměla strhnout, navíc je zde velmi dobře zachycen vztah Sarah a koně Booa. Celkově působí příběh tak melancholicky, což je podtržené často popisovaným deštivým počasím, jen co bych v této vytkla, je to že některé pasáže jsou moc zdlouhavé.

Viky007
01.08.2018 5 z 5

Krasojezdkyně byla krásná. Trošku se odlišuje tím, že není přehnaně romantická, ale zaměřuje se spíš na čtrnáctiletou Sarah, která ztratila pevnou půdu pod nohama. Nechápu, jak to Jojo dokázala takhle dokonale propojit - všechny postavy, události,... tak, aby to sedělo. Opravdu jsem si to užívala.

Barbara182
29.07.2018 5 z 5

Úžasná kniha, četla se mi jedním dechem, kdy jsem prostě musela vědět, jak to bude dál, přičemž svůj díl na tom má určitě i fakt, že jsem sama dřív jezdila na koni :-) Nechybí emoce, složité mezilidské vztahy a plastické postavy, za mě rozhodně pět hvězdiček. A musím říct, že po předchozích dvou knihách - Stříbrná zátoka a Poslední dopis od tvé lásky -, které jsem četla po bravurní Než jsem tě poznala, to bylo opět příjemné a potěšující překvapení, užuž jsem se chystala Jojo Moyesovou odepsat a další její knihy nečíst, ale po Krasojezdkyni jsem ráda, že jsem to neudělala a určitě jí dám ještě šanci :-)

1Terisek1
28.07.2018 3 z 5

Žánrově odpovídá předcházejícím knihám, autorku mám ráda a proto jsem ji přečetla, ale ostatní se mi asi líbily více a připadaly mi i více poutavější a čtivější. Jsem zvědavá na další z knih od autorky (Zakázané ovoce).

koala
26.07.2018 5 z 5

Doporučuji ... pro mě jedna z nejlepších knih autorky i když je celkově dost smutná.

whiolet
23.07.2018 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila a jsem zklamaná. Krasojezdkyně je asi nejslabší kniha od této autorky.

Ťapulka
19.07.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a moc se mi líbila. Tématika puberťačky, která je ctižádostivá, silná a přitom moc citlivá a lidí, kteří žijí zajímavé životy se mi moc líbila. Možná byl místy děj trošku zdlouhavý, ale přesto mě bavil a přinášel zajímavý vývoj příběhu. Zároveň jsem se dozvěděla i pár zajímavých informací ze světa koní.

Silwinka87
15.07.2018 2 z 5

Knížka mě vůbec nezaujala,takže ji pro zatím odkládám,ale určitě jí dám ještě šanci někdy později..A třeba bude více hvězdiček..

Toňula
12.07.2018 4 z 5

Další ze zajímavých knih oblíbené autorky, téma mi sice bylo trochu cizí, o koních moc nevím, ale příběh čtivý.

hapac
07.07.2018 4 z 5

Zkrátka Jojo... opět pěkné čtení, ač nejsem milovník koní.

olejnice
05.07.2018 2 z 5

Pro me moc terminologie z jezdectvi -ktere jsem nerozumnela. Zatim nejslabsi kniha od teto spisovatelky...

martinka07
03.07.2018 4 z 5

Další kniha od Jojo. Příběh byl na můj vkus sice místy zdlouhavý, ale zároveň milý, romantický a dojemný. Tak jak to Jojo umí. Jako milovnice koní jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít. Při čtení jsem si představovala tu vznešenost a ladnost, se kterou koně jednotlivé prvky předvádějí. Umět to, co umí Sarah, byla bych šťastná.