Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1019 306

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

MarceD.
včera 5 z 5

Krásné čtení, kde jsem fandila snad všem hlavním postavám. Poutavý příběh, dobře napsaný...

BáraLind.
31.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Opět krásně oddechové čtení, i když příběh dědečka a jeho ženy mi přišel lehce odbytý, čekala jsem větší návrat do minulosti, ale na celkovém vyznění to nic moc nezměnilo. Happy end se konal.

martina8835
20.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha, příběh se mi líbil od začátku do konce. Pohltil mě a nemohla jsem se odtrhnout.

Hana62
13.02.2024 3 z 5

Zajímavé téma, našla jsem si vystoupení na yutube... nádhera.
Pro mě příliš sladký konec, některé věci neuvěřitelné. Ale to asi patří ke stylu románů pro ženy.

Dietwithstyle
28.12.2023 3 z 5

Téma knihy je fajn, ale taky jsem měla trochu problém se příběhem prokousat, hlavně první třetina se dost vlekla. Autorka umí i lépe. Přesto to byla fajn oddychovka.

Lovehorses365
13.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Odebírám dvě hvězdičky za příliš nudný začátek.
Potom jak se Sarah vydá do Francie mě to teprve začalo bavit.
Jinak ty přísloví atd. u každé kapitoly...
Úžasné.....
Opravdu!

kathla
22.11.2023 3 z 5

Spíš slabší kus od této autorky, neb se mi téměř nestává, abych knihu odložila i na vícero dní, což se mi u této dělo. Námět zajímavý, ale něco tomu chybělo. Druhá půlka už svižnější, ale nic až tak překvapivého se v ní neudálo, co by se nedalo předem odhadnout. PS: Věty ve francouzštině naprosto nadbytečné...

jajcak
05.11.2023 4 z 5

Poměrně dlouho jsem se knihou prokousávala, jednou jsem od ní i odešla, po čase jsem ji dorazila. První část se pomalu odvíjí, místy je až rozvleklá, závěr už má rychlý spád. Je to smutný příběh o těžkostech v životě sirotka a lásce ke zvířatům.

Cher
22.10.2023 4 z 5

Krásný příběh o nekonečné lásce ke zvířeti. Některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé, ale konec byl dojemný.

mia.com
13.10.2023 4 z 5

(SPOILER) No to byl ale krasny dojak. Porad jsem mela na krajicku, jak to bylo dojemne a smutne. Kez by i ty realne pribehy dopadly vsechny dobre. Autorcina inspirace mi vyrazila dech.

Nicmene moc nechapu ten anglicky socialni system. Kdyz duchodce skonci v nemocnici, kam jde jeho duchod? To se zadny socialni pracovnik jako nestara, co vsechno musi platit? To mi nejak nejde do hlavy. Pokud se v tom nekdo vyznate, budu rada, kdyz mi to vysvetlite, dekuji.

Lucif
07.09.2023 3 z 5

Zajímavý příběh o dospívající dívce a koni. Miluji koně. Myslím, že by něco podobného mělo být v povinné četbě, aby si lidi uvědomili, jak je důležitá komunikace rodiče s dětmi, vzájemná důvěra. Autorka nahlédla do různých "světů" (bohatí, chudí). Je tam mnoho různých úseků, nad kterými by se člověk měl zamyslet, přesto je to celkem oddechovka. Knihu věnuji jedné chytré a citlivé dospívající dívce, protože tuším, že tam najde, co potřebuje. Ale klidně bych ji doporučila i dospělákům. Znovu si ji číst nebudu, ale četla se celkem dobře.

Tereza0107
08.08.2023 4 z 5

Krasojezdkyně se mi asi nelíbila tolik, jako autorky předchozí knížky. První půlka se mi vyloženě táhla, asi proto jsem ji četla tak dlouho a za to také ta jedna hvězdička dolů. Druhá půlka knížky to naštěstí vylepšila. Přibylo něco málo děje a to už se knížka dočetla skoro sama.
Ani postavy si mě tentokrát moc nepřitáhly, Sarah mě místy svými reakcemi až vytáčela a ještě navíc jsem se pořád bála, aby se hlavně něco nestalo tomu koni.

⭐️"Myslím, že kdo se stane jezdcem, tomu narostou křídla."

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Moc hezký, chvílema dojemný příběh. Autorka opět nezklamala.

jasminecka
26.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Rozeznávám podobná témata, jako v knize Než jsem tě poznala:
- člověk bezmocně upoutaný na lůžko a meditace nad tím, jaký má takový život smysl;
- postava, která kvůli nějakému zranění před světem uzavřela své nitro - tedy v tomto případě asi pět takových postav;
- Francie jako země zaslíbená...
Přidejme ještě malé kázání o tom, jak dětem škodí rozhádaní partneři a rozpad rodiny a máme hotovo. Je to pro mě další z knih, které mě nutí přemýšlet, jak moc by autor měl do beletrie vkládat sebe. Neříkám, že by se měl do něčeho nutit, psát o tématech, které ho nezajímají, ... ale asi mi prostě (obecně poslední dobou) chybí důvěra ve čtenáře. Důvěra, že když budu číst o dívce ze sociálně slabého prostředí, uvidím obraz rozpadlých rodin (bez ohledu na status), autor naznačí, že napnout síly do nějaké smysluplné aktivity (např. jezdectví) může pomoct... tak prostě už není třeba, aby do úst postav vkládal další moudra. Pokud je kniha dobrá.
Tahle kniha NEBYLA špatná. Bavilo mě sepětí s jezdectvím, vztahy i happyend. Ale ta moudra mi prostě připadají do knihy vkládaná na sílu. A když vidím, jak se témata opakují, nějak mě přechází chuť začíst se do dalších dvou knih od stejné autorky, které na mě ještě doma čekají.

Georgine
13.02.2023 3 z 5

Asi jako u předešlého titulu této autorky. Začátek zdlouhavý, trvalo než jsem se začetla,ale pak vcelku oddechové čtení.

MonikaV
12.02.2023 3 z 5

Milé čtení

Evkaha
23.01.2023 4 z 5

Pěkný příběh. Celou dobu držíte palce aby to co nejlíp dopadlo na všech frontách. Škoda jen že né všichni ve skutečném životě mají takové možnosti.

princeznaaura
20.01.2023 1 z 5

Nezaujalo

77yasmin
03.01.2023 5 z 5

Přemýšlím, co ještě víc k této knize napsat, ale myslím, že to za mě Jojo už bravurně udělala sama. Nádherný příběh napsaný její rukou co víc si přát :⁠-⁠) za mě jen děkuji

Simmminek
12.11.2022 5 z 5

Krásná kniha. Opět nádherný čtenářský zážitek. Zase mě Jojo nezklamala. Skvělá autorka, která během jedné knihy ve mě dokáže vyvolat neskutečné množství emocí. Divím se, že jsem po knize nesáhla dřív. Citáty o koních u každé kapitoly jen podtrhují tu nádheru. Pro každou ženu, která miluje koně, je kniha jako stvořená. Krásné věnování knihy. Kniha má jen jedno mínus a to, že budete smutní, že jste ji už dočetli.