Krásný holky

Krásný holky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267417/bmid_krasny-holky-267417.jpg 4 265 73

Před více než dvaceti lety beze stopy zmizela Claiřina a Lydiina dospívající sestra Julia. Pár let poté se obě ženy odcizily a od té doby spolu nepromluvily. Z Claire se stala oslnivá manželka atlantského milionáře. Lydia, svobodná matka, žije s bývalým vězněm a jen tak tak vydělává na živobytí. Ani jedna z nich se však dosud nevzpamatovala z kruté ztráty, která jim zlomila srdce. Tato zničující rána se opět otevírá, když dojde k vraždě Claiřina manžela. Zmizení dospívající dívky a vražda muže ve středních letech, které dělí skoro čtvrt století. Co by je mohlo spojovat? Obě sestry opatrně uzavřou příměří a začínají pátrat v minulosti, aby zjistily pravdu. Odhalují přitom tajemství, která před dávnými lety zničila jejich rodinu… a nacházejí možnost vykoupení a odplaty tam, kde by je nejméně očekávaly. „Karin Slaughter má nepřekonatelný cit pro detail a pravdivé vyjádření skutečnosti… Ráda si koupím každou její knihu.“ – Gillian Flynn „Neohrožená spisovatelka. Jedna z nejsmělejších autorek thrillerů v dnešní době.“ – Tess Gerritsen „Její postavy, zápletka a rytmus vyprávění nemají mezi autory thrillerů konkurenci.“ – Michael Connelly... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , HarperCollins Polska

Pretty Girls , 2015

Agatha84
06.10.2017 2 z 5

Zpočátku to vypadalo nadějně,ale zhruba od poloviny začal být děj stále více nepravděpodobným,až se ke svému závěru změnil na velmi brutální pohádku.
Tohle prostě nevyšlo!

simini
16.08.2017 1 z 5

knihu som este nedocitala, ale musim povedat, ze s nou velmi bojujem a neviem sa nou prekusat. Tak som zvedava na ten zaver.

Věro
05.08.2017 4 z 5

Dobré, ale na mě moc brutální.

BriseGabby
31.07.2017 5 z 5

Jedna z knih, ktore neviete pustit z ruk. Plna zvratov a napätia..velmi dobre sa citala.

Gabu
16.07.2017

Za mě pět hvězdiček...už nějakou dobu se mi nestalo, aby mě kniha takhle vtáhla, nutila mě číst dál a dál a občas jí zaklapnout, když už toho na mě bylo moc a potřebovala jsem to rozdýchat a chvilku myslet na něco jiného. Autorku jsem neznala, ale ted rozhodně sáhnu po jejích dalších knihách.

NikaMirka
09.03.2017 3 z 5

Dávám tři hvězdičky...První: za super humus, který spisovatelka dokázala zpracovat. Mě z určitých pasáží a představ bylo místy opravdu hodně horko a občas se mi i navalilo, fakt nechápu, jak autor může s takovýma představami žít (není to důkaz, že je trochu narušený takový člověk?) Druhá hvězda: za téma, bohužel věřím, že se taková zvěrstva dějí, právě teď, za další sekundu, nebo minutu se ztratí další holka, a třetí hvězda: za konec. Dvě hvězdy ale musely dolů, některé pasáže opravdu byly zbytečné, poslední třetina knihy bych řekla už nebyla tak záživná, ale spíš vleklá a pouze do počtu stránek.

macer1991
26.11.2016 4 z 5

Autorku mam rada . Pribeh bol napinavy , kompletna pointa bola velmi drsná . Avšak niektore pasaže boli slabo spracovane a niektore zas velmi rozťahané.

alzbeta4340
10.10.2016 3 z 5

Krásným holkám se nedá upřít čtivost a napětí, ale na mě to bylo docela drsné. Nebylo to pro mě úplně příjemné čtení.

ina77
29.09.2016 4 z 5

No docela dost drsné,nevím co víc napsat.

DAD55
22.08.2016 4 z 5

Napínavý příběh, který se dobře a rychle čte. Zápletka byla sice dost nereálná, ale děj byl napínavý. Autorka vystihla emoce, které člověkem cloumají, když "prozře".

Peace
11.07.2016 3 z 5

"Optimismus je jako skleněný střep v srdci."

Kniha nebyla špatná, ale na můj vkus rozvleklá a prostě mi nesedla.
Snad příště v lepším rozpoložení, Karin Slaughter ;o)

Hella
08.06.2016 3 z 5

Konečně je zpátky - po několika pro mě výrazně slabších předchozích příbězích - "stará dobrá" Slaughter.

bookcase
01.06.2016 5 z 5

Hodně čtivé, napínavé. Dopisy otce mrtvé dceři se prolínaly se současností a já jsem byla vždycky napnutá, jak to bude pokračovat.

p.svatka
27.05.2016 5 z 5

Byla jsem zklamaná, že se nesetkám se Sárou. Ale musím uznat, že super. Četlo se to od začátku do konce strašně rychle. Chtěla jsem si ušetřit stránky. Dopisy otce jedné z dcer byly emotivní, stále jsem doufala, že z Paula bude dobrý člověk. Skvěle napsané. Už čekám na další knihu od Karin.

Aaron Lewis
24.05.2016 3 z 5

Za mě teda nic moc a to ještě nekomentuji nálepku "psychologický." Nezaujala mě zápletka, postavy, styl vyprávění... bylo to jako sen, takové nereálné a nijaké. Po přečtení zaklapnu knihu a skoro nic konkrétního si nevybavím.

Patapuf
15.05.2016 4 z 5

Opět něco jiného a opět to bylo dobré... myslím, že až tak syrové to nebylo... a i když byla dobře napsaná, tak se mi pořád nedařilo se do děje ponořit.... možná sem konzerva a chybí mi Sára.... Město policajtů bylo lepší...

zdehan
09.05.2016 5 z 5

Kniha se mě líbila i když místama byla dost drsná ale pěkně napínavá nutí vás to číst pořád dál.

Madovka
27.04.2016 3 z 5

Klasická dobrá oddechovka, závěr možná překombinovaný.

cedos
19.04.2016 5 z 5

Pro mě úžasná kniha, a po Městě policajtů opět "pecka". Surový nebo spíš příliš syrový příběh proložený velmi citově napsanými dopisy otce jedné z dcer a úžasně emotivní závěr, ze kterého je cítit mistrně popsaná rodičovská láska, která motivuje k zamyšlení nad vlastní rodinou. Pro někoho možná příliš drastické, ale každý najde, co chce najít. Knihu jsem přečetla jedním dechem a před spisovatelským umem paní Slaughter smekám.

IvanaB
07.03.2016 2 z 5

Dobré, ale myslím, že zbytečně surové a překombinované.