Krásné zlo

Krásné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42503/bmid_krasne-zlo-Nmz-42503.jpg 4 313 77

Katherine je sedmnáct let, chodí na střední školu v Sydney a usilovně se snaží nevyčnívat. Nikoho nesmí ani napadnout, že si kdysi říkala Katie, měla spousty kamarádek, skvělého kluka a mladší sestru Rachel, nadanou klavíristku. Jenže ta je mrtvá – znásilnili ji a zavraždili. Katherine se zdá, že zapomenout na tuhle noční můru se jí snad nikdy nepodaří. Jenže pak se objeví Alice – krásná, bohatá, sebevědomá, sršící životem. A Katherine si vybere za kamarádku. Půjčují si šaty, svěřují nejtajnější myšlenky, stanou se nerozlučnými. Dokud se pod slupkou báječné přítelkyně nezačne objevovat jiná Alice, zlá, krutá a nevypočitatelná. Za jejím zájmem o Katherine je něco víc, a souvisí to se zavražděnou Rachel. Některá přátelství mohou být smrtelná…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Beautiful Malice , 2010

Desire_Lydon
23.06.2013 5 z 5

Skvělá kniha :) Četla se jedním dechem a úplně mě pohltila. Alice bych teda nechtěla za kamarádku, nejdřív se zdála milá, ale pak... chudák Katherine :( Ale i tak se mi moc líbila a dávám 5 * :)

kneslova
21.06.2013 4 z 5

Je to kniha, která se moc dobře čte i když jsem od ní neměla žádná očekávání.

Kajda
20.06.2013 4 z 5

Knížku jsem si koupila se slovy, že když je to ten thriller pro mladé, bude to určitě nějaká oddechová záležitost. No upřímě moc jsem si neoddechla, spíš jsem místy přestala dýchat. Thriller je to vcelku zajímavý, jen mi vadí jak autorka "skáče" z minulosti do přítomnosti a naopak a vysvětlení, co se její sestře stalo, se nám dostává až ve tříčtvrtině knihy. Jinak Alice jako postava, je zajímavým příkladem pomsty co nevyprchá a naopak sílí...

johisa
17.06.2013 4 z 5

Zajímavé, a taky smutné.

muchomurka
13.06.2013 4 z 5

Knížka na mě působí rozporuplně. Příběh byl drsný, ale čtivý, i když mě ze začátku moc nebavil. Ale takový konec jsem nečekala. Doufala jsem, že to skončí nakonec šťastně. Což skončilo, ale jinak, než jsem doufala. A Micka mi bylo líto, to jak se zachoval, bylo skvělý, ale ten konec, bylo mi z něj smutno.

deedulka
11.06.2013 4 z 5

Docela zajímavý příběh, ze začátku s pomalým rozjezdem, jen o tom, že má mrtvou sestru a nic moc děje. Když se konečně příběh začal rozvíjet, v další kapitole byl najednou skok do jiného časového období. Ta období byla v knize celkem 3, přičemž autorka vždy odvyprávěla kousek a skočila zase jinam o 5 let později, což působilo velmi rušivě. Více bych uvítala ucelený příběh rozdělený na 3 části. Z Alice mi běhal mráz po zádech a říkala jsem si, že snad takovou psychopatku nikdy nepotkám. Druhá polovina knihy už byla docela v pohodě a zlepšila si dojem ze začátku.

Nicoletka
31.03.2013 5 z 5

Uzasna a zaroven hrozne kruta knizka. Autorka pise hodne zajimavym stylem, libilo se mi, jak se prolinaly casy. Knizku muzu jedine doporucit, malokdy u knihy brecim. :)

Enefersis
25.02.2013 5 z 5

Krásné zlo jsem četla asi před půl rokem, ale doteď si jasně pamatuju, o čem to bylo a jak silné emoce ve mně kniha vyvolala. Nenáviděla jsem Alici, Katherine jsem tolik přála, aby byla šťastná a po dočtení jsem měla chuť s knihou o něco hodit. *
Krásné zlo rozhodně doporučuji, je napsáno jedinečným a strhujícím způsobem, prolínání minulosti, přítomnosti a budoucnosti jej činí o to zajímavějším. Jedna z knih, které se vryjí do paměti.
*SPOILER: doteď nechápu, proč se ten idiot Mick na Alici prostě nevykašlal a riskoval život, aby ji zachránil. Že by byl tak ušlechtilý, že ji nechtěl mít na svědomí? Pche. Myslela jsem, že mě z toho jebne.

Ohniva
03.01.2013 5 z 5

Po přečtení téhle knihy jsem byla naštvaná na celý svět. Jak jí mohl ten život tak ublížit, především tím jak přišla o přítele. Přála jsem jí to moc.. Každopádně je to skvělá kniha :)

ivankaax
11.10.2012 5 z 5

Přečetla jsem knihu jedním dechem, což hovoří za vše. Katherine byla víceméně naivní, ale moc jsem jí přála, aby s psychopatickou Alicí zatočila a vůbec mě nenapadla souvislost mezi Alicí a Rachel, ale nechci spoilerovat.
Krásné zlo můžu jedině doporučit.

ciniminisek
07.07.2012 5 z 5

Pěkná relaxace při změně žánru.Kniha se mi líbila od začátku do konce.Brala bych možná jiný konec ale i s tímhle jsem spokojená.Zaporák mi přišel vážně ujetý.

netty.vanity
27.12.2011 3 z 5

Pf,po dlouhé době první knížka po jejímž přečtení mám opravdu rozporuplné pocity. Na jednu stranu to bylo napínavé od začátku do konce, nudila jsem se opravdu málokdy,ale strašně mi vadily ty díry v příběhu.Možná tak mluvím proto,že jsem nikdy nic podobného nezažila,ale myslím,že kdybych viděla jak mi znásilňují mladší sestru,raději bych strhla pozornost na sebe, aby zabili spíš mě než ji. Katie mi vadila tím, jak byla občas hrozně hloupá (mladší sestru přivede na mejdan,pak o ni ztratí zájem kvůli klukovi a nakonec tomu nasadí korunu,když se nechá odvézt týpkama, kteří se jí odpočátku nezdají)a navíc si pekelně od svojí kamarádky nechala s*át na hlavu.S někým jako byla Alice bych se v životě nespřátelila a pokud ano,při jejím prvním úletu,kdy se chovala jako totální mrcha bych ji odkopla.Jenže ona její chování přecházela jakoby nic a jak to nakonec
dopadlo zavinila vlastně sama,protože normální člověk by na někoho jako byla její narušená kamarádka zavolal policii,při takovém obtěžování.Taky nechápu Katiina kluka Micka, který proti Alici nic nedělal a klidně ji nechal,aby je obtěžovala.Prostě se mi to zdá celé šíleně nelogické,postavené na hlavu,postavy se chovaly úplně absurdně. Nebýt toho,celé by se mi to líbilo, atmosféra děje trochu připomínala Pretty Little Liars a napsáno je to čtivě.
Ale ty mezery prostě odpustit nemůžu.Nebýt jich,dám klidně plný počet..

Erinye
07.12.2011 5 z 5

Opravdu krásně zpracovaná kniha, vžití se do situace a nezapomenutelný děj, který se četl jedním dechem. Tuto knihu považuji za jednu z nejlepších, co jsem kdy četla.

petahor
27.11.2011 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

AnneDH
02.11.2011

Už jsem ji četla třikrát a pokaždé jedním dechem :)

-Lenicka-
16.05.2011 5 z 5

Docela zajímavá a velmi dobře napsaná kniha! Nemohla jsem se odtrhnout od toho příběhu :-)

jasmína
30.11.-0001 5 z 5

Tak tohle je moje gusto :) !!

přátelství vina

Rebecca James