Krásné zlo

Krásné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42503/bmid_krasne-zlo-Nmz-42503.jpg 4 313 77

Katherine je sedmnáct let, chodí na střední školu v Sydney a usilovně se snaží nevyčnívat. Nikoho nesmí ani napadnout, že si kdysi říkala Katie, měla spousty kamarádek, skvělého kluka a mladší sestru Rachel, nadanou klavíristku. Jenže ta je mrtvá – znásilnili ji a zavraždili. Katherine se zdá, že zapomenout na tuhle noční můru se jí snad nikdy nepodaří. Jenže pak se objeví Alice – krásná, bohatá, sebevědomá, sršící životem. A Katherine si vybere za kamarádku. Půjčují si šaty, svěřují nejtajnější myšlenky, stanou se nerozlučnými. Dokud se pod slupkou báječné přítelkyně nezačne objevovat jiná Alice, zlá, krutá a nevypočitatelná. Za jejím zájmem o Katherine je něco víc, a souvisí to se zavražděnou Rachel. Některá přátelství mohou být smrtelná…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Beautiful Malice , 2010

Lentilka2
15.08.2014 4 z 5

Hodně povedená kniha...velmi mě překvapila! určitě si přečtu od autorky další!!!

luciefeix
28.07.2014

kniha překvapila

CraWer
15.07.2014 5 z 5

Čtivá, překvapivá, a naprosto boží!

99%

(Recenzi najdete i na mém blogu, ale odkaz sem nedám, protože se za tu recenzi stydím.
V té době jsem psal velice... ehm... slušně řečeno, debilně? :D)

Juicyk
09.07.2014 3 z 5

Příběh sám o sobě opravdu není špatný, ale jak už tu bylo napsáno, autorka naznačovala místy až dost okatě a tím pádem jste si spoustu věcí domysleli. To mě vadilo opravdu nejvíc, protože jsem čekala, že se třeba mýlím a nakonec to bude trochu jinak, ale to se bohužel nestalo. Dalším mínusem byly charaktery postav (např. Aliciina krutost mi přišla místy přemrštěná a naivita Katherine jakbysmet), ale je možné, že takoví lidé mezi námi opravdu jsou, jen je prostě nějak nechápu. Sama jsem taky trochu naivka, ale takhle daleko bych to zajít nenechala. Toť k záporům.
A co se týče kladů - svižné tempo, zajímavý děj, prolínání časových rovin i dobré vedlejší zápletky mimo hlavní děj.
Takže když to shrnu, tak mě kniha bavila, četla se dobře, ale celkově bych ji zařadila k průměrným.

mmmisulka.r
01.07.2014 3 z 5

Tak, mám přečteno. První třetina knihy nijak zvlášť neubíhá. V druhé třetině vám docvakne pointa, což je trošku škoda. Mám ráda ty knížky u kterých máte spoustu možných závěrů v hlavě a nakonec je všechno jinak. Ale tady to nebylo. Nebylo to špatné čtení, to ne, bylo to zajímavé i místy napínavé, oceňuji dobrý námět příběhu. Ze začátku vás možná kniha nenadchne, ale pak už to bude lepší. Dávám tři hvězdy, protože jsem zvyklá opravdu na jiné "kafe".

Foxface
22.06.2014 4 z 5

Kniha mě zaujala hned, jak jsem o ní slyšela. O pár týdnů později už jsem pro ni běžela do knihovny a přečetla ji za jedno odpoledne. Obsahuje spoilery.
Prolínání ve tří časech mi přišlo skutečně zajímavé, ale nelíbilo se mi, že se tam vyzradilo, že otec dítěte zemřel. Zato zmínit smrt Alice mi připadalo k věci, líbilo se mi to.
Moc nevím, jak bych se knihou prokousala, kdyby mě neustále nezajímalo, co přesně se stalo s Rachel. A když jsem se to dozvěděla, tak začal nabírat obrátky i přítomný děj, takže knihu už jsem neodložila.
Alice mi byla na začátku vážně sympatická, mám strašnou slabost pro ty "středoškolské mrchy, včelí královny", ale samozřejmě netrvalo dlouho a i já jsem ji začala nesnášet. Byla to vážně mrcha, která by si zasloužila pořádně praštit baseballovkou.
Katherine jsem obdivovala a fandila jsem jí. Jsem si jistá, že "ten večer" se zachovala jak nejlépe mohla, alespoň já bych to tak udělala poté, co by mě už zamkli. Přiznávám, udělala chybu předtím, ale nikdo by nemohl přece tušit, že se tohle stane, když vezmete mladší sestru na mejdan a a na chvíli ji ztratíte z očí.
Vůbec nebylo těžké si už dřív domyslet, kdo je ta přítelkyně Robbieho táty, to bych autorce asi vyčetla nejvíc.
Kromě lítosti kvůli Mickovi jsem vážně moc spokojená s tím, jak to skončilo. Kniha se mi i přes ty okolnosti líbila a pravděpodobně se k ní ještě někdy vrátím.

Alena_S
07.06.2014 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá a s čtenářem se nemazlí, ale..! - Proč všichni naříkali, že jim Alice ničí život, ale jen si to nechali líbit, dokud se nerozbrečeli, a táhli to s ní dál.
Jistě, existují lidé (viz Alice, i když ta nakonec "ospravedlnitelný" důvod měla; ale i mimo knihu), na kterých si slušný člověk "láme zuby" už jen proto, že je fascinovaný tím, jak a proč někdo může být tak špatný.
Ale proč si nikdo neopatřil soudní příkaz, kterým by jí zakázali se k nim přiblížit? Nechali to dojít až k tragédii, kterou vlastně neměli zapotřebí, pokud byla Alice tak příšerné stvoření. Proč?
A Rachel měla chudák povedenou starší sestřičku - která coby střízlivější z nich tu noc mohla mít v tom věku trochu rozum.
Jako by Alice ani zlá nebyla, jako by jen kladnou hrdinku obtěžovalo poslouchat pořád dokola pravdu, kdykoli si myslela, že už má klid.
Což asi neměl být dojem, který měla kniha vyvolat. Snad kdybych ji četla jako náctiletá, viděla bych to jinak; takhle mi přijde, že všechno smutné v té knize se stalo prostě úplně zbytečně.

OOTessyOO
21.04.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se vyloženě sama. Měla jsem ji přelouskanou během jednoho dne...jednoduchá zápletka, ale celkem pořád se něco dělo...

Lika
15.02.2014 5 z 5

Nádherně dobrodružná :3

aneleh18
11.02.2014 3 z 5

Taková odlehčená četba, některé postavy a jejich charaktery jsou pro mne přestřelené - viz Alice. Je vůbec možné, že je někdo tak zkažený? Jedině duševně nemocný ( a nebo já jsem hodně naivní). Přesto knihu mám a určitě se k ní někdy vrátím. Třeba o dovolené. Takže nakonec - bylo to fajn.

Marzb
31.01.2014 3 z 5

Knížka se četla skoro sama, byť byla místy krkolomější. Stále jsem si kladla otázku, jak s tím vším propojená Alice a ke konci knížky mi už přišlo těch katastrof a absurdních situací nějak moc. Přesto doporučuji - jako odreagování neurazí.

Tess.96
27.01.2014 3 z 5

První polovina knihy mě moc nezaujala. Nemohla jsem se vůbec začíst a dostat se do příběhu, ale od kapitoly, kde je napsáno, jak vlastně Rachel zemřela už to začalo být zajímavé. Bylo to napínavé a nečekané.

avad
21.01.2014 1 z 5

Děj mě moc nezaujal,vadilo mě to neustále prolínání minulosti s přítomností. A stejně hlavní důvod, proč Rachel zemřela se dozvíme až skoro na konci knihy.

Minniesimilci-3
20.12.2013 4 z 5

Knížka byla super zážitek. Kapitoly jsou krátké, takže i když chci přečíst třeba jednu, mám jich za sebou šest. Fakt je hodně čtivá a čte se dobře - velké plus!
Zarazilo mě třeba, že se tam prolínala minulost, přítomnost i budoucnost, všechno se tím (hlavně díky té budoucnosti) vyzradilo. Opravdu, když HO potkala, tak jsem si říkala, kdy umře. To samé o Alice. Rozhodně mi to díky tomu nepřišlo zajímavější, nebo dokonce napínavější - právě naopak. Děj se mi zdál celkem průhledný. Když Alice přišla se starším přítelem a když Robbie řekl, že tátova přítelkyně se jmenuje Rachel, hned mi to došlo. Každou kapitolu jsem čekala, že se tam objeví Alice a co ona? Samozřejmě tam byla. Taky bych nejradši zabila toho idiota Micka, když udělal to, co udělal -_- :D
No, na to, že to byla autorčina prvotina byla knížka fakt dobrá, takže nad ní přimhouřím OBĚ oči.
Nicméně je to moc pěkná knížka a doporučuju! Určitě stojí za přečtení :)

Hanyuu-hime
26.10.2013 4 z 5

Po dějové stránce není kniha vůbec špatná. Neustále se něco děje a vzhledem ke krátkým kapitolám není těžké se do toho zakousnout tak, že to přečtete za chviličku.
S postavami už je to ale o trochu horší, protože i když záporák zde byl vážně psychopat, něco se mi na té postavě nezdálo. Chvílemi jsem ji autorce tak úplně nevěřila a to by se u opravdu dobrého díla stát nemělo. Ve vykreslení charakterů tedy byly určité mezery, ne ale nijak nepřehlédnutelné, pokud vezmeme na vědomí, pro jakou věkovou kategorii je kniha určena.

Z Krásného zla mám stále takové smíšené pocity. Na jednu stranu mě to bavilo, a to docela dost. Druhou část jsem přečetla vlastně na posezení... Na stranu druhou mi to chvílemi přišlo takové přiblblé a nevěděla jsem, co si o tom myslet... Jako celek to ale, myslím, není nejhorší a má to něco do sebe.

Lucka.79
10.10.2013 4 z 5

Trošku mi vadilo, že jsem si v Prologu přečetla, jak vše dopadne. Jinak zajímavá knížka, ze začátku jsem tedy měla problém se začíst a trvalo mi, než jsem si zvykla na střídající se úseky přítomnost - minulost - ještě víc minulost ..... ale po polovině knížky už jsem měla problém ji odložit ...

P.ary
07.09.2013 5 z 5

I když je děj předvídatelný, víte jak to skončí, protože styl psaní mluví za vše... tak prostě musím dát 5* Kniha se mi hrozně líbila a já jedině doporučuji :-)

DariDerek
29.08.2013 5 z 5

Tak takovou Alici bych ve svý životě fakt "chtěla" ... Kniha super, děj, spád, napětí, romantika (chvilkama), no dobrý :) Je sranda, jak je všechno se vším propojené v té knize, líbí se mi, doporučuju :)

Oli1104
01.08.2013 1 z 5

Knihu jsem koupila v jednom internetovem knihkupectvi aniz bych tusila, ze je to psychologicky thriller "PRO MLADE ".

Ano, je.

Dej byl velmi pruhledny, dalo se od prvnich stranek odhadnout, co se bude dit dal.
Knihu jsem precetla, ale vim, ze se k ni nikdy nevratim.

Katee
03.07.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Můžu jedině doporučit! :)

SPOILER
Úplně mě překvapila ta scéna v restauraci, kde oslavoval Robbie narozeniny. Všechno to do sebe s Alicí a Robbieho tátou tak skvěle zapadalo! :D Nikdy by mě tohle nenapadlo.

přátelství vina

Rebecca James