Krásné zlo

Krásné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42503/bmid_krasne-zlo-Nmz-42503.jpg 4 313 77

Katherine je sedmnáct let, chodí na střední školu v Sydney a usilovně se snaží nevyčnívat. Nikoho nesmí ani napadnout, že si kdysi říkala Katie, měla spousty kamarádek, skvělého kluka a mladší sestru Rachel, nadanou klavíristku. Jenže ta je mrtvá – znásilnili ji a zavraždili. Katherine se zdá, že zapomenout na tuhle noční můru se jí snad nikdy nepodaří. Jenže pak se objeví Alice – krásná, bohatá, sebevědomá, sršící životem. A Katherine si vybere za kamarádku. Půjčují si šaty, svěřují nejtajnější myšlenky, stanou se nerozlučnými. Dokud se pod slupkou báječné přítelkyně nezačne objevovat jiná Alice, zlá, krutá a nevypočitatelná. Za jejím zájmem o Katherine je něco víc, a souvisí to se zavražděnou Rachel. Některá přátelství mohou být smrtelná…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Beautiful Malice , 2010

petrzel
07.06.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. I přeskakování linií nebylo rušivé.Četlo se to moc dobře.

alexvera
01.06.2016 3 z 5

Čtivá, nenáročná jednodenní záležitost.

XenasChakram
17.04.2016 4 z 5

Kniha byla ctiva. Da se zvládnout za jeden den. Trochu mi vadilo to přeskakování linii, takové chaotické.

Terez.a
13.12.2015 1 z 5

Nechápu, že tahle nudná kniha má tak vysoké hodnocení. Já jí dočetla s přemáháním, příběhem není o ničem.

AnetK
14.11.2015 3 z 5

Tohle je tak strašně přehnané, nereálné a hloupé. Katherine stíhá jedna katastrofa za druhou, až si začnete myslet, že je snad chudinka prokletá. Nemluvě o neustálém přeskakování v čase, zrovna tomuhle příběhu by se víc hodilo mít to všechno chronologicky seřazené...

netopýrek
26.07.2015 5 z 5

Kniha pro mě byla příjemným překvapení. Hlavní postava si toho prožila hodně a zasloužila si trochu štěstí. Už od začátku jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Velice mě překvapilo jakým způsobem byla kniha napsaná, ale krásně to do sebe všechno zapadalo.

!SPOILER!
Co víc k tomu dodat? Asi jen to, že z celé knihy mě nejvíc zasáhla smrt Micka. Spisovatelka ho vylíčila, jako úžasného kluka, který si poradí s každým problémem a za tu dobu co se v knize objevoval mi prostě přirostl k srdci. No a ten konec..........překvapení :)

Babsie
07.07.2015 1 z 5

Tahle knížka se mi moc nelíbila. Napsaná byla hezky, ale většina scén bylo naprosto zbytečných, vlastně se tam nic nedělo, tak jsem aspoň čekala na konci nějaké úžasné velkolepé rozuzlení...A ono nic moc. Vůbec nepřekvapila a dost nudila.

Plusy: Líbil se mi styl psaní, četla se dobře a rychle
Mínusy: Nuda, zbytečný děj, žádná překvapení a zvraty, nereálné, zklamal mě nudný konec

Beerushka
27.05.2015 5 z 5

Super knížka

Kolistka
10.05.2015 3 z 5

Téma dobré, ale kniha se mě nečetla moc dobře, V každém případě byla Alice opravdu pěkná mrcha,která zkazila život spoustu lidem.

Vendelín2000
28.04.2015 3 z 5

Moc pěkné, nejvíce se mi líbil ten originální nápad.

1v8na
02.04.2015 5 z 5

spoiler - Příběh se mi velmi líbil. Bylo to velmi zajímavé. Ale Alice byla pěkná mrcha. A moc lituju Micka. Byla ho velká škoda.

barbora5507
31.03.2015 5 z 5

Super knížka. Hned ze začátku jsem se od ní nemohla odtrhnout. Originální nápad – podobný příběh jsem asi ještě nečetla. Konce většinou nemám ráda, ale tenhle je super. Rozhodně doporučuji.

AnetK
30.03.2015 3 z 5

První se nic moc neděje a poté vám záhy dojde zbytek příběhu. Jinak autorka příšerně tlačí na pilu...

Merlinit
09.03.2015 4 z 5

Jednoduchá knížka pro -náctileté, trochu didaktická, ale vůbec ne špatná.

Půca4
01.02.2015 5 z 5

Knížka mě naprosto uchvátila !
Celou dobu v knížce nevíte, co se Rachel dooprady stalo, takže vás kniha celou dobu napíná a nutí číst dál. Konec mě naprosto překapil. Autorka nezklamala má očekávání a předvedla nádherné zakončení, které se neobešlo s postavou s psychickou poruchou.

(*SPOILER*
Do poslední chvíle jsem netušila, že bude hlavní postava těhotná a měla jsem z toho šílenou radost. Po tom všem co si prošla jsem jí to strašně přála! Líbilo se mi, že i maminka hlavní postavy sdílí stejné nadšení :D Co mě v knize ale překapilo bylo, když na konci zemřel hrdinčin přítel. Stalo se na pár kouscích stránek, takže to bylo nepředvídatelné. Škoda, že přišel o život kvůli záchraně osoby, kterou všichni tak nenáviděli.)

No dost už, rozhodně můžu knížku jedině doporučit a dát 5 * !!!!!

sarekaslukova
13.12.2014 4 z 5

Knížku jsem si brala s pocitem, že se u ní trošičku budu bát, bude tam pár hnusných vražd a detektivové- no prostě detektivka :-). Ale dostalo se mi něčeho úplně jiného a ano pár hnusných vražd tam opravdu bylo. Ale nemůžu říct, že mě knížka nebavila. Právě naopak byla skvělá, jen některé části se tam opakovaly stále dokola. Čekala jsem prakticky skoro celou knížku jak vražda Rachel dopadne. Což bylo taky skvělý, alespoň jsem dávala pozor co čtu. Takže opravdu skvěle napsaná knížka, no až na ty opakující se části.

Kyta
04.12.2014 3 z 5

Jak už se tu psalo, je to drsná kniha. Při čtení mi tam pořád něco chybělo. Možná bych na ní našla víc záporů než kladů.
První polovina knihy mi připadala nezáživná a prakticky o ničem - pořád jsem četla jedno a to samé: smrt Rachel, o které jsem četla snad na každé straně, a přesto jsem se o ní nic moc nedozvěděla (ale jak jsem později zjistila, celá situace je tam dopodrobna rozepsaná). Po polovině už se to začalo rozjíždět, byla tam nějaká ta akce, a hlavní zápletka se o něco víc rozvinula. Některé pasáže mi přišly nudné. Ke konci knihy do sebe jednotlivé situace krásně zapadaly a v tu chvíli jsem dokázala ocenit, jak to autorka dopředu promyslela. Přesto to bylo moc jednoduché a dalo se lehce předpovědět, jak to skončí. Ohledně postav, chování hlavní hrdinky bylo až moc naivní. Záporná postava Alice byla ale dobře vymyšlená, ale chování opět přehnané.
Příběh jako takový špatný není. Myslím ale, že kdyby to bylo podané trochu jinak, četlo by se to líp.

Samira
10.10.2014 5 z 5

Drsná, ale výborná! Četla se jedním dechem, nedalo se od ní odtrhnout. Musím, ale říct, že to hlavní hrdinka nemohla mít zpackanější, autorka toho na ni naložila opravdu hodně. Konec se mi, ale líbil. Stojí za přečtení!

Lenka.Vílka
23.08.2014 5 z 5

O knize jsem se dozvedela v ramci komentaru k jine knize (Dychej) a hned jsem vedela, ze si ji chci precist...a jsem rada...moc se mi libila...moje hodnoceni je takove jake je, protoze vic nelze...

Pedruska01
18.08.2014 1 z 5

Jak už z názvu vypovídá, bylo to ZLO! Rozhodně pro mě ano. Do knihy jsem se nějak nemohla pořádně začíst, táhla se, pořádně se nic nedělo, až ke konci tomu trochu dávalo jasnější obrysy. Příběh nebyl vůbec špatný, naopak dobrý, ale jinak totální zklamání. :(

přátelství vina

Rebecca James