Krásná vězeňkyně

Krásná vězeňkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28232/krasna-vezenkyne-28232.jpg 4 148 19

Při útěku z rodného hradu je divoká Ainslee zajata rytířem z nepřátelského rodu. Ten požaduje od jejího otce výkupné, ale hrdá Ainslee po návratu ke krutému otci netouží a plánuje útěk. Zprvu netuší, že její nezkrotná vzpurnost a umění ohánět se mečem okouzlují Ronalda víc než chladná krása žárlivé Margaret. Po rytířově vášnivém polibku také Ainslee propadne stejné spalující touze jako on. Jenže pouhé pomyšlení na lásku k nepříteli se rovná zradě.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

My Valiant Knight , 1996

jarkaska
jarkaska
30.06.2022 4 z 5

Pěkná historická romance, kde nechyběla nenávist, nepřátelství a hlavně láska.

katkaq
katkaq
12.02.2022 3 z 5

Vztahu mezi hlavními hrdiny nemám, co vytknout. Postupně vznikající důvěra a láska. Části o krutosti otce Ainslee mi připomněli, že daná doba byla plná násilí a bojů. Knížka tím přibližuje něco víc než jen smyšlenou romantickou linku a tak nějak nás nenechá myslet si jak bylo Skotsko "romatické" místo plné hezkých chlapů.

lucie.dc
lucie.dc
29.06.2021 3 z 5

Prumer. Pribehova linka je zajimava, preklad obcas ale pokulhava, v dialogu je toho opravdu hodne, casto byl dialog ozvenou jiz recene myslenky, to mi trochu vadilo. Anotace je vcelku nepresna.

Nisshoku
Nisshoku
07.01.2021 3 z 5

Nie som až taký veľký čitateľ romantiky a toto bola moja prvá kniha od tejto autorky. Linka mi znela zaujímavo, príbeh bol celkom pekný, ale dosť mi vadilo, že autorka všetky "skutočnosti" prezradzovala v dialógoch. Chýbal mi opis reči tela, viac myšlienok a úvah, viac opisov situácii. Človek by sa tak do deja a charakterov dokázal omnoho lepšie vcítiť - takto mi to prišlo akési plytké. Hlavne za to môže ten štýl písania - a je to škoda. Po tejto knižke tým pádom nemám úplne chuť čítať ďalšie od tejto autorky..

RendyaDav
RendyaDav
10.01.2020 3 z 5

Pěkné dobrodružno,historicko , romantické čtení....Oddechovka , která nezklame....

HPmagor
HPmagor
28.11.2019 5 z 5

Oddechové

petraj30
petraj30
12.11.2019 4 z 5

Pěkný příběh plný romantiky, ale bohužel i násilí, Ainslee a její sourozenci neměli lehké dětství, pokud se to dětstvím dá vůbec nazývat, ale bohužel na ní se to podepsalo nejvíc - taková nespravedlivá nenávist, teprve po poznání Gabela konečně zažívá šťastné chvilky.
Nemám moc ráda bitvy - takže jsem přeskakovala, naštěstí to nebylo tak dlouhé. Byla to další pohodová kniha na jedno odpoledne od mé oblíbené autorky

MonaLisa42
MonaLisa42
25.07.2019 4 z 5

Toto je první kniha, kterou jsem od této autorky četla, po čase jsem se k ní moc ráda vrátila.
Kniha je velice zajímavá a především napínavá. Ainslee je odvážná a trochu bláhová dívka, kterou si musí každý čtenář oblíbit. Ronald je skvělý rytíř, kterého si Ainslee doopravdy zaslouží. Líbí se mi, že se v knize nejedná pouze o romanci, ale i o boj, intriky a dobrodružství. Život v MacNairnově klanu byl skutečně strašný, stále nechápu, proč se proti vůdci lidé (převážně synové) už dříve nepostavili... Pouze knize musím vytknout, že mi příběh přišel občas nedokončený a něco mi v něm chybělo. Každopádně jsem se při čtení nenudila a skutečně jsem se o osudy hlavních postav dost bála. Děkuji!!!

havrmoni
havrmoni
01.10.2017 5 z 5

Nádhera a to jí čtu už po třetí. Opakovala bych to co je už psáno. Nejvíce to za mě vystihla Edice,není co dodat.

EvikU.
EvikU.
06.04.2017 4 z 5

Hezká a vtipná romantická kniha. Nic náročného.

Danulka11
Danulka11
21.09.2016 5 z 5

Krásná kniha s napinavym a zajímavým dějem. Velice poutava, čte se jedním dechem. Spisovatelka opět nezklamala

Edice
Edice
12.07.2016 5 z 5

Kniha byla čtivá. Nalezla jsem zde napětí, dobrý příběh, skvělé charaktery postav, erotiku a vše co jsem očekávala od knihy této autorky ač to byla teprve druhá kniha, kterou jsem od ní četla. Libuji si ve stylu psaní této autorky a zatím mne nezklamala. Oblíbila jsem si tu nenucenost s jakou příběhy píše.

U této knihy jsem ocenila příběh, kdy se tu nejednalo o dívku, které je vnuceno manželství, ale o dívku týranou vlastním otcem, kterou unese rytíř (když to pojme ve zkratce). Opět jsem se dočkala dobrého provedení charakterů postav tzv. byli to sympaťáci. ;) A samotné téma mi přišlo neohrané, originální. Budu na knihu dlouho vzpomínat a snad se k ní po sléze i vrátím. :)

koala
koala
21.05.2016 3 z 5

Také jsem četla dva velmi podobné příběhy: Vlk a holubice od Woodiwissové z roku 1974 a Lásku a čest od Garwoodové z roku 1987. Tak nejvíc zřejmě opisovala Howellová :-(

kuky921
kuky921
01.05.2016 3 z 5

Pěkný příběh, ale velmi podobný příběh už jsem četla - jen nevím, kdo od koho opisoval :-(
Knížka je čtivá a je to prima odlehčení.

Luccy78
Luccy78
10.08.2015 4 z 5

Mě se příběh líbil, pěkná historická romance..

PomněnkaPrvní
PomněnkaPrvní
24.05.2015

Toto je jedna z těch povedenějších od paní Howell. Ainslee je chytrá a vtipná, zápletka okolo tyranského otce neotřelá.

Sydney Rose
Sydney Rose
01.09.2013 5 z 5

Moc hezké :Dokonce jsem ji četla dvakrát a dala se.

Evaevelína
Evaevelína
15.06.2013 2 z 5

anotace je popletená..kniha na mě dojem neudělala, dávám vinu překladu. H. Howell hodně čtu a její knihy jsou pěkné až na tuto.

Terinka1982
Terinka1982
28.05.2012 5 z 5

Příjemné čtení, dobrá zápletka, erotika....doporučuji

13. století Skotsko historické romance

Hannah Howell