Krásná katastrofa

Krásná katastrofa

JE TO KAMARÁTSTVO S NEPLÁNOVANÝMI DÔSLEDKAMI, KRÁTKODOBÉ VZPLANUTIE ALEBO LÁSKA? ABBY ABERNATHYOVÁ začína navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byt príkladnou študentkou. TRAVIS MADDOX má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi pästnými súbojmi – samozrejme, bez rukavíc. Má povesť najväčšieho zvodcu žien na univerzite. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala zďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života. TRAVIS A ABBY sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať s Travisom v jeho byte. Vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151047/krasna-katastrofa-151047.jpg 4.11071

Katastrofa (1.)

Beautiful disaster (2011)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Abnička
včera

Mám z knihy celkem smíšené pocity. Přijde mi, že je téměř, jako každá druhá. Ale určitě nápafitost nechyběla.
Ovšem kniha občas ztrácela logiku. Abby a její chovaní opravdu neodpovídalo 19 rokům, to samé Travis.

Ale abych tu jen neházela na knihu popel. Je to skvělá kniha na odreagování, při které zapomenete na čas a okolní svět.
Ale ano, doporučuju ji!

Ale co se nedá přehlédnout jsou chyby překladatelky. A to někdy opravdu velké.

AnnieS

Kniha je hodně čtivá, příběh je i zajímavý, nicméně jsem měla občas pocit, jako by to napsal někdo, kdo nemá se psaním příliš zkušeností. Nelíbilo se mi, že krom dvou hlavních postav, nedostali jiné moc příležitost - snaha byla řešit i vztah Americy se Shepleym nebo Abby s Finchem, ale bohužel toho bylo málo a to špatně vtahuje do děje. Další věcí, která mi na stylu psaní vadila, bylo, že často chyběl nějaký bližší popis a dále se objevily situace, které nedávaly smysl (příklad co mi nejde do hlavy je, proč se panna vyspí s klukem jen proto, aby ji dal pokoj).
Ještě mě trochu překvapuje, že má kniha pokračování, jelikož už netuším, co by se dál mělo řešit. Kniha je tak obsahově rozsáhlá (z čehož nevím jaký mám pocit), že už mě opravdu nic nenapadá - ale nechám se překvapit a po dalším díle určitě sáhnu.

Misspullinn
27.12.2017

No.... mám z toho docela smíšené pocity..
prvni půlka knihy pecka, s menšími nedokonalostmi..
Ale druha? Co to mělo znamenat? Tohle je chovani 19ti leté slečny? A co Travis, Wtf? Začla jsem dokonce byt i alergicka na to je Holoubku, Holubičko..
No nevim, nemyslím si, ze je normální, rozejit se s klukem, pak vyvadet takové šílenosti, a pak se k němu jentak zase vratit :)
Dávám 3 hvězdy za prvni půlku knihy..

janno69
04.12.2017

jooo, je to čtivý...

Elíček
24.11.2017

Tuhle knížku jsem si opravdu zamilovala:-) vůbec jsem se nemohla odtrhnou od čtení:D

MizNaďa
22.11.2017

prostě pecka, zatím asi moje nejoblíbenější kniha. :)

Andynka
21.11.2017

Hned jsem se zacetla a nemohla přestat. I kdyz je to asi pro mládež, ale me to ted moc bavilo a cele jsem to hltala. :-D i kdyz teda jsou tam docela velke chybi, kdy spisovatelka zapomina , co maji postavy na sobe a tak :-D

nikiem
13.11.2017

Kniha se četla dobře. Příběh je velmi zajímavý. Občas jsem Abby absolutně nerozuměla a občas jsem se až divila jak jednoduše nějakou situaci vzala. Ta holka pro mě byla stejnou záhadou jako pro Travise.

Mukaa
31.10.2017

Nádherná kniha. Doporučuju všem, kteří mají rádi romány!

Kristy21
20.10.2017

Supr knížka! Chytlavý děj, super zápletka, komické scény.
Mě kniha velmi zaujala, tento žánr je můj oblíbený. Knih jsem četla dost, tahle patří mezi ty nejlepší! :) jsem zvědavá na další dva díly. 2. díl mám zrovna rozečtený a zatím je na stejné úrovni jako ten 1.
Doporučuji!

Tenebien
25.09.2017

Je to už dýl, co jsem to četla a jediné, co si pamatuju, byla strašlivá přezdívka hlavní hrdinky Pidgeon (jakože co je pěkného na holubovi? Si jako hlavní hrdina myslel, že by na to nějakou roštěnku nabalil?), a že se mi to strašně nelíbilo a nechápala jsem vysoké hodnocení na goodreads. (čteno v originále)

levap
15.09.2017

Ve zkratce,super počteníčko asponˇpro mne .

Niksalka
11.09.2017

Velmi čtivá a pohodová kniha. Každý má jiný styl a já osobně jsem ji již četla 2x a ráda si ji přečtu znovu.

Karin_Kim55
08.09.2017

Tahle knížka se mi moc líbila. Je jedna z mých prvních, když jsem začínala číst. Jednoduchá, rychlá a čtivá. Romantika spíše pro čtenáře začátečníky, není to nic složitého, ale rozhodně se k ní ještě někdy vrátím. ^^

Charmedka
13.08.2017

Kniha se čte dobře, o tom žádná. Stránky ubíhají a jste na konci, ale bože, kde tohle vzalo tak vysoké hodnocení a co na tom každý vidí? Vždyť je to naprosto průměrné a neoriginální.

Hlavním kamenem úrazu jsou ale pro mě samotné postavy. Až na Shepleyho byli ostatní na ránu. A Travis? To je kapitola sama pro sebe. Travis je normální majetnický psychopat, který by se měl jít léčit.

123.Iveetka
22.07.2017

Co tohle bylo za knihu a jak může mít tak vysoké hodnocení? Vždyť postava Travise Maddoxe je majetnická a přehnaně násilnická! To je jako dobře, že jí donutil se převlíct nebo že jí říká, že skončí v base, když se na ní ještě někdo podívá atd.? Furt jí byl za zadkem, já být Abby, tak bych s jeho přístupem nemohla už ani dýchat! Takoví kluci jsou dneska vyhledávaní? To jsem teda už asi stará. Nehledě na to, že děj se nechutně táhl a bylo to pořád to samé. Dočetla jsem to pouze, protože nerada nechávám knihy rozečtené. Jednu hvězdičku za zajímavý konec.

Romžiry
10.07.2017

Prvních pár stran vypadalo slibně, ale jak se příběh rozvíjel, pomalu ztrácel kouzlo a stávala se z něj tuctovka. Proč jsem ji dočetla do konce? Nerada odkládám nedočtenou knihu.

Suou
28.06.2017

Hotovo...
Kniha ma na začiatku fakt bavila, ALE ... bolo to ako keby tam sex riešil všetko.
Hlavná postava bola neznesiteľná, všetko jej vadilo a všetko malo rovnakú štruktúru
V siedmom nebi - Hádka - Útek ku kamoške - Nájdenie - SEX (fakt originálne) - A všetko dookola
Bočné postavy tam boli len aby tam nejaké boli, napr. tá jej spolubývajúca tam bola len na vyplnenie, jediné postavy ktorým sa dostalo miesta boli Ona, Travis a ako tak jej naj kamoška...
No ale 3 hviezdičky dám vďaka tomu, že ma to zaujalo a dalo by sa povedať, že ma zaujímal koniec.

vedana
27.06.2017

Romantika, zápletky, klasický román, příjemně oddechový. Pěkně čtivý.

Veronika33
22.06.2017odpad!

Tak táto kniha bola fakt katastrofa. Čakala som jednoduchú oddychovku nad ktorou netreba dlho uvažovať. V tomto moje očakávania kniha splnila, ale spôsob spracovania resp. možno za to môže preklad, hrôza. Miestami som mala pocit, že som vynechala nejakú kapitolu, vôbec na seba plynule nenadväzovali, nechápala som náhle odchýlky v správaní postáv bez zjavného dôvodu. Fakt zle napísané.

lucie2952
09.06.2017odpad!

Katastrofa to teda byla. Ale hrozná! Nedalo se to číst. Měla jsem strašný problém se do knihy začíst a přišlo mi jak kdyby to psala dvanáctiletá holka. V půlce knihy jsem to vzdala a knihu odložila. Škoda, dle popisu mohla být přesně můj typ. Bohužel, letí do koutu...

Red_Fox
27.05.2017

Recenze obsahuje spoilery!

Lehce nadprůměrná romanťárna.

První polovina moc dobře zpracovaná. Mezi Abby a Travisem vzrůstalo pouto a přestože bylo jasné, kam vše povede, napětí mezi nimi všemu dodávalo skvělou atmosféru.
Druhá polovina znatelně horší. Ocenila bych jinou vztahovou zápletku, než prachy a rváčství. Přišlo mi to celé takové umělé.

Část zpívajících studentů v jídelně byla strašná. Zpívající scény (obzvlášť tohoto typu) nemusím ani ve filmech, takže se vlastně není čemu divit.
Dále, co mi lezlo krkem, byla Abbyna "Holubička".

Jinak jde ale o dobrou odreagovačku na večer, když potřebujete vypnout hlavu. A spíše pro dívky (jak tomu i odpovídá věková kategorie hrdinů) - v románu pro ženy bych si přece jen představovala méně odfláklé sexuální scény.

ardeas
15.05.2017

Na to, že je to jedna z najvychválenejších kníh patriacich k new adult žánru, nemala som vysoké očakávania, lebo to bolo na jedno kopyto, ako všetky z tohto žánru. Smer akým sa dej vyvíjal, to bolo jasné už po prvých stranách,hm.. tak prečo tak vysoké hodnotenie? Lebo napriek jasnému záveru bola tá cesta veľmi dobre napísaná. Knihy hltám, doslova! V tomto prípade som si dala na čas za 2,5 dňa, doslova užila. Takže odporúčam :)

havrmoni
18.04.2017

No tak jsem dočetla. Nebylo to tak špatný,ale já to četla s nadhledem ženský,která má starší děti než jsou hrdinové tohoto příběhu. Spíš jsem s trochou nostalgie při čtení vzpomínala na mládí :). Travis se mi líbil i když jeho ,,agresivita" no,ale mám pocit,že ty jeho rvačky autorka zbytečně nafoukla a jak neteklo spousty krve,tak to pro ni bylo málo. Přezdívka holubička neb holoubek byla sympatická,méně už její nositelka. U ní se v přehánění autorka taky vyřádila i u té její kamarádky. Jejich reakce byly nepřiměřené dané situaci. Takhle bych se mohla rozepisovat hodně. Prostě mi přišlo,že spisovatelka chtěla nebo spíš nechtěla oddychový romantický příběh o lidech z vysoké a nacpala tam všechno. Násilí,krev,mafiány,gamblery,sexuální devianty a jiná ,,dramata".

kklepkaa
05.04.2017

Ze začátku to celkem ještě šlo, mělo to vtip. Pak to sklouzlo ke klasické červené knihovně plné patosu. Děkuji, nikdy více.

petra4080
31.03.2017

Netuším, jak může mít taková kniha hodnocení přes 80%. Celou dobu jsem čekala co se bude dít a dočetla až do konce. Příběh byl naprosto o ničem :-( Čtivost je ucházející, proto ty 2 hvězdy aspoň.

paprika75
03.03.2017

Vcelku čtivá záležitost, i když to občas trochu drhne. Dávám 4*. Těšila jsem se na další 2 díly, ale raději jsem je neměla číst. Druhý man-mind díl nepřinesl moc nového a moc mně nebavil. 2-3* Přečetla jsem i třetí díl do konce, protože nemám ráda neúplné servisy ... ale to byl fakt odpad.

elisa194
11.01.2017

Z knihy mám trochu rozporuplné dojmy. Na jednu stránku se mi líbila, byla jsem místy napnutá, na druhou stránku mi některé scény přišly už přetažené za vlasy. Každopádně se kniha dobře čte.

Adelaine.adel
05.01.2017

Moc pěkná knížka.I když děj moc originální nebyl,popravdě takových příběhů jsem četla vic. Ale přesto za mě 4*.

rene.rn
05.01.2017

Už jsem četla i lepší ...