Krásná katastrofa

Krásná katastrofa

JE TO KAMARÁTSTVO S NEPLÁNOVANÝMI DÔSLEDKAMI, KRÁTKODOBÉ VZPLANUTIE ALEBO LÁSKA? ABBY ABERNATHYOVÁ začína navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byt príkladnou študentkou. TRAVIS MADDOX má prez... celý text

TRAVIS MADDOX má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi pästnými súbojmi – samozrejme, bez rukavíc. Má povesť najväčšieho zvodcu žien na univerzite. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala zďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života.
TRAVIS A ABBY sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať s Travisom v jeho byte. Vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151047/krasna-katastrofa-151047.jpg 4.11008

Katastrofa (1.)

Beautiful disaster (2011)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

123.Iveetka

Co tohle bylo za knihu a jak může mít tak vysoké hodnocení? Vždyť postava Travise Maddoxe je majetnická a přehnaně násilnická! To je jako dobře, že jí donutil se převlíct nebo že jí říká, že skončí v base, když se na ní ještě někdo podívá atd.? Furt jí byl za zadkem, já být Abby, tak bych s jeho přístupem nemohla už ani dýchat! Takoví kluci jsou dneska vyhledávaní? To jsem teda už asi stará. Nehledě na to, že děj se nechutně táhl a bylo to pořád to samé. Dočetla jsem to pouze, protože nerada nechávám knihy rozečtené. Jednu hvězdičku za zajímavý konec.

Romžiry

Prvních pár stran vypadalo slibně, ale jak se příběh rozvíjel, pomalu ztrácel kouzlo a stávala se z něj tuctovka. Proč jsem ji dočetla do konce? Nerada odkládám nedočtenou knihu.

Suou

Hotovo...
Kniha ma na začiatku fakt bavila, ALE ... bolo to ako keby tam sex riešil všetko.
Hlavná postava bola neznesiteľná, všetko jej vadilo a všetko malo rovnakú štruktúru
V siedmom nebi - Hádka - Útek ku kamoške - Nájdenie - SEX (fakt originálne) - A všetko dookola
Bočné postavy tam boli len aby tam nejaké boli, napr. tá jej spolubývajúca tam bola len na vyplnenie, jediné postavy ktorým sa dostalo miesta boli Ona, Travis a ako tak jej naj kamoška...
No ale 2 hviezdičky dám vďaka tomu, že ma to zaujalo a dalo by sa povedať, že ma zaujímal koniec.

vedana

Romantika, zápletky, klasický román, příjemně oddechový. Pěkně čtivý.

Veronika33
22. červnaodpad!

Tak táto kniha bola fakt katastrofa. Čakala som jednoduchú oddychovku nad ktorou netreba dlho uvažovať. V tomto moje očakávania kniha splnila, ale spôsob spracovania resp. možno za to môže preklad, hrôza. Miestami som mala pocit, že som vynechala nejakú kapitolu, vôbec na seba plynule nenadväzovali, nechápala som náhle odchýlky v správaní postáv bez zjavného dôvodu. Fakt zle napísané.

lucie2952
09. červnaodpad!

Katastrofa to teda byla. Ale hrozná! Nedalo se to číst. Měla jsem strašný problém se do knihy začíst a přišlo mi jak kdyby to psala dvanáctiletá holka. V půlce knihy jsem to vzdala a knihu odložila. Škoda, dle popisu mohla být přesně můj typ. Bohužel, letí do koutu...

Red_Fox

Recenze obsahuje spoilery!

Lehce nadprůměrná romanťárna.

První polovina moc dobře zpracovaná. Mezi Abby a Travisem vzrůstalo pouto a přestože bylo jasné, kam vše povede, napětí mezi nimi všemu dodávalo skvělou atmosféru.
Druhá polovina znatelně horší. Ocenila bych jinou vztahovou zápletku, než prachy a rváčství. Přišlo mi to celé takové umělé.

Část zpívajících studentů v jídelně byla strašná. Zpívající scény (obzvlášť tohoto typu) nemusím ani ve filmech, takže se vlastně není čemu divit.
Dále, co mi lezlo krkem, byla Abbyna "Holubička".

Jinak jde ale o dobrou odreagovačku na večer, když potřebujete vypnout hlavu. A spíše pro dívky (jak tomu i odpovídá věková kategorie hrdinů) - v románu pro ženy bych si přece jen představovala méně odfláklé sexuální scény.

ardeas

Na to, že je to jedna z najvychválenejších kníh patriacich k new adult žánru, nemala som vysoké očakávania, lebo to bolo na jedno kopyto, ako všetky z tohto žánru. Smer akým sa dej vyvíjal, to bolo jasné už po prvých stranách,hm.. tak prečo tak vysoké hodnotenie? Lebo napriek jasnému záveru bola tá cesta veľmi dobre napísaná. Knihy hltám, doslova! V tomto prípade som si dala na čas za 2,5 dňa, doslova užila. Takže odporúčam :)

havrmoni

No tak jsem dočetla. Nebylo to tak špatný,ale já to četla s nadhledem ženský,která má starší děti než jsou hrdinové tohoto příběhu. Spíš jsem s trochou nostalgie při čtení vzpomínala na mládí :). Travis se mi líbil i když jeho ,,agresivita" no,ale mám pocit,že ty jeho rvačky autorka zbytečně nafoukla a jak neteklo spousty krve,tak to pro ni bylo málo. Přezdívka holubička neb holoubek byla sympatická,méně už její nositelka. U ní se v přehánění autorka taky vyřádila i u té její kamarádky. Jejich reakce byly nepřiměřené dané situaci. Takhle bych se mohla rozepisovat hodně. Prostě mi přišlo,že spisovatelka chtěla nebo spíš nechtěla oddychový romantický příběh o lidech z vysoké a nacpala tam všechno. Násilí,krev,mafiány,gamblery,sexuální devianty a jiná ,,dramata".

kklepkaa

Ze začátku to celkem ještě šlo, mělo to vtip. Pak to sklouzlo ke klasické červené knihovně plné patosu. Děkuji, nikdy více.

petra4080

Netuším, jak může mít taková kniha hodnocení přes 80%. Celou dobu jsem čekala co se bude dít a dočetla až do konce. Příběh byl naprosto o ničem :-( Čtivost je ucházející, proto ty 2 hvězdy aspoň.

paprika75

Vcelku čtivá záležitost, i když to občas trochu drhne. Dávám 4*. Těšila jsem se na další 2 díly, ale raději jsem je neměla číst. Druhý man-mind díl nepřinesl moc nového a moc mně nebavil. 2-3* Přečetla jsem i třetí díl do konce, protože nemám ráda neúplné servisy ... ale to byl fakt odpad.

elisa194

Z knihy mám trochu rozporuplné dojmy. Na jednu stránku se mi líbila, byla jsem místy napnutá, na druhou stránku mi některé scény přišly už přetažené za vlasy. Každopádně se kniha dobře čte.

Adelaine.adel

Moc pěkná knížka.I když děj moc originální nebyl,popravdě takových příběhů jsem četla vic. Ale přesto za mě 4*.

rene.rn

Už jsem četla i lepší ...

Nikoll2
29.12.2016

Většinou čtu fantasy romány, protože u klasických jde jen o to, kdo s kým bude a jak moc se milujou (překvapivě) a to mě až tak moc neupoutá.
V této knize bylo samozřejmě toto také tím hlavním, ale k tomu tam bylo spoustu dalších zajímavých témat a nečekaných zvratů, které mne donutily knihu přečíst jedním dechem. Postavy jsem si oblíbila, ale někdy jsem moc nechápala myšlenky Holu, kvuli kterým mi bylo Travise až líto:D
Za mne tedy super kniha a už se těším na druhý díl:)

K-afe
22.11.2016odpad!

Jak už jedna čtenářka napsala .... katastrofa to skutečně byla .... Když jsem knížku začala číst, tak jsem se stále na prvních 50 stranách přesvědčovala, že čtu tu knihu, co má hodnocení nad 80% a dalších 50 stran jsem se přesvědčovala, že té knize dám ještě šanci, že se to určitě zlomí ... po přesně 100 stranách jsem knihu odložila. To se mi za poslední 3 roky stalo jen jednou. Měla jsem pocit, že to píše patnáctiletá americká puberťačka s IQ houpacího koně ..... Podrobnosti z knihy, které mě fakt "dostaly". On: krásný, svalnatý, potetovaný motorkář, který je nejlepším rváčem na škole, který když chce tak nedostane ani jednu ránu od dalšího nejlepšího rváče z jiné školy.... říkala jsem si, to nemůže být horší. Bylo! Ještě ke všemu byl tak chytrý, že mohl v jakémkoliv předmětu hlavní hrdinku doučovat a každá ho chtěla, ale on chtěj jen JI! Ona: šedá myš v kašmírovém svetru.... Asi mě kniha odradila tím, že jsem autorce nevěřila ni řádeček.

Ewik
14.11.2016

Z celé knihy mám velmi rozporuplné pocity. Asi třikrát jsem knihu zavřela s úmyslem ji zahodit a nikdy neotevřít. Ne proto, že by kniha nebyla čtivá, to ani omylem. Ohromně lehký styl děje ubíhal rychlostí světla, že jsem málem nestíhala obracet stránky. ALE!! Málokdy se mi stane, aby mi ústřední postava byla tak silně nesympatická, že bych jí praštila. Abigailnina pitomost, iracionální chování a citová nevyrovnanost mě, světe div se, přimněla skoro zuřit. Už jen její jméno napsané na papíře a stokrát omíláná přezdívka "HOLU" mě vytáčela a hlavou se mi honily velmi nepěkné výrazy. Sobecká holka se sklony k pokrytectví, kolem níž se musí chodit po špičkách.

Naopak Travis se mi ze začátku moc líbil a přála jsem mu někoho lepšího, ale postupem času mi přišel taky dost chaotický, příliš majetnický, přehnaně žárlivý a jeho závislá láska až nezdravá. Chvílemi jsem z něj měla pocit, že je vyšinutý nebezpečný šmírák, co mě zbije, když se na jeho "Holu" špatně podívám.

Proč to tak prožívám? Ani nevím. Možná proto, že alespoň trošku dobrá kniha by takový efekt měla mít? Donutit svého čtenáře něco cítit ať je to cokoliv? Vypadá to sice jako velmi negativní hodnocení, ale není tomu tak. Katastrofálně divní mi přišli pouze Travis a Abigail. :-)

martina.tim
30.10.2016

Pořád přemýšlím, jak zhodnotit tuto knihu. A nemůžu bohužel říct nic moc kladného. Věčné hádky a roztržky. Travis je majetnický a žárlivý pako, který jsem měla po celou dobu čtení chuť nakopnout přímo do rozkroku aby se vzpamatoval. Abby nebyla holubička ale husička. Kdybych tuto knihu četla v jedenácti, tak by se mi i líbila, ale nejspíš už jsem na ni stará.

Aríka
30.10.2016

Taková slaďárna až jsem si musela vypláchnout oči. Ne, dělám si srandu, slaďárna, ale úžasná. Zamilovala jsem si Travise, ale moc jsem nepochopila myšlenkové pochody Abby (třeba je za pár let pochopím, co já vím). Chvílemi byla kniha na vysokém stupni romantiky a vzápětí byla v depresivní fázi. Jo, určitě doporučuji, není to taková ta romatika na jedno brdo jako většina romatických knih.

niika
16.10.2016

Na to, že k podobnému romantickému typu literatury přístupuji tak trochu s opovržením, stejně jsem se začetla a knihu zvládla na několik málo zátahů. I když příběh byl nemožně nereálný a Abby i Travis mě svým chováním neuvěřitelně rozčilovali, dávám 4 hvězdy. Doporučuji všem.

abelmoony
02.10.2016

Kniha je hezká, čtivá, romantická. Rozhodně se zajímavě vyvíjel vztah mezi hlavními postavami.

JancaNemi
01.10.2016

Kdyby mi bylo jedenáct a měla jsem mentální poruchu, kterou bych léčila pervitinem, tak by se mi to líbilo.

Mellisek
23.09.2016

Kniha je hodně dobrá, oddechová. :-) Super - Romantičky si přijdou na svoje :-)

cukrovka
13.09.2016

Příjemný příběh, který se velmi dobře čte, takže je těžké knihu odložit. Bylo zajímavé sledovat, jak se vyvíjí vztah hlavních postav.

Izabell
12.09.2016

Byla jsem příjemně překvapená svižností. Příjemná letní oddychovka :)

kik68
09.09.2016

Kniha je hezká, čtivá a nabitá emocemi, to je fakt, ale po Rockovém risku, který jsem četla před tím je to průměr.
Abby je na můj vkus hrozně moc nerozhodná, pořád jen chci ho x nechci ho. Další mínus má u mě až moc šanci pro Parkera, který je mi nesympatický od první věty.
Z knihy je od začátku do konce jasně patrné, že Travis Abby miluje mnohem víc, než ona jeho a i na konci (tetování), je to očividné.
Už se celkem těším na Travisův pohled, ale myslím, že mě jen utvrdí v tom, co si o jejich lásce myslím.
Obrovské plus a možná i 2 hvězdičky navíc má u mě autorka za pokerovou scénu, pokud by tam toho bylo víc vůbec bych se nezlobila :-). Miluji poker a vidět v romantické knize jméno pokerové legendy Doyla Brunsona mi vykouzlilo úsměv na rtech.
Tak jak vykreslila autorka Mike, to podle mě není a nikdy nebyl pokerový profesionál. Všichni profíci totiž vědí, že štěstí s tím nemá z 80% co dělat.

Channach
08.09.2016

Velice dobře jsem se bavila! Více v mé recenzi v záložkách (Chrudimka.cz)

Kyta
07.09.2016

Měla jsem celkem velké očekávání a bohužel přišlo zklamání. Při tak kladném hodnocení jsem čekala něco jedinečného a originálního a ne jen klasický milostný příběh o dvou odlišných povahách s přeslazeným koncem. Postava Travise se mi zpočátku zdála hodně nápaditá a zajímavá, jenže z milého frajírka se už v druhé třetině knihy stal nesnesitelný majetnický žárlivec, což mi přišlo jako velká škoda. Travis mě postupem času začal hodně otravovat, obzvlášť svou všudypřítomností a nesmyslným chováním. Abby mě taky dost často štvala svou nerozhodností a stupiditou.

Kniha rozhodně není dokonalá; myslím, že by mohla nabídnout mnohem víc. Velké plus bych dala za čtivost, protože se kniha četla až na pár nudných chvilek téměř sama. Celý příběh byl ale nevěrohodný, o konci radši ani nemluvě. Do dalších dílů se nepustím.

2,5*

kejss044
06.09.2016

Jamie McGuire je prostě skvělá! :)
Je sice pravda, že místy mě kniha (hlavní hrdinka) dosti štvala, ale podstata je pořád úžasná a hlavně styl Jamie je naprosto dokonalý :3
I když musím přiznat, že např. Sladké nic bylo mnohem lepší :)