Jediná láska

V prvním díle rozsáhlého sedmisvazkového cyklu známé francouzské autorky historických románů se setkáváme s ústřední postavou díla, s krásnou Kateřinou Legoix, jejíž osudy na pozadí jednoho pohnutého úseku francouzských dějin upoutaly už miliony čtenářů po celém světě. Kateřina se jako třináctileté děvče stala svědkem řádění vzbouřenců a smrti mladého Michala z Montsalvy. Ve víru občanské války se setkává s rytířem Arnoldem z Montsalvy a zamiluje se do něho hlubokou, osudovou láskou. Nezapomenutelné jsou popisy vzbouřené Paříže na počátku XV. století i zápas hrdinky o naplnění své životní vášně. Země krvácí, Kateřina poznává bídu a utrpení, ale i nádheru a velkost citu. Vyskytují se kolem ní záhadné postavy. Získá děvče od Seiny lásku nejmocnějšího člověka v zemi, krále? (vydavatel)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12791/krasna-katerina-krasna-katerina-jed-3fK-12791.jpg 4.239

Krásná Kateřina 1.

Vydáno, Tatran (Bratislava)

Catherine, Il suffit d’un amour, tom 1, 1963

Kniha Jediná láska

Reona
27.06.2018

Kniha připomíná, jak už tady někdo psal, Angeliku.
Za mne je ale daleko lepší. Bylo to ještě před revolucí a kolegyně ji přinesla do práce a přečetly jsem ji tam v šuplíku všechny.

RADIN
19.04.2018

Ale tá Catherina dopadla,v princovej posteli sa na ňu pozerá Arnaud,no neviem či sa jej oplatí ešte vôbec bojovať o Arnaudovu lásku.Arnaud by bol dobrý hlupák,keby ju potom čo videl ešte chcel.

ErikaKej
14.11.2016

woow- super...Prelinanie postav Michela a Arnauda je velmi symbolicke. Krasny roman a navyse autorka majstrovsky vplietla do deja realne postavy a skutocne udalosti.

lenka5130
18.10.2016

Nádherná kniha

Vendelín2000
02.06.2015

V mém věku maminčina nejoblíbenější kniha, či série. Krásná. Jen mne zamrzela Gauthierova smrt. Tenhle obr mi byl velmi sympatický. Jinak vřele doporučuji :)

K.a.c.k.a.J
29.09.2014

Dostala jsem 2 díly od babičky, jako puberťák jsem odložila... začala jsem číst po delším čase... dostaly mě oba díly, zatím jsem další nevypátrala, ale ráda bych dočetla všechny :)
knížky mají děj, napětí, romantiku... číst nejlépe "jedním dechem" :)

stepanka47
05.07.2013

Tak tuto knihu jsem měla darovanou a začala jsem číst z nudy..Jsem duše romantická, začetla jsem se. Překvapilo mě, že je na pokračování. No, nemůžu si pomoci, ale připomíná mi to Angeliku markýzu andělů a další vydání....Nevím, zda mám shánět další díly, nebo ne, jsem z malého města a bude to problém..Jinak je to záživná kniha, kde se něco neustále děje.