Jediná láska

Jediná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12791/mid_krasna-katerina-krasna-katerina-jed-3fK-12791.jpg 4 45 8

Krásná Kateřina série

V prvním díle rozsáhlého sedmisvazkového cyklu známé francouzské autorky historických románů se setkáváme s ústřední postavou díla, s krásnou Kateřinou Legoix, jejíž osudy na pozadí jednoho pohnutého úseku francouzských dějin upoutaly už miliony čtenářů po celém světě. Kateřina se jako třináctileté děvče stala svědkem řádění vzbouřenců a smrti mladého Michala z Montsalvy. Ve víru občanské války se setkává s rytířem Arnoldem z Montsalvy a zamiluje se do něho hlubokou, osudovou láskou. Nezapomenutelné jsou popisy vzbouřené Paříže na počátku XV. století i zápas hrdinky o naplnění své životní vášně. Země krvácí, Kateřina poznává bídu a utrpení, ale i nádheru a velkost citu. Vyskytují se kolem ní záhadné postavy. Získá děvče od Seiny lásku nejmocnějšího člověka v zemi, krále? (vydavatel)... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Catherine, Il suffit d’un amour, tom 1 , 1963

Dada077
18.09.2023 5 z 5

Prečítala som všetky časti knihy pred štyridsiatimi rokmi zapožičanú z knižnice, no nakoniec som si celú sériu zakúpila do vlastnej knihovne. Je to taká drsnejšia obdoba Angeliky, ale vôbec za ňou nezaostáva, má svoje romantické čaro aj naďalej.

Reona
27.06.2018 5 z 5

Kniha připomíná, jak už tady někdo psal, Angeliku.
Za mne je ale daleko lepší. Bylo to ještě před revolucí a kolegyně ji přinesla do práce a přečetly jsem ji tam v šuplíku všechny.

RADIN
19.04.2018 5 z 5

Ale tá Catherina dopadla,v princovej posteli sa na ňu pozerá Arnaud,no neviem či sa jej oplatí ešte vôbec bojovať o Arnaudovu lásku.Arnaud by bol dobrý hlupák,keby ju potom čo videl ešte chcel.

ErikaKej
14.11.2016 5 z 5

woow- super...Prelinanie postav Michela a Arnauda je velmi symbolicke. Krasny roman a navyse autorka majstrovsky vplietla do deja realne postavy a skutocne udalosti.

lenka5130
18.10.2016

Nádherná kniha

Vendelín2000
02.06.2015

V mém věku maminčina nejoblíbenější kniha, či série. Krásná. Jen mne zamrzela Gauthierova smrt. Tenhle obr mi byl velmi sympatický. Jinak vřele doporučuji :)

K.a.c.k.a.J
29.09.2014 5 z 5

Dostala jsem 2 díly od babičky, jako puberťák jsem odložila... začala jsem číst po delším čase... dostaly mě oba díly, zatím jsem další nevypátrala, ale ráda bych dočetla všechny :)
knížky mají děj, napětí, romantiku... číst nejlépe "jedním dechem" :)

stepanka47
05.07.2013

Tak tuto knihu jsem měla darovanou a začala jsem číst z nudy..Jsem duše romantická, začetla jsem se. Překvapilo mě, že je na pokračování. No, nemůžu si pomoci, ale připomíná mi to Angeliku markýzu andělů a další vydání....Nevím, zda mám shánět další díly, nebo ne, jsem z malého města a bude to problém..Jinak je to záživná kniha, kde se něco neustále děje.

Francie 15. století Burgundsko dohodnutý sňatek

Juliette Benzoni