Krásná Anna: Nečekaná láska Karla IV.

Anna zdědila nevšední krásu, důležitá území a hrdý majestát. Není proto divu, že ruku nejkrásnější ženy Evropy chtěl pro svého syna Václava český král Karel IV. Jenže Václav umírá a vzápětí i králova druhá manželka. Karel zůstane sám. Aby upevnil své postavení, požádá Annu o ruku. Stačí jediné osobní setkání s okouzlující Annou a z mocného krále se rázem stane oddaný vazal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95319/big_krasna-anna-necekana-laska-karla-iv-zBR-95319.jpg 3.941

Kniha Krásná Anna: Nečekaná láska Karla IV.

emilieselden
21.12.2019

Knížka se mi líbila, jako všechny od Hany Whitton, které jsem doposud četla. Je fajn, že se člověk trošku poučí o české historii a skvělé je na konci to vysvětlení co byla pravda a co bylo poupraveno a změněno kvůli návaznosti příběhu. Za mě super oddechová a lehce naučná knížka.

cibulka 8
17.02.2015

Mně se knížka líbila. Je jasné, že se vše neodehrálo tak romanticky, ale základ příběhu stojí na historických faktech. Není to příběh, který bych přečetla jedním dechem, ale v hlavě mi uvízl. A taky už si teď nebudu plést manželky Karla IV., jak tomu bylo doposud.
Četla jsem vydání z roku 2011 a žádné překlepy jsem nezaznamenala.

Sarah01
06.02.2014

Ano, přesně tak, překlepů nepočítaně, někdo v tiskárně asi hodně spěchal. Mě ale knížka i tak příliš nenadchla, jeden román jako druhý, přečetla jsem všechny knihy autorky o Karlu IV. a teď s odstupem asi půl roku bych vůbec nedokázala říct, jak se která lišila. Myslím, že nejvíc se paní Whitton povedla knížka Hrdost do vínku, ta se mi opravdu líbila ze všech nejvíc.

AndyG
04.01.2014

Další krásný příběh s odkazem velkého Karla IV. Bohužel s takovým množstvím překlepů, že jsem knihu chvílemi chtěla odložit nedočtenou. Četla jsem první vydání z roku 2007, chcete-li si příběh o neobyčejné české prinzezně vychutnat, sáhněte po jiném vydání.